Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2191
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak jak pisałem nie ma głupich pytań, i trzeba pytać, ale jak ktoś odpowiadzi udzielił (ktoś kto wie więcej) a potem dalej jeden przez drugiego zabobony jakieś opowaida i pomija konkretną odpowiedź/argumenty i dalej swoje - o to było moje zirytowanie, za które przeprosiłem w kolejnych postach.

    Co do wspomagania - znów współczynniki w oprogramowaniu sterującym. amortyzatory to samo - to się dzieje elektrycznie.

    - - - Updated - - -


    znany problem opisywany na forum parę razy - zawór zamarza - to się dzieje właśnie po wielogodzinnych jazdach autostrada w lecie. nie śledziłem mocno wpisów o tym, więc nie powiem konkretów, mam przeczucie że w nowszych autach to nie występuje (bo skarg o takich nie było, sam choćby nie doświadczyłem nigdy), ale nie wiem czy zawór się zmienił czy jakieś na zewnątrz dodatkowe rozwiązania dochodzą. ktoś wspominał że jest wręcz oblepiony lodem na zewnątrz, ktoś że wystarczyło w niego puknąć czymś i się odblokował.
    Epsonix a gdzie ten zawór sie znajduje, czyli nabicie klimy nic nie zmieni ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał klag3 Zobacz post
    Może wnętrze samochodu osiągnęło zadaną temperaturę i klima przestaje chłodzić


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie na pewno to nie przez to, a jak wyłącze klime to z wentylatorów zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach

  2. #2192
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    Epsonix a gdzie ten zawór sie znajduje, czyli nabicie klimy nic nie zmieni ?
    niestety nie pomogę, nie wiem, nie interesowaem się tematem. Wiem że kiedyś kolega [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] miał ten problem; googlnąłem dla Ciebie i tu masz więcej:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2180633
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2193
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    dzieki epsonix musze poczytać, i to ogarnąc bo czeka mnie podroż 16h w upale a nie idzie jechac jak klima zawodzi

  4. #2194
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    dzieki epsonix musze poczytać, i to ogarnąc bo czeka mnie podroż 16h w upale a nie idzie jechac jak klima zawodzi
    Zrób w serwisie aktualizację oprogramowania.
    Ja miałem tak samo i pomogło a przynajmniej nie zauważyłem już problemu.
    Serwis ASO zna ten problem przynajmniej z Opola.

  5. #2195
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    co ma aktualizacja do tego ze klima przestaje chlodzic ? tzn chlodzi przez jakas godzine a pozniej przestaje.

  6. #2196
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    co ma aktualizacja do tego ze klima przestaje chlodzic ? tzn chlodzi przez jakas godzine a pozniej przestaje.
    Problem z klimą to należałoby zgłosić do ASO, jeśli przez godzinę nie potrafiłaby schłodzić wnętrza do ustawionej na panelu temperatury
    Nawet w najbardziej upalny dzień nie zdarzyło mi się, żeby klima nie schłodziła wnętrza w pół godziny, a potem to już jej praktycznie nie słychać.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #2197
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kolega ma import własny z USA więc jeśli masz na myśli gwarancyjną naprawę to niestety ale nie. poza tym musisz najpierw zamrozić zawór (jeśli tu mamy to jako przyczynę) a tego tak łatwo się nie robi.


    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    co ma aktualizacja do tego ze klima przestaje chlodzic ? tzn chlodzi przez jakas godzine a pozniej przestaje.
    teoretycznie może mieć (sterowanie cyklem, załączaniem, czyli potencjalnie też może "dać odpocząć" klimatyzacji żeby nie doszło do zamrożenia się zaworu), choc nie wiem czy akurat akutalizacje modułu HVAC były na to ukierunkowane - nie kojarzę żadnego service newsa o tym. w aucie z 2016 mój klient ostatnio aktualizował mocno pod retrofit ACC, i HVAC miał najpierw jeden update a potem wyskoczył kolejny update - może coś tam pozmieniali a może nie - tu sobie możemy zgadywać. tylko Ty masz auto z USA, z tymi updatami tych aut jest różnie, jedni dealerzy twierdzą że nic nie wyskoczy, u innych wiem że coś tam wyskakiwało ale nie wszystko, dokładnie nie mam tematu rozkminionego

    jeszcze jedna sprawa, może jednak to co koledzy [MENTION=686]klag3[/MENTION] i [MENTION=2852]kaz156[/MENTION] napisali to przyczyna - może masz tylko odczucie bo wnętrze już jest schłodzone i wieje lekko powietrzem już nie tak schłodzonym? jak ustawiałeś klimę i przy jakiej temperaturze zewnętrznej? algorytm sterowania w nowszych firmwarach może się różnić, więc może warto spróbować, przy okazji trochę poprawić auto bardziej dopracowanymi firmwarami. tylko niektórzy dealerzy nie lubią updatować - znajomy z aso powiedział mi że już 2x zbrickowały im się liczniki przy updatcie ich firmwaru.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2198
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    kolega ma import własny z USA więc jeśli masz na myśli gwarancyjną naprawę to niestety ale nie. poza tym musisz najpierw zamrozić zawór (jeśli tu mamy to jako przyczynę) a tego tak łatwo się nie robi.



    teoretycznie może mieć (sterowanie cyklem, załączaniem, czyli potencjalnie też może "dać odpocząć" klimatyzacji żeby nie doszło do zamrożenia się zaworu), choc nie wiem czy akurat akutalizacje modułu HVAC były na to ukierunkowane - nie kojarzę żadnego service newsa o tym. w aucie z 2016 mój klient ostatnio aktualizował mocno pod retrofit ACC, i HVAC miał najpierw jeden update a potem wyskoczył kolejny update - może coś tam pozmieniali a może nie - tu sobie możemy zgadywać. tylko Ty masz auto z USA, z tymi updatami tych aut jest różnie, jedni dealerzy twierdzą że nic nie wyskoczy, u innych wiem że coś tam wyskakiwało ale nie wszystko, dokładnie nie mam tematu rozkminionego

    jeszcze jedna sprawa, może jednak to co koledzy [MENTION=686]klag3[/MENTION] i [MENTION=2852]kaz156[/MENTION] napisali to przyczyna - może masz tylko odczucie bo wnętrze już jest schłodzone i wieje lekko powietrzem już nie tak schłodzonym? jak ustawiałeś klimę i przy jakiej temperaturze zewnętrznej? algorytm sterowania w nowszych firmwarach może się różnić, więc może warto spróbować, przy okazji trochę poprawić auto bardziej dopracowanymi firmwarami. tylko niektórzy dealerzy nie lubią updatować - znajomy z aso powiedział mi że już 2x zbrickowały im się liczniki przy updatcie ich firmwaru.
    Chyba podjadę z tym do ASO, wiem ze ostatnio kasowali mi jakies błedy z klimą i zrobię to aktualizację, choć bardziej skłaniałbym się ze zamarz zawór choc nie wiem gdzie on sie znaduje i gdzie go szukać. Wątpie by przyczyną było złe odczucie temp. w środku, poprostu klima przestaje chłodzić, wieje coraz słabiej i cieplej zamiast zimniej. Ustawiona na 16 st. moc na pół, nawet troche mniej, przy temp. zewnętrzej ponad 30 st. na początku wszystko wiało przyjemnie, zimne powietrze i jechało sie komfortowo, a po 40 minutach dmuchało co raz słabiej i co raz bardziej ciepłym/letnim powietrzem.

  9. #2199
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no to jak Ty ustawiasz przy 30C na zewnątrz 16C wewnątrz i tak jedziesz to dajesz najbardziej sprzyjające warunki do tego żeby Ci zamarzło, niestety widać te auta mają taką skłonnośc przy mocno obciążonej klimie. Inna sprawa że 16C przy takim gorącu na zewnątrz to bardzo niezdrowe ustawienie - każde wejście do/wyjście z auta to szok termiczny dla organizmu - niektórzy po jednym przejeździe w takich warunkach są chorzy. Ja mam ustawione 22,5C jak jest na zewnątrz 30C i nie szaleję z nawiewem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #2200
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    1)
    2) Fotele Sparco. Wzorowe w pozycji i jeździe ale wykonane lekko niechlujnie jak do typowych klatkowych WRC, ale tu nic nie zmienię, zresztą nie wiem ile osób takie ma. Chyba mało.
    ja mam juz raz wymieniali jeden fotel, zanosi sie ze zaraz beda zmieniać ponownie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    5) Denerwują mnie lekko, manewry parkingowe przy pełnym skręcie kół na mokrej nawierzchni, koła są wtedy jakby kwadratowe, ale ten model tak ma, bo w innych okolicznościach taki układ podobno to zaleta
    ten typ tak ma, marudzisz dzięki temu ma swietną przyczepnośc przodu

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    6) Denerwuje mnie również niechlujna jakość wykończenia niektórych detali, całe szczęście da się je poprawić, oraz oszczędności w postaci braku elektrycznej tylnej klapy (przecież to jest już od dawna w tańszych modelach jako opcja), w wersji Q tandetne plastiki zastosowane w super karbonowej masce i błotnikach, jakość i położenie lakieru, można znaleźć mały paproch pod lakierem, budżetowe wykończenie bagażnika
    albo oszczedzamy na wadze albo pakujemy pierdoly, cieżko pogodzić oba wymagania

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    7) Z wyposażenie: brak opuszczającego się lusterka przy biegu wstecznym, brak podłokietnika w Q zupełnie bezpodstawnie bo przecież jest 4 osobowy, brak podświetlenia wszystkich klawiszy na kierownicy, strasznie okrojony infoteiment, brak możliwości regulacji dźwięku wydechu. Mam nadzieję że można niektóre sprawy poprawić softowo.
    z tym lusterkiem masz racje, upierdliwe, brak podłokietnika ? gdzie ?
    wydech byc moze już niebawem.

    W

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory