Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2201
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Mam wersję Business, nie działa mi opcja Power Lock - w związku z tym ktoś może wie, czy Power Lock jest jakąś opcją/występuje w wyższej wersji?

  2. #2202
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no to jak Ty ustawiasz przy 30C na zewnątrz 16C wewnątrz i tak jedziesz to dajesz najbardziej sprzyjające warunki do tego żeby Ci zamarzło, niestety widać te auta mają taką skłonnośc przy mocno obciążonej klimie. Inna sprawa że 16C przy takim gorącu na zewnątrz to bardzo niezdrowe ustawienie - każde wejście do/wyjście z auta to szok termiczny dla organizmu - niektórzy po jednym przejeździe w takich warunkach są chorzy. Ja mam ustawione 22,5C jak jest na zewnątrz 30C i nie szaleję z nawiewem.
    a widzisz nie wiedzialem ze to az taki problem dla auta, dodam ze auto bylo nagrzane na full bo stalo pol dnia w słoncu 30+ stopniu wsialem dalem na 16 i jechalem przez 6h, niestety tak mam musi mi wiać zimne powietrze bo nie moge wysiedziec w aucie jak na zwenatrz ponad 30 a w aucie 20+ i wieje cieple powietrze, kiedys przez 10 dni czesto się przemieszczałem i podrozowalem metrem w jednym kraju w ktorym było z 17-18 stopni, tak samo w sklepach marketach itp, a na zewnatrz okolo 40, i sie nie pochorowalem

  3. #2203
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    a widzisz nie wiedzialem ze to az taki problem dla auta, dodam ze auto bylo nagrzane na full bo stalo pol dnia w słoncu 30+ stopniu wsialem dalem na 16 i jechalem przez 6h, niestety tak mam musi mi wiać zimne powietrze bo nie moge wysiedziec w aucie jak na zwenatrz ponad 30 a w aucie 20+ i wieje cieple powietrze, kiedys przez 10 dni czesto się przemieszczałem i podrozowalem metrem w jednym kraju w ktorym było z 17-18 stopni, tak samo w sklepach marketach itp, a na zewnatrz okolo 40, i sie nie pochorowalem
    Zgadzam się z [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], taktyka bardzo ryzykowna zdrowotnie. Większośc osób po jakimś czasie odczuwa skutki, tak czy inaczej życzę zdrowia...

  4. #2204
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    a widzisz nie wiedzialem ze to az taki problem dla auta, dodam ze auto bylo nagrzane na full bo stalo pol dnia w słoncu 30+ stopniu wsialem dalem na 16 i jechalem przez 6h
    widać przy tym projekcie klimy to nie bardzo, bo sobie nie radzi. ciekawe, może trzeba by wprowadzić nowy produkt na sklep - automatyczny rozmrażacz zaworu haha. smieję się, ale może coś takiego byś sobie dodał sam, może po prostu dokręcenie radiatora by wystarczyło (czarny koniecznie) - z zewnątrz by się ogrzewał, do tego częściowo przez pochłanianie IR z gorącego silnika i może by nie zamarzał?


    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    niestety tak mam musi mi wiać zimne powietrze bo nie moge wysiedziec w aucie jak na zwenatrz ponad 30 a w aucie 20+ i wieje cieple powietrze
    ale 20+ to nie jest ciepłe powietrze jak na zewnątrz jest 30, robi zdrowy komfort. nie myśl tylko o sobie, myśl też o pasażerach których wieziesz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    wydech byc moze już niebawem.
    ja mam teoretycznie wszystko przygotowane do montażu u Ciebie, wiązki z pasującymi wtyczkami plug and play też. czekam tylko na najazdy - niestety kanału czy podnośnika nie mam - zamówiłem takie dla aut z niskim zawieszeniem/łagodnym kątem najazdu - powinny być na początku tygodnia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #2205
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    a widzisz nie wiedzialem ze to az taki problem dla auta, dodam ze auto bylo nagrzane na full bo stalo pol dnia w słoncu 30+ stopniu wsialem dalem na 16 i jechalem przez 6h, niestety tak mam musi mi wiać zimne powietrze bo nie moge wysiedziec w aucie jak na zwenatrz ponad 30 a w aucie 20+ i wieje cieple powietrze, kiedys przez 10 dni czesto się przemieszczałem i podrozowalem metrem w jednym kraju w ktorym było z 17-18 stopni, tak samo w sklepach marketach itp, a na zewnatrz okolo 40, i sie nie pochorowalem
    Pierwsze co jak wsiadasz do nagrzanego auta, wyłącz klimę, otwórz szyby i zacznij jechać. Jak już wywietrzysz nagrzane powietrze z auta, dopiero włączaj klimę.

    Tak jak [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] napisał, dwadzieścia kilka stopni w taką pogodę powinno dać przyjemny chłodek. Choć ja zawsze na czuja nastawiam, do końca nie kumam jak ta klima działa.

  6. #2206
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Choć ja zawsze na czuja nastawiam, do końca nie kumam jak ta klima działa.
    U siebie zauważyłem, że jak uruchamiam samochód i klima ustawiona jest np. na 19 st. bez AUTO to zaczyna wiać ciepłym powietrzem ale jak jest na AUTO to od początku wieje zimnym

  7. #2207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Zaczął mi skrzypieć i klikać fotel kierowcy (tragedia jestem strasznie uczulony na tego typu dźwięki) generalnie skrzypienie jest podczas normalnego siedzenia przy przyspieszeniu, zmienia kierunku jazdy, a nawet po przejechaniu po przeszkodzie takiej jak studzienka w asfalcie. Oczywiście nie zawsze zaskrzypi. Oprócz tego jest dźwięk klikania (jakby kamyczki uderzaly o podwozie lub jakby przełącznik elektryczny się zalaczal ) w czwartek oddaje na gwarancji do ASO ale może ktoś juz zderzył się z czymś takim i podpowie? To pomogę znaleźć im przyczynę...

  8. #2208
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Zaczął mi skrzypieć i klikać fotel kierowcy (tragedia jestem strasznie uczulony na tego typu dźwięki) generalnie skrzypienie jest podczas normalnego siedzenia przy przyspieszeniu, zmienia kierunku jazdy, a nawet po przejechaniu po przeszkodzie takiej jak studzienka w asfalcie. Oczywiście nie zawsze zaskrzypi.
    Mam podobnego zajoba na punkcie dziwnych dźwięków. U mnie też skrzypiał fotel kierowcy (mam full elektrykę), na gwarancji wymienili mi stelaż fotela i do tej pory cisza. Ponoć dźwięki pochodzą z poluzowanych nitów.

  9. #2209
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Dzięki - podpowiem im aby zobaczyli te nity.

    Niestety ale z dnia na dzień jest coraz gorzej.

  10. #2210
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    chwile mnie nie bylo w moim ulubionym dziale widze, ze problemy pokrywaja sie z moją Julką.

    Niestety alfy chyba nie lubia biwakow i stania pod golym niebem, tydzien temu na mazurach wywalilo mi aku...6.5v.....okazalo sie, ze alarm wyl przez pół nocy (nie slyszalem, spiac w domku obok )...bylem w stanie otworzyc jeszce bagaznik, ale start juz nic nie pokazal i majac w bagazniku prostownik + przedluzka ogarnalem temat walczac troche z ludzmi co mieli pod prad podpiete lodowki

    Jak juz podladowalem i odpalilem to wyskoczyl komunikat a'la "proba wlamania czy jakos tak"

    Do dzis jest to dla mnie zagadka co poszlo nie tak..czujnik przechylu raczej nie, bo stalem w miare rowno. Mial ktos podobne doswiadczenia?? moglo sie jakies dziadostwo probowac dostac i/lub czujnik ruchu w srodku np. jakas natretna mucha?

    czy sprawa do archiwum X?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory