Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2061
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Od góry niewiele widać, tez stawiam na łączenie plastiku z aluminium. Genelranie mialem wczesniej kilka czerwonych plam po drugiej stronie chlodnicy. jutro mam ASO, niech działają.
    Żadne pękniete bloki czy uszczelki pod głowicą

    Chłodnica wymieniona na gwarancji. Ciekła przez korek i przez boczne rozszczelnienie.

  2. #2062
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Chłodnica wymieniona na gwarancji. Ciekła przez korek i przez boczne rozszczelnienie.
    To dobrze

  3. #2063
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu męczę się z drzwiami od strony kierowcy. W momencie np. czy najechania na studzienkę czy przejeżdżania przez próg zwalniający ma się wrażenie jakby drzwi przesuwały się w górę i w dół a co gorsze dochodzi wtedy dźwięk na wysokości ucha. W aso sprawdzali uszczelki, regulowali już zamek, potem wymienili na nowy i dalej kicha. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

  4. #2064
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witajcie,
    Po wizycie na myjni przestał mi w Giulii działać kierunkowskaz przedni lewy oraz światło do jazdy dziennej.. Xenon oraz doświetlanie zakrętu działają... Pomyślałem że może zamoczył się się sterownik/układ sterujący lampa ten pod kloszem.. Ale nie działa również migacz w lusterku... Czyżby migacz w lusteku był też jakąś podłączony do lampy? Sprawdziłem bezpieczniki w BCM w nogach pasażera ale wszysrkie są ok...
    Prawy przód wszytkie żarówki oraz oba tylnie działają prawidłowo.
    Macie jakiś pomysł co to może być? Z góry dzięki
    Ostatnio edytowane przez misiuncio ; 26-05-2020 o 22:35 Powód: Update

  5. #2065
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    trzeci raz wyskoczyl mi blad P0420, przebieg 3,5k
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200509-160146.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	27.7 KB
ID:	269985

    Zapala sie check engine, co deaktywuje start&stop (to akurat fajnie ) i DNA (to mniej fajnie ). Samochod jezdzi poza tym zupelnie normalnie, blad moge bez problemu skasowac przez OBD2, co 2x juz zrobilem ale tym razem zostawiam i zobacze czy sam przejdzie, jak nie pojade do ASO zeby sami zczytali, jak skasuje sam nie bedzie sladu.

    Zauwazylem, ze dzieje sie tak jak zaczynam mocno zamulac, nie ingerujac w zmiany biegow, pozwalajac mu jechac na mega niskich obrotach, dzis akurat testowalem ecodriving w jezdzie miejskiej (strasznie sie umeczylem.. a ledwo ponizej 10L zszedlem ) i znow sie zapalilo. Ostatni raz mialem to 2 tyg. temu i po skasowaniu jezdzielem normalnie, tzn. dosc dynamicznie, zmieniajac biegi manualnie 80% czasu, trzymajac go na troche wyzszych obrotach niz robilby to automat (2-5k), jestem przyzwyczajony do mocniejszego hamowania silnikiem a automat bardzo lubi sobie zeglowac..

    spotkaliscie sie z tym bledem? kat sie musi przepalic czy co?

  6. #2066
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    Zauwazylem, ze dzieje sie tak jak zaczynam mocno zamulac, nie ingerujac w zmiany biegow, pozwalajac mu jechac na mega niskich obrotach, dzis akurat testowalem ecodriving w jezdzie miejskiej (strasznie sie umeczylem.. a ledwo ponizej 10L zszedlem ) i znow sie zapalilo. Ostatni raz mialem to 2 tyg. temu i po skasowaniu jezdzielem normalnie, tzn. dosc dynamicznie, zmieniajac biegi manualnie 80% czasu, trzymajac go na troche wyzszych obrotach niz robilby to automat (2-5k), jestem przyzwyczajony do mocniejszego hamowania silnikiem a automat bardzo lubi sobie zeglowac.
    Zrzucanie biegów przez automat to nie jest zamulanie. Nigdy nie używam łopatek do zrzucania biegów, gdy 200m przed sobą widzę czerwone światło, tylko zdejmuję nogę z gazu i nigdy nie miałem żadnego check engine. Po to jest automat, żeby sam zrzucał biegi, ale obroty na żadnym biegu nigdy nie spadają poniżej 1400.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #2067
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ja zmieniam biegi z manetek 99% czasu tak samo przy hamowaniu - uwielbiam dzwięk (otwarte klapy wydechu) i zachowanie się auta w takich sytuacjach, do tego przy agresywniejszych redukcjach mam przewidywalne hamowanie a nie to co na automacie i brake by wire - dzięki temu mam wrażenie że jeżdżę takim baby ferrari (mimo tylko 280HP). w życiu nie miałem check engine (OK raz po tyg postoju w zimie w styczniu 2019 na parkingu przy lotnisku przy -15C od razu po odpaleniu auta - jeszcze na pierwszym problematycznym aku - po starcie wyleciała choinka błędów).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2068
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    to najwidoczniej to co dla Ciebie nie jest zamulaniem dla mnie jest i nie zrozumiales tez najwidoczniej do konca bo mowiac o zamulaniu mowilem o bardzo delikatnej jezdzie i nie ingerowaniu w to co robi automat i m.in. przyspieszaniu z mega niskich obrotow, z ponizej 1500 itd - dla mnie to zamulanie. Dohamowywanie do swiatel z manualna redukcja czy automatyczna nie ma tu nic do rzeczy, w zaleznosci od sytuacji i tego czy tak chce czy nie albo sobie pozrzucam biegi manualnie (wyzej czy nizej) albo pozwole mu sie dotoczyc tak jak samochod chce, zrzucajac na wyzsze lub nizsze obroty w zaleznosci od trybu DNA.

    Z reszta nie o stylu jazdy tu topic bo kazdy jezdzi jak mu pasuje, tylko o bledzie, akurat moj sie pojawia zauwazylem, jak zaczynam emerycko jezdzic (tylko dla testu bo poznaje auto nadal )

    Cytat Napisał epsonix
    ja zmieniam biegi z manetek 99% czasu tak samo przy hamowaniu - uwielbiam dzwięk (otwarte klapy wydechu) i zachowanie się auta w takich sytuacjach, do tego przy agresywniejszych redukcjach mam przewidywalne hamowanie a nie to co na automacie i brake by wire - dzięki temu mam wrażenie że jeżdżę takim baby ferrari (mimo tylko 280HP).
    no to widze myslimy podobnie manualne redukcje sa mega satysfakcjonujace, automatyczna przegazoweczka, dzwiek (przy zmienionym wydechu musi byc jeszcze lepiej, u mnie na razie seryjny ale jakis glosniejszy wjedzie dosc szybko) do tego samochodu to po prostu pasuje, zeglowanie tak jak podpowiada automat pozostawmy zeglarzom. Moj sie najwyrazniej obraza na zamulanie wiec musze go uzywac zgodnie z duchem w ktorym zostal zaprojektowany ;P
    Ostatnio edytowane przez method ; 30-05-2020 o 21:04

  9. #2069
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    to najwidoczniej to co dla Ciebie nie jest zamulaniem dla mnie jest i nie zrozumiales tez najwidoczniej do konca bo mowiac o zamulaniu mowilem o bardzo delikatnej jezdzie i nie ingerowaniu w to co robi automat i m.in. przyspieszaniu z mega niskich obrotow, z ponizej 1500 itd - dla mnie to zamulanie.
    Przecież to Ty pisałeś o jeździe na mega niskich obrotach i check engine, a ja Ci tylko napisałem, że automat nie pozwoli na jazdę poniżej 1400 i sam redukuje przy dalszym spadku obrotów bez żadnego check engine, Przyspieszanie z niskich obrotów to osobny temat. Można to robić na wiele sposobów, ale to chyba wiesz Jak masz zrobioną własną mapę, to przyjrzałbym się najniższym obrotom na jakie ta mapa pozwala na automacie, bo może ktoś nieco przesadził.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #2070
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    uściślę, żeglowanie to taki luz wrzucany przez automat - w naszych autach możliwy tylko w trybie A na wyższych biegach - czuć to zjeżdżając z górki auto się rozpędza. Ty masz pewnie na myśli po prostu wysoki bieg, przy niższych obrotach, wtedy nie ma odczuwalnego za bardzo hamowania silnikiem.

    co do błędu, nie kojarzę z forum żadnego przypadku, dałbyś też coś więcej info o aucie - nowe to wiem (3.5k przebiegu) ,ale który rok/mc produckcji, jak starsze jakieś to updaty wgrane? byłeś w serwisie z tym?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory