Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2281
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Sprawdziłem poziom ładowania zaraz po uruchomieniu, mieści się w przedziale 13.8-14.4V. Nie wiem jak podczas jazdy, bo już nie chciało mi się kombinować z konektorami przy gnieździe 12V. Nie wiem na ile był naładowany akumulator, wczoraj odkurzałem i czyściłem samochód, więc akumulator mógł się trochę rozładować poniżej progu odcięcia ładowania.
    Jeżeli wyje alarm, to na ekranie pomiędzy zegarami powinien pojawić się komunikat informujący o takim zdarzeniu.
    Warto sprawdzić pobór prądu na postoju z akumulatora, nawet za pomocą dziadowskiego multimetra. Zakładam, ze alarm w spoczynku nie pobiera więcej niż 100 mAh, nie wiem jak dostęp bezkluczykowy, ale on powinien chyba aktywować się po wciśnięciu guzika na klamce. Reszta poboru to podtrzymywanie pamięci systemów, ale to znikome wartości. Nie pamiętam ile Ah ma akumulator w Giulii, ale żeby wydrenować go w ciągu nocy, pobór powinien być dość wysoki. Chyba, ze samochód nie ma ładowania, albo akumulator jest uszkodzony.

    Pytanie ode mnie w innej sprawie..
    Chodzi o ustawienie czułości czujnika zmierzchowego, jest możliwe ustawienie w zakresie 1-3. Niestety w instrukcji nie ma opisane jak ten zakres należy rozumieć. 1 to najbardziej, czy najmniej czułe? Chciałbym, żeby światła mijania zapalały się jak najpóźniej (gdy jest ciemniej).

    Jest też opcja intensywności podświetlenia progu, jednakże nie za specjalnie widzę różnicę w natężeniu światła na dole drzwi..
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 02-09-2020 o 14:11

  2. #2282
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    "Inteligentne" doładowanie akumulatora jest jakieś dziwne. Akumulator naładowany na max (wg MES 98% IBS i inne 98%). Po uruchomieniu i w czasie jazdy wskaźnik (woltomierz) włożony do gniazda zapalniczki - 12,3 V a podczas hamowania 14,4 V i po chwili znów 12,3 V. Cały dzień jeżdżenia a on dalej 12,3 V i tylko podczas hamowania dosłownie na chwilę 14,4 V. Wieczorem 12,3 V a dziś rano 12,1 V i dalej tylko podczas hamowania 14,4 V , dla mnie dziwne ale ..... . Gdy akumulator miał około 75- 60 % ładowanie było 14,4 V ale mimo długich tras nie naładował nigdy powyżej 80%.

  3. #2283
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Z tego co pamietam [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] pisał, ze ibs doładowuje w giulia baterie do ok 75%. Tez czekam na jego produkt, który to zmieni. Ja aku ładuje na maks, ss działa, auto postoi noc w garażu i już ss nie działa (czyli poziom naładowania <70%). Tak naprawdę to zapomniałem, żeby wyłączać ss.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2284
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Panowie, a alarm zaden nie wyl? Ja mialem koncem lipca tez podobna przygode, tez ..chyba nie moglem "wygasic" ekranu od radia, jak to zwykle bywalo - auto zamknalem ale tak mi sie wydawalo ze ekran dalej sie swiecil..tylko u mnie alarm wyl w nocy pare razy....ale to zdarzylo mi sie tylko raz jak auto bylo w terenie na biwaku..aku doszczetnie wyladowane 6.7V napiecie - tylko bagaznik i drzwi udalo mi sie otworzyc..reszta death...
    Jakby wył alarm to bym się obudził na pewno, bo auto pod domem/oknem stało
    U mnie auto potrafi czasem 1-2 tyg stać nie ruszane i odpala bez problemów, zatem to jakiś bug chyba, a nie ciągły problem z drenażem aku.
    Pozdro,
    Bartas

  5. #2285
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Ja jeżdżę głównie na krótkich odcinkach, nie doladowywalem Aku, co prawda wyłączam s&s, ale jak zapomnę to działa zatem Aku ok

  6. #2286
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    "Inteligentne" doładowanie akumulatora jest jakieś dziwne. Akumulator naładowany na max (wg MES 98% IBS i inne 98%). Po uruchomieniu i w czasie jazdy wskaźnik (woltomierz) włożony do gniazda zapalniczki - 12,3 V a podczas hamowania 14,4 V i po chwili znów 12,3 V. Cały dzień jeżdżenia a on dalej 12,3 V i tylko podczas hamowania dosłownie na chwilę 14,4 V. Wieczorem 12,3 V a dziś rano 12,1 V i dalej tylko podczas hamowania 14,4 V , dla mnie dziwne ale ..... . Gdy akumulator miał około 75- 60 % ładowanie było 14,4 V ale mimo długich tras nie naładował nigdy powyżej 80%.
    Tak, już to opisywałem dokładniej 1.5 roku temu. od 75% zaczyna kombinować i obniżać, powyżej 85% już nie ładuje (poza hamowaniem). Trasa nieważne jak długa nie doładuje aku nigdy chyba że cały czas przyspieszamy i hamujemy. Na torze można aku doładować (algorytm przejęty z Giulii Q haha).




    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Z tego co pamietam @epsonix pisał, ze ibs doładowuje w giulia baterie do ok 75%. Tez czekam na jego produkt, który to zmieni. Ja aku ładuje na maks, ss działa, auto postoi noc w garażu i już ss nie działa (czyli poziom naładowania <70%). Tak naprawdę to zapomniałem, żeby wyłączać ss.
    Tak, od kilku dni siedzę nad tym urządzeniem, może inaczej kończyłem potrzebny hardware, kable, instalowanie softy, zorganizowałem stanowiska do testowania (w aucie i na biurku) itp.

    Od wczoraj sobie "gadam" z IBSem na biurku i podglądam tez ten w aucie -różne próby napięć, prądów, temperatury, pseudo ładowania itp, raporty, dane, wykresy, liczenie checksumy, porównywanie danych, kminienie co gdzie i jak - wszystko mam przećwiczone, wiem już co i jak (ale żmudna robota bez dokumentacji, z 2 dni zaoszczędzone by były). W tym tygodniu mam nadzieję już jeździć z wersją alfa IBS killera (jutro nie dam rady skończyć bo mam auto na retrofity). Dam znać co i jak.

    Finalny produkt to nie tak szybko - ze 2 miesiące minimum.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #2287
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Jest: Stelvio 2.2 jtdm 210KM Było: Giulietta SUPER 1.4 170KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ja mam inne pytanie - jak Wasze Stelvio i Giulie w dizlu reagują na duże obciążenia przez dłuższy czas?

    Pytam, bo u siebie zarejestrowałem podnoszenie się temperatury cieczy na wskaźniku od kreskę lub dwie, kiedy lecę zapakowany autostradą przez dłuższy czas i z większą prędkością (np. 170-190kmh na niemieckiej autostradzie). Wcześniej nie zarejestrowałem tego, a ostatnio (być może za sprawą większych temperatur otoczenia) częściej to się zdarza. Przy zejściu do prędkości 120-140 temperatura spada do normalnego poziomu.

    Czy ktoś zaobserwował takie objawy? na ile to jest niepokojące?

  8. #2288
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_a2 Zobacz post
    Ja mam inne pytanie - jak Wasze Stelvio i Giulie w dizlu reagują na duże obciążenia przez dłuższy czas?

    Pytam, bo u siebie zarejestrowałem podnoszenie się temperatury cieczy na wskaźniku od kreskę lub dwie, kiedy lecę zapakowany autostradą przez dłuższy czas i z większą prędkością (np. 170-190kmh na niemieckiej autostradzie). Wcześniej nie zarejestrowałem tego, a ostatnio (być może za sprawą większych temperatur otoczenia) częściej to się zdarza. Przy zejściu do prędkości 120-140 temperatura spada do normalnego poziomu.

    Czy ktoś zaobserwował takie objawy? na ile to jest niepokojące?
    Widze, że pyt dot 2.2 więc odpowiem: zazwyczaj mam temperaturę na poziomie środka skali, ale tak zauważyłem kilka razy (chyba właśnie w trasie przy wyższej prędkości) że wskaźnik podnosił się o jedną działkę ponad połowę. Ale potem spadał więc wydaje mi się, że nie ma co robić scen

  9. #2289
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    przecież to wskaźnik temperatury oleju, do tego widocznie nie zakombinowali w algorytmie wyświetlania i prezentują dane rzeczywiste. w skrócie normalne w benzynie, w dieslu nie mam doświadczenia ale pewnie też.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #2290
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Dokładnie to temperatura oleju. W 2.2 jest tylko 3.9l oleju, do tego jak zalewasz zalecany do słabszych wersji 0w20 (zdecydowanie polecam przejście ma 0w30 jak w wersji veloce) to się nie ma co dziwić, ze się grzeje przy obciążeniu. Tak samo zmień interwał wymiany na 10-15tys km. Olej się zużywa/utlenia i traci swoje właściwości. Dlatego wcześniej mogło tego nie być (pomijam rozrzedzenie oleju on w dieslu).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory