Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2121
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Siatki wzmacniające zamówione, będziemy montować po weekendzie, zobaczymy, co będzie.
    Tymczasem pojawił się kolejny problem.
    Od wczoraj zaczął mi wariować przedni czujnik parkowania, pokazuje minimalną odległość od przeszkody, kiedy nic przed nami nie ma, a prędkość jest na tyle niska, że uaktywnia czujniki parkowania. Dzisiaj po wjeździe do garażu poddały się chyba wszystkie czujniki:
    (jeśli widać niewyraźnie - w trójkątach są wykrzykniki):

    Załącznik 270613

    Żaden z czujników, ani z tyłu, ani z przodu nie reaguje.
    Hehe, zrobiłem 2000 kilometrów i zaczęły się problemy
    Jeśli to lewy przedni czujnik - to miałem to samo. Najpierw "przeszkoda" której nie było, po jakimś czasie komunikat o awarii wszystkich czujników - trójkąciki przy wszystkich czujnikach. Mam Giulia MY2020. Winne było osadzenie przedniej tablicy rejestracyjnej. Byłem na to przygotowany, ponieważ na forum już gdzieś o tym było - polskie tablice są większe od włoskich (dodatkowo dają podkładkę chyba niepotrzebną, lepiej byłoby gdyby mocować bezpośrednio tablicę). Przez to aktywuje czasami przedni lewy czujnik. U mnie poprawili w ASO mocowanie tablicy i na razie jest OK

  2. #2122
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dealerzy o tym powinni wiedzieć, temat był ich zmorą w 2016r (nie tylko w polsce, praktycznie wszędzie), był service news o sposobie mocowania (miejscu), na forum też stale o tym się pisze, ale jakos dalej kolejni mają problemy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2123
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    W mojej Giulii praktycznie od samego początku, od kiedy ją posiadam, tj od 18tys km (teraz jest 27), podczas ruszania wyczuwalne było takie lekkie szarpnięcie przy zmianie mniej więcej z 1na2 bieg nigdy sobie tego nie brałem do siebie - myślałem, że ten typ tak ma. Dziś problem się nasilił i nawet przy spokojnym ruszaniu, jednostajnym przyspieszaniu, na małej prędkości występuje 3krotne szarpnięcie, jak nabierze prędkości problem znika. Może zna ktoś odpowiedź, może był już temat ale go nie znalazłem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    PS
    Przydały by się podkategorie do tematu "usterki Giulia" - szukajka nie wyszukuje a przelecieć 200stron, trochę zajmuje

    Czy pomogła ta dolewka oleju w tym przypadku. U mnie trzęsie niemiłosiernie i nikt nie potrafi pomóc. Przy czym po każdym wrzuceniu biegu kolejno 2,3 i czasem nawet 4 występują wibracje czuć to na podłodze i kierownicy. A co do dwójki to tak wchodzi tragicznie jakby dwa razy, szczególnie jak się jedzie spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez rozewo ; 22-06-2020 o 17:38

  4. #2124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    Jeśli to lewy przedni czujnik - to miałem to samo. Najpierw "przeszkoda" której nie było, po jakimś czasie komunikat o awarii wszystkich czujników - trójkąciki przy wszystkich czujnikach. Mam Giulia MY2020. Winne było osadzenie przedniej tablicy rejestracyjnej. Byłem na to przygotowany, ponieważ na forum już gdzieś o tym było - polskie tablice są większe od włoskich (dodatkowo dają podkładkę chyba niepotrzebną, lepiej byłoby gdyby mocować bezpośrednio tablicę). Przez to aktywuje czasami przedni lewy czujnik. U mnie poprawili w ASO mocowanie tablicy i na razie jest OK
    Dzięki Mieszko, parę godzin później wsiadłem do auta ponownie i wszystkie czujniki działały. Dzisiaj dokręciłem mocniej tablicę oraz przesunąłem o parę milimetrów bliżej środka i śmiga bez problemu. Sprawę zaczepów w zderzaku rozwiążę później, póki co czekam na półsztywne siateczki do plastiku, o których pisał Dareek.

    Jeszcze jedno pytanie, jakiego specyfiku używacie do czyszczenia ramek wokół okien lakierowanych na czarno? Po myciu robią się na nich nieestetyczne kolorowe plamki, zastanawiałem się nad przetarciem ich szmatką z jakimś alkoholem albo WD-40...
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 22-06-2020 o 17:42

  5. #2125
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    co do czujników- nie wariowały Ci przypadkiem po myciu?
    co do listewek - kup PlastX Meguiar's.
    Co do siateczek - pamiętaj żeby wtapiać je od wewnętrznej strony zaczepów zderzaka ( tak aby jej nie było widać po zdemontowaniu zderzaka) - tj od strony ślizgu - nie od strony zewnętrznej. Zapewni to stabilniejsze mocowanie w ślizgu no i nie porysujesz błotnika
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zderzak.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	128.7 KB
ID:	270666
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 22-06-2020 o 21:36

  6. #2126
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    co do czujników- nie wariowały Ci przypadkiem po myciu?
    co do listewek - kup PlastX Meguiar's.
    Co do siateczek - pamiętaj żeby wtapiać je od wewnętrznej strony zaczepów zderzaka ( tak aby jej nie było widać po zdemontowaniu zderzaka) - tj od strony ślizgu - nie od strony zewnętrznej. Zapewni to stabilniejsze mocowanie w ślizgu no i nie porysujesz błotnika
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zderzak.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	128.7 KB
ID:	270666
    Niestety z tego ujęcia za dużo nie widać

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  7. #2127
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    ale co ma być widać? zdjęcie przykładowe dla wizualizacji gdzie tą siateczkę zatopić

  8. #2128
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał palacz82 Zobacz post
    Niestety z tego ujęcia za dużo nie widać

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Tak, jak mówi Dareek, wtapiasz siateczkę od wewnętrznej strony zaczepów, czyli po wykonanej robocie zderzak z zewnątrz wygląda tak, jak wcześniej ale po wewnętrznej stronie jest wzmocniony.

    Dareek, dzięki za wskazówki

    EDIT: Czy polecałbyś całkowite zdjęcie zderzaka w celu zgrzania siatki? Czy wypięcie czujników parkowania i radaru jest kłopotliwe?
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 23-06-2020 o 08:33

  9. #2129
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Panowie czy ktoś w końcu rozwiązał raz a dobrze problem grzechotania na zimnym silniku 2.0 T veloce? Brzęczy to strasznie i mnie lekko mówiąc wkurza auto za tyle kasy...

  10. #2130
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    u niektórych coś tam telepie się przy turbinie o ile pamiętam (u mnie nie) zanim auto się rozgrzeje, ale nie interesowałem się co. poszperaj sam albo po forum. głośniej muzyka, daj głośniejszy wydech i ciesz się jak jeździ to auto
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory