Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2181
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bo osiągnięty został poziom absurdu i pominąłeś rzeczowy argument że tylko dane się zmieniają (współczynniki, progi zadziałania, podbicie reakcji na pedał gazu itp) -tak zniechęcam do dalszej dyskusji bo wg mnie temat wyczerpałem i nie wiem po co dalej go kontynuować. jedno naciśnięcie pedału gazu robi więcej zużycia auta niż przełączenie przełącznika DNA 100 razy
    Warto pytać, od tego jest forum. Mnie to też zastanawiało (ekspertem nie jestem). Przecież zmienia się też twardość układu kierowniczego, i nie jestem pewien czy coś nie dzieje się z zawieszeniem jeśli jest aktywne.

    Sam zmieniam kiedy chcę, nie jest to często oraz jeśli mogę to kiedy auto stoi.

    Nie zauważyłem żeby u mnie się przełącznik grzał (Giulia z 2016), zwrócę na to uwagę.

  2. #2182
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Warto pytać, od tego jest forum.
    Pytać może i warto ale z wyrażeniem swojego zdania trzeba być ostrożnym...

  3. #2183
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Nie zauważyłem żeby u mnie się przełącznik grzał (Giulia z 2016), zwrócę na to uwagę.
    Z tego co chyba można zauważyć, to te nie, straży typ się nie grzeją

  4. #2184
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Ja mam przełącznik nowego typu (Giulia z 2019 r.). Wymieniony zresztą w ramach gwarancji. W każdym razie u mnie się przełącznik DNA się nie grzeje i nie przypominam sobie, żeby się kiedykolwiek grzał.

  5. #2185
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ciekawe czy:
    a- przełączniki niektóre grzeją się i jest to normalne
    czy
    b- to że się grzeją nie jest normalne i dopiero jak padną to te zupełnie nowe po wymianie dopiero się nie grzeją, ale grzanie nie jest powodem że padną
    c- te zupełnie nowe się nie grzeją, a to że te które się grzeją jest przyczyną, że padają

  6. #2186
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    W każdym razie u mnie padł, a się nie grzał. Choć możliwe też, że nie padł tylko się zawiesił i pomogłoby odłączenie zasilania.

  7. #2187
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    panowie zauważyłem w mojej giuli podczas kilkugodzinnej ciągłej jazdy przez autostradę problem z klima, mianowicie po pewnym czasie przestaje chłodzić a wydmuchiwane powietrze robiło się cieplejsze, wyłączałem i wyłączałem klime tak samo auto, i dalej po jakiś godzinie, 40 minutach klima
    powoli coraz słabiej chłodzi aż dochodzi do momentu ze nie chłodzi w ogóle. Co może być problemem? Trzeba ja poprostu znów nabić, odgrzybić czy może być inny tego powód ?

  8. #2188
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Może wnętrze samochodu osiągnęło zadaną temperaturę i klima przestaje chłodzić


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #2189
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    napisałem to samo. Do usunięcia

  10. #2190
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Warto pytać, od tego jest forum. Mnie to też zastanawiało (ekspertem nie jestem). Przecież zmienia się też twardość układu kierowniczego, i nie jestem pewien czy coś nie dzieje się z zawieszeniem jeśli jest aktywne.
    tak jak pisałem nie ma głupich pytań, i trzeba pytać, ale jak ktoś odpowiadzi udzielił (ktoś kto wie więcej) a potem dalej jeden przez drugiego zabobony jakieś opowaida i pomija konkretną odpowiedź/argumenty i dalej swoje - o to było moje zirytowanie, za które przeprosiłem w kolejnych postach.

    Co do wspomagania - znów współczynniki w oprogramowaniu sterującym. amortyzatory to samo - to się dzieje elektrycznie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    anowie zauważyłem w mojej giuli podczas kilkugodzinnej ciągłej jazdy przez autostradę problem z klima, mianowicie po pewnym czasie przestaje chłodzić a wydmuchiwane powietrze robiło się cieplejsze, wyłączałem i wyłączałem klime tak samo auto, i dalej po jakiś godzinie, 40 minutach klima
    powoli coraz słabiej chłodzi aż dochodzi do momentu ze nie chłodzi w ogóle. Co może być problemem? Trzeba ja poprostu znów nabić, odgrzybić czy może być inny tego powód ?
    znany problem opisywany na forum parę razy - zawór zamarza - to się dzieje właśnie po wielogodzinnych jazdach autostrada w lecie. nie śledziłem mocno wpisów o tym, więc nie powiem konkretów, mam przeczucie że w nowszych autach to nie występuje (bo skarg o takich nie było, sam choćby nie doświadczyłem nigdy), ale nie wiem czy zawór się zmienił czy jakieś na zewnątrz dodatkowe rozwiązania dochodzą. ktoś wspominał że jest wręcz oblepiony lodem na zewnątrz, ktoś że wystarczyło w niego puknąć czymś i się odblokował.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory