Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2271
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    [QUOTE=Nemiroff;2249524]Dobrze, że system nie wyłączył Ci hamulców jak u mnie.... Sprawdź moduł IBS i kup sobie prosty tester napięcia do zapalniczki za 20zł. Tutaj możesz poczytać moje perypetie z prądem
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ały+działać

    Tutaj link do testera https://allegro.pl/oferta/woltomierz...9-a0ad6416cdb9 Śledzilem z niedowierzaniem temat Twoich hamulców. Poczekam do konca tyg jak auto bedzie sie zachowywalo jedzac na miejscu. Wlasnie skonczylem odkurzac i sprzatac auto po trasie i ku zdziwieniu po otwarciu dzwi fotel ożył nie wiem o co kaman ale na ten moment wzystko wróciło do normy ( jeszcze start/stop jutro przetestuje) tak czy siak zglosze do aso sytuacje. Jeszcze jedna rzecz która sie pojawila to regularne popiskiwanie z pod maski ;/ Namierzylem, ze to kolo od sprezarki klimatyzacji ( ktore na ten moment rowniez ucichlo ) Dodam, ze jak auto udalo sie odpalic to zgasilem je dopiero ok 22 wieczorem po przejechaniu 800 km jak juz bylem na terenie UE ( nie wiem jak assistans w razie czego by zareagowal na awarie poza UE ) klimatyzacja praktycznie nie byla wylaczana.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    W schowku pod podłokietnikiem nie ma?.
    ja mam wlasnie w schowku

  2. #2272
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Wlasnie skonczylem odkurzac i sprzatac auto po trasie i ku zdziwieniu po otwarciu dzwi fotel ożył nie wiem o co kaman ale na ten moment wzystko wróciło do normy ( jeszcze start/stop jutro przetestuje) tak czy siak zglosze do aso sytuacje.
    Raczej skup się na tym, co mogło spowodować rozładowanie akumulatora przez jedną noc. No chyba, że poprzednie jazdy to były tylko krótkie górskie odcinki, gdzie auto więcej pobierało z akumulatora, niż było w stanie doładować podczas jazdy. Komputer sukcesywnie odłącza działania różnych prądożernych układów w zależności od stopnia rozładowania akumulatora, żeby zapewnić rozruch silnika nawet na słabym aku, więc nie dziw się różnym dziwnym komunikatom, że coś wtedy nie działa, np. ustawianie fotela.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #2273
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Sprawdzilem, siedzi akumulator Varty, jesli chodzi o wlaczenie funkcji " wysiadania" jest poprostu niedostepna, nie da sie jej wlaczyc. Po otworzeniu auta wyswietla sie komunikat na wyswietlaczu miedzy zegarami zeby reczke skalibrowac ustawienie fotela. Czasami auto stoi nie ruszane ok 3 tyg lub zrobi tylko w tym czasie parenascie km. Start/stop zawsze po odpaleniu auta wylaczalem ( dzialal ) teraz ta funkcja nie dziala. Akumulator pokazuje zaraz po zgaszeniu auta wartosc 12.26 , podczas pracy ladowanie jest 12.36. Jak nie bedzie wyjscia umowie sie na serwis. Moze uda mi sie samemu usunac jakas bledy i to pomoze. Ciekawe czy to wina akumulatora. Zostawie go na noc pod prostownikiem na malym ladowaniu zobaczymy

    - - - Updated - - -


    Takie komunikaty sie pojawiły
    Chwila, chwila... podczas pracy silnika masz tylko 12.4V na klemach?! Nie wiem, czy coś się pozmieniało w ostatnich paru latach w motoryzacji, ale napięcie przy włączonym silniku, w zależności od obciążenia, powinno oscylować w okolicach 13.8-14.4V. A przynajmniej tak miałem w każdym swoim samochodzie i motocyklu. Ostatni samochód był z 2014 roku, więc o ile nie było jakiegoś przeskoku technologicznego, to coś jest bardzo nie tak. 12.3V to zdecydowanie za mało, to właściwie brak ładowania. Uszkodzony regulator napięcia, albo alternator.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 31-08-2020 o 22:54

  4. #2274
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    12.3V to zdecydowanie za mało, to właściwie brak ładowania. Uszkodzony regulator napięcia, albo alternator.
    Jak aku dętka to tak może być nawet gdy z alternatorem jest ok

  5. #2275
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jak aku dętka to tak może być nawet gdy z alternatorem jest ok
    Tez mnie zdziwiła mała wartość ładowania . Ostatnio przerabiałem podobny temat ale w motocyklu. Po wymianie akumulatora wzrosło ladowanie. W alfie myślałem ze steruje ładowaniem komputer i może to tak wyglada, ale sprawdzałem bezpośrednio napięcie z akumulatora ...Jakby cokolwiek było uszkodzone może sypnęło by jakimś błędem ? Albo chociaż kontrolka od ładowania ? Zobaczymy co powiedzą na to w serwisie. maly update dzis na zimnym pokazuje 14.07-08 V ladowanie...??
    Ostatnio edytowane przez stunt_rider ; 01-09-2020 o 07:08

  6. #2276
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Tez mnie zdziwiła mała wartość ładowania . Ostatnio przerabiałem podobny temat ale w motocyklu. Po wymianie akumulatora wzrosło ladowanie. W alfie myślałem ze steruje ładowaniem komputer i może to tak wyglada, ale sprawdzałem bezpośrednio napięcie z akumulatora ...Jakby cokolwiek było uszkodzone może sypnęło by jakimś błędem ? Albo chociaż kontrolka od ładowania ? Zobaczymy co powiedzą na to w serwisie. maly update dzis na zimnym pokazuje 14.07-08 V ladowanie...??
    Na włączonym silniku zawsze musi być 13.8-14.4V. Każda inna wartość świadczy o awarii. Nawet jeżeli akumulator jest już trupem, to i tak napięcie ładowania powinno mieścić się w powyższym zakresie. Zgłoś to, co zaobserwowałeś, jeżeli przez chwilę nie było ładowania, może to świadczyć o uszkodzonym komponencie. Alternator, regulator napięcia lub coś innego na drodze do akumulatora. Napięcie w sprawnym samochodzie, to 13.8-14.4V na włączonym silniku.

  7. #2277
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    chłopcy zapomnieliście iż w giulii/ stelvio alternator ma tzw inteligentne ładowanie i podaje rożne wartości - najlepiej laduje przy hamowaniu silnikiem - wystarczy troszkę oczytać.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 01-09-2020 o 10:15

  8. #2278
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    W schowku pod podłokietnikiem nie ma?.
    Z ciekawości sprawdzę. Wydaje mi się, że nie ma.

  9. #2279
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    No i bang!! Dziś 5 rano dzień powrotu z wakacji, walizki pod autem i psikus :/ bagażnik nie otwiera sie, auto nie otwiera sie:/ mrugnęlo dwa razy ale bardzo słabym światłem. Odrazu diagnoza akumulator padnięty. Obsuwa kilka godzin w poszukiwaniu kabli i chętnego do odpalenia :/ auto było jezdzone dzień wcześniej i nie było żadnego problemu. Oczywiście sypnęło wszystkimi błędami, dna nie działa. Auto stało pod kablami Ok 1,5 h żebym mógł odpalić samochod. Już w drodze zacząłem przemyślenia i przypomniało mi sie ze podczas postoju w połowie drogi do celu zauważyłem ze po zamknięciu auta z kluczyka nie wyłączył sie główny wyświetlacz. Próbowałem kilka razy ( robiłem to od strony pasażera ) dopiero pomogło włączenie i wyłączenie stacyjki, poprzez wejście drzwiami kierowcy. Pomyślałem ze może mogłoby to mieć związek z dzisiejszym rozładowaniem akumulatora? Podobna sytuacja może sie wydarzyła? Może chaotycznie pisze ( sorry ) a kolejna rzecz przez która mógł sie nie chcieć wyłączyć wyświetlacz to czy mogła być folia aluminiowa poskładana w kostkę w podłokietniku w miejscu kluczyka ?? Dokladnie te wszystkie sytuacje sie nałożyły... W tył momencie zgasł check engine , już działa dna , ale nie działa „ułatwione wyjście „ wyskakuje komunikat o ręcznej kalibracji fotela. Nie pomaga przywracanie ustawień
    Miałem bardzo podobną sytuację kiedyś (na szczęście pod domem). Po nocce, dzień wcześniej trasa, więc na pewno nie był rozładowany. Rano otwieram auto, choinka na desce, zegary wariują, wszystkie systemy błędy, itp. nie miał siły odpalić. Ewidentnie coś zjadło cały aku przez noc.
    Też obstawiam centralny ekran bo udało mi się parę razy zamknąć auto, a mimo to ekran się świecił.
    Na szczęście zdarzyło się to tylko raz i nigdy więcej. Aku ciągle to samo od nowości (1,5 roku).
    Pozdro,
    Bartas

  10. #2280
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Panowie, a alarm zaden nie wyl? Ja mialem koncem lipca tez podobna przygode, tez ..chyba nie moglem "wygasic" ekranu od radia, jak to zwykle bywalo - auto zamknalem ale tak mi sie wydawalo ze ekran dalej sie swiecil..tylko u mnie alarm wyl w nocy pare razy....ale to zdarzylo mi sie tylko raz jak auto bylo w terenie na biwaku..aku doszczetnie wyladowane 6.7V napiecie - tylko bagaznik i drzwi udalo mi sie otworzyc..reszta death...

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory