Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2021
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Czy w Giulii można zaprogramować, by nie składały się lusterka boczne?
    Mam problem z prawym lusterkiem. W trakcie składania lewe lusterko składa się prawidłowo, a prawe stoi w pozycji normalnej. Przy rozkładaniu lewej rozkłada się prawidłowo, a lewe odgina za mocno na zewnątrz, zamiast otwierać się na 0-90 stopni, to otwiera się na 90-180 stopni, a przy manualnym składaniu nie czuć miejsca, w które lusterko powinno "wskoczyć".

  2. #2022
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    na koniec 2 letniej podstawowej gwarancji wymieniono mi podłokietnik bo oryginalny się odgniótł pod łokciem tak że podczas dłuższej trasy łokiec bolał. nowy wydaje się ciut inny tak jakby gęstsze wypełnienie, może materiał zmienili albo dali go więcej? zobaczymy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2023
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na koniec 2 letniej podstawowej gwarancji wymieniono mi podłokietnik bo oryginalny się odgniótł pod łokciem tak że podczas dłuższej trasy łokiec bolał. nowy wydaje się ciut inny tak jakby gęstsze wypełnienie, może materiał zmienili albo dali go więcej? zobaczymy.
    ja tez mialem wymienony, na poczatku sadzilem ze tez sie ugniata, ale jednak wraca do siebie bardziej - jest lepszy

  4. #2024
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    oby, sprawia lepsze wrażenie. ponad to wymienono gume/przelotkę na kolumnie kierownicy (popiskiwanie przy kręceniu, standard w wielu GIuliach i Stelvio) oraz zupgradowane system podnoszenia/tłumienia klapy bagażnika - teraz działa jak w rocznikach 2019
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #2025
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oby, sprawia lepsze wrażenie. ponad to wymienono gume/przelotkę na kolumnie kierownicy (popiskiwanie przy kręceniu, standard w wielu GIuliach i Stelvio) oraz zupgradowane system podnoszenia/tłumienia klapy bagażnika - teraz działa jak w rocznikach 2019

    To popiskiwanie też mam, dość mocno wkurza i myślałem do tego posta, że ten typ tak po prostu ma. Czyli na gwarancji powinno mi to też wymienić?

  6. #2026
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    to prawda że TTTM, popiskuje w niektórych warunkach - wiem bo uchwyciłem to na co trzeciej giulia/stelvio którą miałem tylko wjechać/wyjechać z garażu (zależy od warunków temperatura/wilgotność/ile auta stało na zewnątrz).
    u mnie od początku były 3 próby rozwiązania tego - czyli spray smarujący w ASO, pierwszy raz nic nie pomógł, drugi raz na tydzień, trzecie na pół roku (podobno już poszedł smar stały pod przelotkę). ktoś na forum pisał że jest jakaś poprawiona guma, poskarżyłem się w ASO, powiedziałem że na przeglodzie żeby to ogarnęli, poodbno wymienili przelotkę. czy działa nie wiem, problemy raczej w okresie zimowym. skarż się w ASO, może ogarną
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #2027
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to prawda że TTTM, popiskuje w niektórych warunkach - wiem bo uchwyciłem to na co trzeciej giulia/stelvio którą miałem tylko wjechać/wyjechać z garażu (zależy od warunków temperatura/wilgotność/ile auta stało na zewnątrz).
    u mnie od początku były 3 próby rozwiązania tego - czyli spray smarujący w ASO, pierwszy raz nic nie pomógł, drugi raz na tydzień, trzecie na pół roku (podobno już poszedł smar stały pod przelotkę). ktoś na forum pisał że jest jakaś poprawiona guma, poskarżyłem się w ASO, powiedziałem że na przeglodzie żeby to ogarnęli, poodbno wymienili przelotkę. czy działa nie wiem, problemy raczej w okresie zimowym. skarż się w ASO, może ogarną
    dzięki, lista rzeczy do poprawki dzieki temu forum niestety rosnie..beda mieli co robic w ASO na drugim przegladzie, juz mi poprawiali skrzypiące/rezonujace prawe drzwi - myslalem ze to od Ragazzona ale okazało się, że tapicerka nie byla dobrze zamontowana

  8. #2028
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    dzięki, lista rzeczy do poprawki dzieki temu forum niestety rosnie..beda mieli co robic w ASO na drugim przegladzie, juz mi poprawiali skrzypiące/rezonujace prawe drzwi - myslalem ze to od Ragazzona ale okazało się, że tapicerka nie byla dobrze zamontowana

    Jakie były objawy? też coś mi rezonuje z okolic prawego nawiewu. Szczególnie podczas przyspieszania, ale niestety nie zawsze. Początkowo myślałem, że to głośnik podbicia dźwięku silnika, ale wystepuje również w trybie N.

  9. #2029
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Jakie były objawy? też coś mi rezonuje z okolic prawego nawiewu. Szczególnie podczas przyspieszania, ale niestety nie zawsze. Początkowo myślałem, że to głośnik podbicia dźwięku silnika, ale wystepuje również w trybie N.
    mi to centralnie drzwi od strony pasazera, wystarczylo ze silnik byl odpalony (bez jazdy nawet) i od razu jakies "rzępolenie" slyszalem i jak oddalem na ASO przy okazji poprawek tylnego zderzaka to mi dokrecili jakas srubke co byla slabo przymocowana w tapicerce i poprawilo sie, ale powiem Ci szczerze ze z nawiewu tez mam jakies dziwne dzwięki, tez wlasnie podczas przyspieszania (niezaleznie od trybu N czy D/Race), dodatkowo przy dmuchawie ustawionej na wyzsze poziomy, jakies dziwne swisty

  10. #2030
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    uciekał komuś płyn chłodniczy z ok zbiorniczka tego przy prawym kole ? u mnie jakby przed przelew wyrzucało płyn. nie wiem czy to jakaś pierdoła czy lecieć z tym do ASO

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory