Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2331
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    fajnie byloby jakby wymieniali te kamerki na takie, ktore wyswietlaly by ten obraz w lepszej jakosci, moze wtedy w mojej giulii tez by sie popsula
    Do tego musiałbyś mieć inny firmware i hardware w radiu - tu masz zwykłą kamerkę analogową z sygnałem CVBS. bez przesady też, ta może piękna nie jest, ale daje radę przy parkowaniu.

    Cytat Napisał siuchol Zobacz post
    Przeczytalem okolo 100 stron.... Powiedzcie mi czy warto sie pchac w giulie z 2018 roku z przebiegiem 40k km z silnikiem 280 kucy, bo po przeczytaniu tego tematu mam ochote chyba jednak wziac jagura xf 3.0v6... chociaz serce mowi alfa
    ja tam na swoją nie narzekam 4.2018 32kkm przejechane. do jaguara nie potrafię porównać ponad to że jak go oglądałem w 2018r to mi się nie podobał, jakoś już wyglądał trochę out-dated.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2332
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Outlander 2
    Postów
    2

    Domyślnie

    auto z niemiec stoi w aso alfy, cena 32k euro, jade dzisij na jazde testowa. pokazalbym linka, ale dopiero od 10 postow

  3. #2333
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Bierz jak się wahasz to spróbuj dokupić przedłużoną gwarancję, najlepiej maximum care, od lipca są normalne ceny a może jak ponegocjujesz dobrze to Ci dorzucą na rok w gratisie.

    Weź poprawkę, że jeździmy Giuliami i Stelviami i 95% czasu jest wszystko super, natomiast jak się zdarzy jakaś pierdoła czy poważniejsza awaria, to dopiero się "chwalimy" na forum

  4. #2334
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Miałem nadzieję, że ten temat będę omijał szerokim łukiem.. Od paru dni obserwuję, a właściwie słyszę dziwne trzeszczenie z tylnej prawej strony, przy najeżdżaniu na garby spowalniające, nie słychać tego przy wyższych prędkościach i innych nierównościach, dźwięk pojawia się przy małej prędkości i przy najeżdżaniu na większą nierówność. Nie wpadłem w żadną dziurę, po garbach jeżdżę bardzo wolno, ogółem dbam m.in. o zawieszenie. Zastanawia mnie czy to znany problem, czy może przyczyna jest błaha i możliwa do rozwiązania bez konieczności zostawiania samochodu w ASO. Samochód ma przejechane niecałe 7k km.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 24-09-2020 o 10:03

  5. #2335
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Bierz jak się wahasz to spróbuj dokupić przedłużoną gwarancję, najlepiej maximum care, od lipca są normalne ceny a może jak ponegocjujesz dobrze to Ci dorzucą na rok w gratisie.

    Weź poprawkę, że jeździmy Giuliami i Stelviami i 95% czasu jest wszystko super, natomiast jak się zdarzy jakaś pierdoła czy poważniejsza awaria, to dopiero się "chwalimy" na forum
    moze admin moglby ten watek przykleic troche nizej a nie na "dzien dobry"

    ja po zakupie mojej 1 alfy w zyciu, dobilem chyba do 200 stron..o czesci usterek bym pewnie nie wiedzial do dnia dzisiejszego, ale juz jest dobrze sama drobnica, juz prawie wszystko naprawione, zadnych blokerow jak dotad

  6. #2336
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    2017 Giulia Ti Q4 280 (USA)
    Postów
    21

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC-0307.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	49.8 KB
ID:	272808

    Ktos podpowie co za wiązki przychodzą do tych wtyczek? Lewy tył pod zderzakiem. Jedna to czujniki parkowania, jeśli się nie mylę, a druga nie wiem.

  7. #2337
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tylne radary (martwe strefy)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2338
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Słuchajcie, nie wiem czy to było ale ten temat jest tak obszerny,że cieżko będzie szukać.
    W czasie jazdy wczoraj zapaliła się żółta kontrolka od systemu ochrony przed kolizją czyli "Forward Collision Forward Warning" i jest napisane,że jest off. Probowałem wejść w ustawienia> bezpieczeństwo> forward collision vehicle warning i wyłączyłem a jak chciałem włączyć to był już nieaktywny i nie da się włączyć. Co to mozę być?
    Na marginesie wspomnę,że jechałem praktycznie cały czas w deszczu i nie da się też dezaktywować poduszki pasażera bo też to okienko jest nieaktywne.

  9. #2339
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    komus przestalo dzialac automatyczne odsuwanie fotela? w opcjach mam wlaczone, dzialalo i jakos od paru tyg. nic....moze miec to zwiazek ze slabym aku?

  10. #2340
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Słuchajcie, nie wiem czy to było ale ten temat jest tak obszerny,że cieżko będzie szukać.
    W czasie jazdy wczoraj zapaliła się żółta kontrolka od systemu ochrony przed kolizją czyli "Forward Collision Forward Warning" i jest napisane,że jest off. Probowałem wejść w ustawienia> bezpieczeństwo> forward collision vehicle warning i wyłączyłem a jak chciałem włączyć to był już nieaktywny i nie da się włączyć. Co to mozę być?
    Na marginesie wspomnę,że jechałem praktycznie cały czas w deszczu i nie da się też dezaktywować poduszki pasażera bo też to okienko jest nieaktywne.
    Mi to wyskakuje zwykle właśnie podczas złej pogody i po minucie lub dwóch samo znika. Pewnie się mylę ale wygląda to tak jakby przy starcie systemu był robiony test i w momencie kiedy na radarze jest woda to jego nie przechodził. Po chwili jak włączę wycieraczki możliwe, że jest ponowienie testu i ikona gaśnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    komus przestalo dzialac automatyczne odsuwanie fotela? w opcjach mam wlaczone, dzialalo i jakos od paru tyg. nic....moze miec to zwiazek ze slabym aku?
    jak najbardziej.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory