Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2071
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Przecież to Ty pisałeś o jeździe na mega niskich obrotach i check engine, a ja Ci tylko napisałem, że automat nie pozwoli na jazdę poniżej 1400 i sam redukuje przy dalszym spadku obrotów bez żadnego check engine, Przyspieszanie z niskich obrotów to osobny temat. Można to robić na wiele sposobów, ale to chyba wiesz Jak masz zrobioną własną mapę, to przyjrzałbym się najniższym obrotom na jakie ta mapa pozwala na automacie, bo może ktoś nieco przesadził.
    no dla mnie jazda ponizej 2k to mega niskie obroty jak na benzyne auto nie modzone bo nowe i na gwarancji, na mody przyjdzie pora, wczesniej pewnie box wleci

    Cytat Napisał epsonix
    uściślę, żeglowanie to taki luz wrzucany przez automat - w naszych autach możliwy tylko w trybie A na wyższych biegach - czuć to zjeżdżając z górki auto się rozpędza. Ty masz pewnie na myśli po prostu wysoki bieg, przy niższych obrotach, wtedy nie ma odczuwalnego za bardzo hamowania silnikiem.
    tak tak zapedzilem sie troche z tym zeglowaniem, mialem na mysli oczywiscie (za) wysoki bieg przy niskich obrotach i znikome hamowanie silnikiem. Po przesiadce z manuala to w sumie jedyna rzecz ktora mi sie nie podoba w automacie, wole redukowac predkosc silnikiem niz hamulcem jak za kims jade np. a jadac w pelnym automacie tutaj zaczynam sie zawsze zblizac bez manualnej redukcji

    Cytat Napisał epsonix
    co do błędu, nie kojarzę z forum żadnego przypadku, dałbyś też coś więcej info o aucie - nowe to wiem (3.5k przebiegu) ,ale który rok/mc produckcji, jak starsze jakieś to updaty wgrane? byłeś w serwisie z tym?
    MY'2020 z marca, z serwisem juz gadalem przy okazji zmiany oleju przy 1,5k, mowilem ze taki blad mi sie pojawil ale skasowalem sam, powiedzieli ze jak sie pojawi znowu zeby nie kasowac to sami zczytaja, zeby w razie czego miec udokumentowane. Nie sadze zeby to bylo cos wielkiego bo jak mowie auto jezdzi z nim zupelnie normalnie, podejrzewam ze to moze byc zwiazane z tymi zaostrzajacymi sie eko normami, a przy niskich obrotach jest z reguly bogatsza mieszanka i moze sonda za katem wylapuje cos co jej sie nie podoba
    Ostatnio edytowane przez method ; 30-05-2020 o 21:40

  2. #2072
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    no dla mnie jazda ponizej 2k to mega niskie obroty jak na benzyne auto nie modzone bo nowe i na gwarancji, na mody przyjdzie pora, wczesniej pewnie box wleci
    Nie wiem, czym jeździłeś wcześniej, ale to jest benzyna z turbo i w dodatku w automacie. To ma zakres użytecznych obrotów taki sam jak turbo diesel, jedynie kręci się trochę wyżej od diesla, a niżej niż benzyna bez turbo, bo przy 8 biegach wystarczy 5.5k obrotów zamiast 8k bez turbo.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 30-05-2020 o 21:56
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #2073
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    spotkaliscie sie z tym bledem? kat sie musi przepalic czy co?
    O ile dobrze kojarzę to nie pamiętam takiego przypadku z forum.
    Ma ktoś oprócz Ciebie coś poliftowego, czy jak tam mawiają MY2020? nie przypominam sobie...
    Może jakaś pierdoła, albo jakiś właśnie aspekt czegoś zmienionego w oprogramowaniu

  4. #2074
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    ktos mial problem z tylna lampa i jakas wada fabryczna,ze byla osadzona zbyt blisko karoserii?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7110.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	177.2 KB
ID:	270038


    zapewne wycieczka do ASO bedzie szybciej niz mi sie wydawalo, juz sie pare rzeczy uzbieralo do poprawki...

  5. #2075
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    sam wiesz że Twoja demówka miała jakąś chyba drobną przygodę z tyłu, już nie pamietam, malowali Ci tylny zderzak czy wymieniali tylko odbłyski? może coś źle zamontowali czy to tym razem czy oryginalnie jak/jeśli robili coś ze zdrzakiem, może im spadła wtedy jak wyjmowali do malowania?

    przykro mi ale masz naukę na własnym błędzie - nie oglądnąłeś używanego auta przed odbiorem, wierząc na słowo sprzedawcy że auto które miało rok na drodze i robiło za demówkę jest tip-top. u mnie w garażu od razu Ci powiedziałem że masz uszkodzony odblask w dyfuzorze i potwierdziliśmy to ze zdjęć które mi pokazałeś jeszcze z czasu gdy stała u dealera. to widocznie kolejna skaza.

    są ludzie któzy po odbiór nowego samochodu biorą rzeczoznawcę i prześwietlają wszystko jakby kupowali używkę od szemranych gości, Ty zrobiłeś na odwrót. po robocie gdzie grzebało Ci ASO z dyfuzorem też trzeba było oglądnąć auto, przecież jakiś procent przypadków coś umknie mechanikowi, albo ktoś przez przypadek coś uszkodzi (nawet moze być nieświadomy).

    z drugiej strony, nie przejmuj się, majwyżej kupisz sobie za jakiś czas za tam 150-200zł używkę ładną i wymienisz w 20 minut.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-06-2020 o 13:46
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #2076
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    tak, moze ktos skorzysta z tych porad

  7. #2077
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Jak miałem lekko stuknięty zderzak z tyłu (słupek na parkingu), to wymieniłem cały zderzak. Przez uderzenie był skrzywiony i samo lakierowanie nie wchodziło w grę. Choć na pierwszy rzut oka wyglądał normalnie.

    Może ASO po taniości tylko lakierowało u Ciebie, a cały element jest krzywy i pracuje zupełnie inaczej. Pogrzeb w historii tego auta co dokładnie było robione.

  8. #2078
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Jak miałem lekko stuknięty zderzak z tyłu (słupek na parkingu), to wymieniłem cały zderzak. Przez uderzenie był skrzywiony i samo lakierowanie nie wchodziło w grę. Choć na pierwszy rzut oka wyglądał normalnie.

    Może ASO po taniości tylko lakierowało u Ciebie, a cały element jest krzywy i pracuje zupełnie inaczej. Pogrzeb w historii tego auta co dokładnie było robione.
    tak, masz rację. Lepiej zapomnieć i cieszyć się z jazdy, czego nikt mi nie odbierze

    dziwi mnie tylko jakość obsługi tak renomowanego wydawać by się mogło dealera jakim jest zasada. Mam tylko porównanie do dealera..Opla (wiem,że część z Was pomyśli że co on porównuje, takiego opelka...). Tam w 2015r. brałem Astre J OPC tez auto demo 12tys przejechane (122k PLN). Zostałem od razu poinformowany, że klocki niedlugo beda do wymiany i 2 opony Michelin Pilot SuperSport. Z jednej strony byłem zniesmaczony, ale doceniałem fakt, że zostalem ponformowany co jest nie tak z autem na starcie..co prawda to były typowo materiały eksploatacyjne. Co do lakieru to w ksiazce serwisowej w sekcji przeglady lakieru byla wypelniona sekcja dot. grubosci lakieru na poszczegolnych elementach wszystko bylo na tip-top..pare lat pozniej przy okazji wizyty w zaprzyjaznionym garazu, pracownik zmierzyl mi grubosc lakieru i wszystko sie zgadzalo.

    Jak wybrałem Giulie Q4 jako moje kolejne autko to nie przejmowałem sie takimi kwestiami jak grubosc lakieru, jakies obtarcia - bo zostałem poinformowany, ze auto jest bezwypadkowe i nie ma żadnych uszkodzeń, a jako ze to salon (och, ach) Zasady to uwierzyłem (może naiwne).

    Pomimo małych niedogodności tu i tam, ze skrzypi, i ze cos bylo malowane to nie zamienilbym tej belli na zadna inna


    PS cat-back wydech ragazzona wygrzał się i slychać teraz już mega fajnie - dopiero dzisiaj bedac w car detailingu pracownik podjechal kawalek pod myjnie to usłyszałem jak fajnie mruczy
    Żonie też się już podoba, jest dobrze
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 01-06-2020 o 17:59

  9. #2079
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Żonie też się już podoba, jest dobrze
    No Panie, jak się żonie podoba to już połowa sukcesu, a może nawet więcej niż połowa

  10. #2080
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Chciałem się was zapytać, czy jak zamykacie swoją Julkę to kierunki mrugają wam kilka razy ?? To jest normalne Sorki za głupie pytanie, ale w Lancii było inaczej

    Przedzieram się powoli przez ten temat. Jak na razie jestem na 28 stronie.
    Ktoś gdzieś pisał na forum, że przy Harman Kardon brzęczało mu coś w drzwiach kierowcy. U mnie są to przyciski od szyb. Muszę je wytłumić jakoś. Może komuś to pomoże.

    Ktoś też wspominał o tym, że fotel kierowcy po wyłączeniu zapłonu odsuwa mu się do tyłu. W wersji USA ta opcja nazywa się EASY ENTRY i można ją wyłączyć. Można spróbować zrobić proxi na chwilę na USA, wyłączyć tą opcję (jeśli będzie) i potem wrócić do Polski. Może pomoże.

    Ja spróbowałem zrobić Proxi na Polskę i zmieniłem język, ale wiadomo drzwi kierowcy i wlew się nie otwierają. Tak więc wróciłem do USA i mam język polski z wersją USA drzwi. Niestety radio jest z nieparzystymi częstotliwościami na USA. Muszę podjechać do kogoś, aby ogarnął ten body computer :/

    Jak już zrobię cały samochód to się wam pochwalę jak wygląda

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory