Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1991
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czyli się zgadzamy. Ładowanie aku w Giulii jest niedorobione. Jak zwiększyło się liczbę odbiorników to nietrudno było przewidzieć, że zwiększy się pobór energii. Dlatego trzeba było zaprojektować wydolny system ładowania w każdych warunkach. Żadne doladowywanie w jakimkolwiek aucie mnie nie przekona.

  2. #1992
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Tak, dla części użytkowników nie sprawdza się, głównie tych co jeżdżą mniej, krótkie odcinki itp, czyli typowych użytkowników benzyn. trzeba było zaprojektować , ale tego nie zrobili. Tylko tu wkurza Twoje podkreślanie "w aucie za 200tyś" i "co tydzień trzeba podłączyć prostownik". Po pierwsze GIulia to nie jest auto neiwadomo jakie wypaśione ani drogie, cena (po rabatach) ok wyższej średniej. poza tym zaczyna się od tych ok 130tyś (i to już z dodatkami). po trzecie nie masz auta a bardzo mocno się wypowiadasz - często guzik wiesz, mylisz, przesadzasz wielokrotnie. nie ma nikogo kto by ładował co tydzień, u niektórych zdaża sie potrzeba moze max raz w miesiącu albo i żadziej . wkurza to że dochodzi do takich sytuacji. a dochodzi bo S&S, bo źle ustawione progi np wyłączenia ogrzewania tylnej szyby. co z tego że auto odpala na dotknięcie, jak aku ma 50% i nie masz ogrzewania tylnej szyby. takie pierdoły które powinni byli dawno poprawić softwarowo. nie zrobili tego, więc ja tu niszę swoja znajduję i będę poprawiał auta swoimi akcesoriami. w sumie to powinienem podziękować AR bo dzięki ich partactwu w paru sprawach coraz większy udział w moich zarobkach mają właśnie poprawki do auta.
    a na koniec, masz Giuliettę (ja też mam), miałem dwie 159, mam Giulię. Giulia to auto mega, jest genialne (mimo kilku niedoróbek), pod pewnymi względami to auto jest o 2 poziomy wyżej niż 159, a Giulietta, no sorry, choć miły (żona kocha) ale to kompakt FWD z tandetnymi plastikami. pojeździj chociaż jakąś kiedyś i wtedy pisz - narazie to gadasz tyle co najbardziej gadatliwi użytkownicy GIulii a nie miałeś z autem do czynienia. mało to wiarygodne i trochę irytujące
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1993
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Pisałem już wcześniej, że mój drugi samochód używany głównie w mieście z aktywnym s&s zrobił już 110 tys. i ma 6 lat - akumulator bez zastrzeżeń i rozrusznik też - ten drugi tylko dzięki temu, że jest mocniejszy niż w wersji bez s&s. W Giuliach może akumulatory i się sypia ale to nie z winy s&s tylko pewnie z inteligentnego systemu ładowanie albo co jest bardziej prawdopodobne - jakościowo za słabych akumulatorów lub źle dobranych do tego systemu ładowania.
    ŻUCZEK Nie kop się z koniem [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] wie lepiej, a nawet jak nie wie i pisze głupoty, to patrz pkt 1.

  4. #1994
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Brałem auto "z placu" od dealera (stało chyba prawie pół roku), 2018, właśnie mi stuknął rok od zakupu. Nie miałem ani jednego problemu z aku, żadnych objawów niedoładowania. Chyba sprzedam, bo musi być coś nie tak

  5. #1995
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    ŻUCZEK Nie kop się z koniem [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] wie lepiej, a nawet jak nie wie i pisze głupoty, to patrz pkt 1.
    masakra - dalej to samo- zaspamowałeś bezproduktywnymi wpisami niemal wszystkie - nawet Rafałowi Stelvio zaspamowałeś o jakimś doblo z lpg czepiłeś się jak g.okrętu- wszytko wiesz lepiej nawet kto co ma w domu i czym jeździ - dobrze się czujesz?
    jeszcze raz Ci napisze - NIE SPAMUJ WE WSZYSTKICH WĄTKACH bo niedobrze się już robi!

  6. #1996
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Jak Ci [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] niedobrze to sobie ulżyj, ale ode mnie się odczep. A twój poprzedni post o mnie to co? Może merytoryczny?! [MENTION=22]Rafał[/MENTION] gadałoczywiste głupoty, których nie potrafił w żaden sposób uzasadnić, ale umiał mnie w odruchu obronnym wysmiac. Tylko tyle umiał. Zalozylem nowy watek żeby nie zasmiecac to nie podjal rekawicy. Nawet Ty nie wypowiedziałeś się w tamtym watku, bo spalanie Doblo w tjecie na poziomie 6,5 l lpg nawet w trasie to brednie i to dobrze wiesz, więc siedziałeś cicho. Nie umiałeś przyznać że twój kolega bredzi. Taki jesteś uczciwyuczciwy. Przejdź do wątku na hyde i wyraz swoją opinię. Stawiam, że tego nie zrobisz pod byle pretekstem...

  7. #1997
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Podłączyłem wczoraj wieczorem akumlator mojego Q do ładowania. Zapotrzebowanie na prąd na początku prawie 6A - to dużo. Po około godzinie ładowania spadło do 3A. Patrzyłem teraz rano i ładuje prądem 1,5A. Nie chcę mieć znowu 'przygody' z wyłączeniem hamulców z powodu braku prądu...

  8. #1998
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Pokaż mi choć jeden merytoryczny post w twoim wykonaniu - ciągle przepychanki słownie z każdym wątków z piszącymi nie wnoszące nic do tematu na zasadzie - bo u wujka stryjka w żuku 40 lat temu było inaczej.
    Mam zasadę, iż nie piszę w wątkach w których nie mam nic sensownego do powiedzenia - Nie tworzę bezsensownych i nic nie wnoszących do tematu wpisów - taką mam zasadę w przeciwieństwie do ciebie- co wątek do spam w twoim wykonaniu- napisz coś konstruktywnego a jak nie masz wiedzy w danej kwestii to czytaj i nie pisz durnot bo już się czytać tego nie daje.
    A wątek na HP to dla mnie szczyt głupoty- przeczytaj może sobie w pasku na jakim forum jesteś a nie pieprzysz za przeproszeniem od rzeczy o jakimś Doblo i o innych wehikułach - co kogo to obchodzi?

  9. #1999
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie w każdym wątku. Uogolniasz. Moja propozycja. Nie reagujemy na nasze posty. Proponuje ci nie czytać moich,
    Skoro nie jesteś w stanie ich zrozumieć. Wszystkim to widzów na zdrowie. Zajrzyj do tego watku w hyde o spalaniu w tjecie. Zalezy mi na twoim zdaniu. To wątek luźny jak guma w gaciach. Pogadamy se tam. A propos... pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 06-04-2020 o 08:31

  10. #2000
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Xj6 to pieniacz nie traćcie czasu na dyskusje z kimś kto niema pojęcia o wiekszym zakresie motoryzacji - co do ładowania to mam taki ciekawy prostowniczek który przy zakupie dostałem do giulietty , stelvio i jeepa , i giuliette mam podłączona gdy garażuje ( Aku AGM inaczej się go ładuje niż taki standardowy) - tak jak nieraz w salonie się robi. - Większość nowych aut pobiera energię i jak długo stoi to niestety potrafi wyładować aku Ave Alfa

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory