Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2291
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Pytanie ode mnie w innej sprawie..
    Chodzi o ustawienie czułości czujnika zmierzchowego, jest możliwe ustawienie w zakresie 1-3. Niestety w instrukcji nie ma opisane jak ten zakres należy rozumieć. 1 to najbardziej, czy najmniej czułe? Chciałbym, żeby światła mijania zapalały się jak najpóźniej (gdy jest ciemniej).

    Jest też opcja intensywności podświetlenia progu, jednakże nie za specjalnie widzę różnicę w natężeniu światła na dole drzwi..
    [MENTION=74950]Lober[/MENTION] -
    Instrukcja (moja jest poliftowa) str. 26:

    FUNKCJA AUTO (Czujnik zmierzchu)
    Jest to czujnik diodowy (LED) działający
    na zasadzie promieni podczerwonych,
    połączony z czujnikiem deszczu i
    zainstalowany na szybie przedniej,
    który potrafi rozpoznawać zmiany
    intensywności oświetlenia zewnętrznego
    samochodu w zależności od czułości
    światła ustawionej za pośrednictwem
    systemu Connect.
    Możliwa jest regulacja czułości czujnika
    zmierzchu w 3 poziomach: poziom 1 =
    czułość minimalna, poziom 2 = czułość
    średnia, poziom 3 = czułość maksymalna.
    Im większa jest ustawiona czułość, tym
    mniejsza jest ilość światła zewnętrznego
    wymaganego do sterowania
    zaświecaniem świateł zewnętrznych
    (np. przy ustawieniu na poziomie 3 po
    zmierzchu światła zewnętrzne szybciej
    zaświecają się niż w przypadku poziomu 1
    i 2).
    Wygląda na to, że interesuje Cię poziom 1. Ale dla mnie i tak mimo wybrania poziomu 1 - ksenony włączają się za wcześnie. Ja często w takich sytuacjach jadę na "0" czyli DRL z przodu ale też wtedy pali się tył (ale w Giulii tylne światłą dodają jej uroku, poza tym pojazdy z tułu widzą cię lepiej).

  2. #2292
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    [MENTION=74950]Lober[/MENTION] -
    Instrukcja (moja jest poliftowa) str. 26:

    FUNKCJA AUTO (Czujnik zmierzchu)
    Jest to czujnik diodowy (LED) działający
    na zasadzie promieni podczerwonych,
    połączony z czujnikiem deszczu i
    zainstalowany na szybie przedniej,
    który potrafi rozpoznawać zmiany
    intensywności oświetlenia zewnętrznego
    samochodu w zależności od czułości
    światła ustawionej za pośrednictwem
    systemu Connect.
    Możliwa jest regulacja czułości czujnika
    zmierzchu w 3 poziomach: poziom 1 =
    czułość minimalna, poziom 2 = czułość
    średnia, poziom 3 = czułość maksymalna.
    Im większa jest ustawiona czułość, tym
    mniejsza jest ilość światła zewnętrznego
    wymaganego do sterowania
    zaświecaniem świateł zewnętrznych
    (np. przy ustawieniu na poziomie 3 po
    zmierzchu światła zewnętrzne szybciej
    zaświecają się niż w przypadku poziomu 1
    i 2).
    Wygląda na to, że interesuje Cię poziom 1. Ale dla mnie i tak mimo wybrania poziomu 1 - ksenony włączają się za wcześnie. Ja często w takich sytuacjach jadę na "0" czyli DRL z przodu ale też wtedy pali się tył (ale w Giulii tylne światłą dodają jej uroku, poza tym pojazdy z tułu widzą cię lepiej).
    U mnie w instrukcji tego nie ma, jest tylko krótka wzmianka, że możliwa jest regulacja w skali 1-3. Dziękuję, że wrzuciłeś treść swojej instrukcji, podejrzewam, ze funkcja działa na tej samej zasadzie także w modelach sprzed MY2020.

    Ja robię dokładnie tak samo, światła w pozycji 0 aż do momentu zachodu słońca i włączenia się latarni ulicznych, chyba, że przejrzystość powietrza jest ograniczona, albo wjeżdżam do dłuższego tunelu.

    Dzięki za pomoc!

  3. #2293
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Jest: Stelvio 2.2 jtdm 210KM Było: Giulietta SUPER 1.4 170KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzięki Panowie.
    Interwał olejowy skrócony do 10kkm, o zmianie oleju zastanowię się

  4. #2294
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Bylem dzis na serwisie odnosnie swojego przypadku rozladowania akumulatora. Oczywiscie wszystko idealnie, ale poprosilem o wydruk bledow ktore nalapal. Nikt nie byl w stanie powiedziec co wyciagnelo caly prad z aku. Auto postalo dwa dni w garazu, pali idealnie, jezdzi jeszcze lepiej temat zamkniety odnosnie akumulatora. Oby sie to nie powtórzyło

  5. #2295
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Bylem dzis na serwisie odnosnie swojego przypadku rozladowania akumulatora. Oczywiscie wszystko idealnie, ale poprosilem o wydruk bledow ktore nalapal. Nikt nie byl w stanie powiedziec co wyciagnelo caly prad z aku. Auto postalo dwa dni w garazu, pali idealnie, jezdzi jeszcze lepiej temat zamkniety odnosnie akumulatora. Oby sie to nie powtórzyło
    Czyli taka sama diagnoza w serwisie jak u mnie...
    Trzeba zatem pilnować tego ekranu, czy się na pewno wyłączył (o ile w nocy to łatwo wychwycić, tak w dzień trochę gorzej)
    Pozdro,
    Bartas

  6. #2296
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Licznik przebiegu miga i chyba nie liczy kilometrów, jeszcze jutro się upewnię (zauważyłem na krótko przed końcem dzisiejszej trasy). Ktoś ma pomysły o co chodzi? Olej OK, poziom max bez 1 kreski, 10.500 przebiegu, więc do pierwszego przeglądu 4500 km. Giulia 200KM MY2020, prod. luty 2020. Może chodzi o Trip A, który niedługo po zakupie wyzerowałem i zostawiłem? - ma obecnie ponad 10.000 km, trip B kasuję na bieżąco przed trasami.

  7. #2297
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Licznik przebiegu miga i chyba nie liczy kilometrów, jeszcze jutro się upewnię (zauważyłem na krótko przed końcem dzisiejszej trasy). Ktoś ma pomysły o co chodzi? Olej OK, poziom max bez 1 kreski, 10.500 przebiegu, więc do pierwszego przeglądu 4500 km. Giulia 200KM MY2020, prod. luty 2020. Może chodzi o Trip A, który niedługo po zakupie wyzerowałem i zostawiłem? - ma obecnie ponad 10.000 km, trip B kasuję na bieżąco przed trasami.
    W autach FCA jeśli miga przebieg oznacza to w uproszczeniu, że główny komputer ma jakiś problem z połączeniem z innymi urządzeniami które wcześniej w aucie były i komunikowały się z tym komputerem.

  8. #2298
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    W autach FCA jeśli miga przebieg oznacza to w uproszczeniu, że główny komputer ma jakiś problem z połączeniem z innymi urządzeniami które wcześniej w aucie były i komunikowały się z tym komputerem.
    Hm.... dzięki [MENTION=75332]murder[/MENTION] sprawdzę to, z urządzeń mam pendrive z muzyką, voltomierz w zapalniczce i telefon. Tego ostatniego rzeczywiście dziś nie podłączałem na kablu do AA (jak zwykle to robię), tylko przez bluetooth do rozmów.

  9. #2299
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    wystarczy że bezpiecznik na któryś moduł z CAN się przepalił (dlaczego to inna sprawa) to już moduł zniknie z CAN i go będzie raportowało auto miganiem licznika (niezgodnością z konfigiem zapisanym w proxi)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #2300
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wystarczy że bezpiecznik na któryś moduł z CAN się przepalił (dlaczego to inna sprawa) to już moduł zniknie z CAN i go będzie raportowało auto miganiem licznika (niezgodnością z konfigiem zapisanym w proxi)
    czyli samo się "nie przegryzie" i wyjazd do ASO mnie czeka? czy to jest pilne? bo nie chce mi się tam jechać...

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory