Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2081
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Ktoś też wspominał o tym, że fotel kierowcy po wyłączeniu zapłonu odsuwa mu się do tyłu. W wersji USA ta opcja nazywa się EASY ENTRY i można ją wyłączyć. Można spróbować zrobić proxi na chwilę na USA, wyłączyć tą opcję (jeśli będzie) i potem wrócić do Polski. Może pomoże.
    Ta opcja nie jest tylko na rynek amerykański. Mam ją w wersji business z pełną elektryką foteli z obiciem materiałowym.

  2. #2082
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    To ja tylko doprecyzuję, że wyłączenie tego pomagacza nie było możliwe do pewnego momentu produkcji. Gdzieś w trakcie 2018 doszła taka opcja, z tego co kojarzę.

    Także nie wszyscy tę opcję mają.
    Ostatnio edytowane przez Shimmy ; 02-06-2020 o 12:29

  3. #2083
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Skoro moja jest z 2019 r. i tą opcję posiada to może jest to tylko kwestia aktualizacji oprogramowania ?

  4. #2084
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Chciałem się was zapytać, czy jak zamykacie swoją Julkę to kierunki mrugają wam kilka razy ?? To jest normalne Sorki za głupie pytanie, ale w Lancii było inaczej
    nie, nie powinny, coś komp wykrywa nie tak - typu zamek jakiś niezamknięty. nie zwróciłem uwagi, może po przeróbkach z USA->EU tak się dzieje szczególnie niedokończonych?


    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Ktoś też wspominał o tym, że fotel kierowcy po wyłączeniu zapłonu odsuwa mu się do tyłu. W wersji USA ta opcja nazywa się EASY ENTRY i można ją wyłączyć.
    nie, to nie jest związane z tym że to USA czy nie, ale tym czy masz wystarczająco nowe auto - a tu potrzeba kilku rzeczy : sterownik siedzeń elektrycznych z wystarczająco nowym firmwarem (updatu w ASO nie pokazuje niestety tym co mają starsze), radio z wystarczająco nowym firmwarem (MV072.xxx.xxx) i w proxi odpowiednia modyfikacja - bez tych 3 rzeczy zapomnij. w małej liczbie aut za raz z przed wprowadzenia tej funkcji oficjalnie do produkcji (połowa kwietnia 2018 czyli te któe z fabryki wychodziły z radiem MV072), da się to aktywować (tak mi się udało, produkcja 10.4.2018, mimo że ja ori miałem MV059 ale potem zupdatowałem), ale próbowałem w aucie z poczatku marca 2018 (MV056) i już nie działało (tylko w menu się pokazało po updatach firmaru radia i zmianie proxi, sterownik siedzeńbył w wersji starszej)


    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Ja spróbowałem zrobić Proxi na Polskę i zmieniłem język, ale wiadomo drzwi kierowcy i wlew się nie otwierają. Tak więc wróciłem do USA i mam język polski z wersją USA drzwi. Niestety radio jest z nieparzystymi częstotliwościami na USA. Muszę podjechać do kogoś, aby ogarnął ten body computer :/
    np podjechać do mnie? napisz na info@stuff4car.com
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-06-2020 o 13:14
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #2085
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Te kierunki jak się okazało to mrugały bo jeden czujnik był odpięty od zamka maski...

  6. #2086
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Dzień dobry. Drobna rzecz, ale być może ktoś miał taką usterkę (Giulia MY2020): Przy zdejmowaniu welurowego dywanika (pasażer przód), jego rzepy tak bardzo nie mogły się rozstać z rzepami w podłodze, że dywanik odczepił się - z obojgiem. Zdejmowałem bardzo delikatnie, czując opór. Problem jest taki, że by ponownie umieścić ten zaczep w otworze, potrzebna jest plastikowa nakrętka, która została pod podłogą (najprawdopodobniej w fabryce słabo przykręcili, nie widać żadnego złamania). W zasadzie trzeba byłoby zdjąć osłonę całej podłogi po stronie pasażera z wykręceniem foteli itp. Ktoś może ma jakiś patent by to ominąć? - nie chcę takiego demontażu, jest tam fabryczne wygłuszenie.
    Ostatnio edytowane przez Mieszko Drugi ; 05-06-2020 o 15:04

  7. #2087
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Niestety, rzepy trzymają mocno i nieumiejętne oderwanie powoduje zerwanie nakrętki, mnie to też spotkało. Po zdjęciu, (ostrożnym) bocznej listwy da się wsunąć rękę pod wykładzinę i wyciągnąć nieszczęsną nakrętkę. Ja "złapałem" ją na klej i pamiętam aby nie siłować się z dywanikami. Dobrym patentem jest zakleić połowę rzepa i wtedy jest pewność że na myjni nie urwą.

  8. #2088
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Niestety, rzepy trzymają mocno i nieumiejętne oderwanie powoduje zerwanie nakrętki, mnie to też spotkało. Po zdjęciu, (ostrożnym) bocznej listwy da się wsunąć rękę pod wykładzinę i wyciągnąć nieszczęsną nakrętkę. Ja "złapałem" ją na klej i pamiętam aby nie siłować się z dywanikami. Dobrym patentem jest zakleić połowę rzepa i wtedy jest pewność że na myjni nie urwą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	142.0 KB
ID:	270157

    Dziękuję za odpowiedź. Nie udało mi się załączyć fotki, dopiero teraz, ale widzę że znasz temat. Ja starałem się być bardzo delikatny, ale mimo wszystko zakrętka nie wytrzymała. To rozwiązanie z takim mocowaniem rzepów jest bardzo niefortunne. Mam świeże auto, na gwarancji by to usunęli, ale nie wiem, czy jest sens by rozbierać to - nie chcę by przez tak drobiazg ucierpiało np. fabryczne wygłuszenie. Pozdrawiam,

  9. #2089
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Nic nie ucierpi, kiedy robi się to starannie. Głównie chodzi o element na progu.

  10. #2090
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Nic nie ucierpi, kiedy robi się to starannie. Głównie chodzi o element na progu.
    Czy musiałeś zdemontować fotel?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory