Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2321
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Nie wiem czy to właściwy wątek o rezerwie (raczej nie). U mnie w chwili zapalenie czerwonej rezerwy zostaje 5-7 litrów paliwa. Stelvio ma inny zbiornik i pamiętam tutaj dyskusję że inaczej to działa w obu autach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


    u mnie weszlo w sobote 50l, przy zapalonej czerwonej i przejechaniu paru km - wyglada na to ze zostaje ok 8l-9l paliwa, tak tez chyba pisze w instrukcji ze ma byc 9l benzyny (wersja dla 2.0T 280HP)

    PS moze admin moglby te ostatnie posty przerzucic do watku "zuzycie paliwa", tak zeby tutaj nie spamowac
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 21-09-2020 o 08:51

  2. #2322
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    moje doświadczenia w Stelvio- po zapaleniu rezerwy zółtej mam ok 30-40 km jazdy w tempie ok 100 km/h. potem zapala sie czerwona i ok 15 km max - po takiej jeździe wchodzi niemal równe 60 litrów

  3. #2323
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Zwróćcie uwagę, że mogą być zbiorniki o zwiększonej pojemności np. u mnie (Stelvio 280 KM) pierwsze tankowanie po wyjeździe z salonu (jedna kreska), weszło 62,6 l do zbiornika o teoretycznej pojemności 64 l.
    Według danych z instrukcji obsługi, występują również zbiorniki o pojemności 58 l.

  4. #2324
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    powieszone baki ma beznyna

  5. #2325
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ważna uwaga – zachowanie wskaźnika i rezerwy zmieniło się po aktualizacji softu w 2019 roku. U mnie – tak jak pisałem, przy świeżo zapalonej czerwonej kontrolce zalałem 51 i 53 litry. Z tego co wiem to benzynowa Giulia ma 58 litry, benzynowe Stelvio 64 litry. Diesle mają chyba inne pojemności.

  6. #2326
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,993

    Domyślnie

    przed updatem do softu 724 lałem jakieś 54-56L do Giulii, tak 10-20km po zapaleniu się czerwonej rezerwy. po updcie do BCM 0724 czerwona po 10km wchodzi 50-51L
    inna sprawa uważajcie na odłączanie aku/przeprogramowywanie - widzę że w autach klientów po moich zabiegach (proxi/aku odłączony na retrofity itp), wskaźnik paliwa pokazuje całkiem inny poziom (musi się nauczyć/skalibrować?). w sumie to w mojej, po updatcie w ASO na 724 pierwszy raz to też mało co nie stanąłem na autostradzie - czerwona kontrolka się zapaliła, ja że luz bo nowy zachowawczy firmware, przejechałem z 10km, zjazd na pierszą stację a weszło 58.3L....
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #2327
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar eSeNek
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giulia II 2.0T 200KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał eSeNek Zobacz post
    Przestała komuś może działać kamera cofania w Giulii? Wyświetla komunikat "System kamery jest niedostępny", ewentualnie wyświetla obraz, który wygląda jak z zakłóceniami analogowymi, a dopiero po paru sekundach wyświetla błąd.
    Załącznik 272642
    właśnie wróciłem z ASO, gdzie mi powiedzieli. że w stelvio podobno padają tak kamery. W giulii się nie spotkali z tym problemem, ale to ta sama kamera. Co za tym idzie wymienią całą kamerę w ramach gwarancji. Diagnoza padła dość szybko to nie wiem czy się wgłębiali w problem (ale napewno wylądowało u elektryka).
    Dodatkowo po tygodniu niedziałania kamera wróciła do żywych działająć w kratkę, a ostatnio zaś ciągle działa normalnie.

  8. #2328
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał eSeNek Zobacz post
    właśnie wróciłem z ASO, gdzie mi powiedzieli. że w stelvio podobno padają tak kamery. W giulii się nie spotkali z tym problemem, ale to ta sama kamera. Co za tym idzie wymienią całą kamerę w ramach gwarancji. Diagnoza padła dość szybko to nie wiem czy się wgłębiali w problem (ale napewno wylądowało u elektryka).
    Dodatkowo po tygodniu niedziałania kamera wróciła do żywych działająć w kratkę, a ostatnio zaś ciągle działa normalnie.
    fajnie byloby jakby wymieniali te kamerki na takie, ktore wyswietlaly by ten obraz w lepszej jakosci, moze wtedy w mojej giulii tez by sie popsula

  9. #2329
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Outlander 2
    Postów
    2

    Domyślnie

    Przeczytalem okolo 100 stron.... Powiedzcie mi czy warto sie pchac w giulie z 2018 roku z przebiegiem 40k km z silnikiem 280 kucy, bo po przeczytaniu tego tematu mam ochote chyba jednak wziac jagura xf 3.0v6... chociaz serce mowi alfa

  10. #2330
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Wszystko zależy od stanu samochodu, musisz go sprawdzić jak każdy inny używany. Salon Polska? Serwisowany na bieżąco? Gwarancja jeszcze jest? Jakieś szkody były? Jeśli oferta dobra to pewnie warto przejechać się do ASO i sprawdzić co i jak Ja swoją kupiłem z przebiegiem blisko 80k, zrobiłem około 6k km już i nie mam raczej nic do zastrzeżeń chociaż z jakąś pierdoła na pewno będę się wybierać do serwisu póki gwarancja jest.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory