Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2341
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    jak najbardziej.
    dzieki, chyba czas przeprosic sie z prostownikiem

  2. #2342
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    dzieki, chyba czas przeprosic sie z prostownikiem
    Pod maską masz po lewej masę i pod szybą pod klapką też plus, więc nie trzeba wpinać się do akumulatora w bagażniku.

  3. #2343
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Pod maską masz po lewej masę i pod szybą pod klapką też plus, więc nie trzeba wpinać się do akumulatora w bagażniku.
    tak, dokladnie w ten sposob laduje - tylko w taki sposob kabel od prostownika na przedluzce wtykam do gniazdka w garazu podziemnym, bezposrednio do aku braklo by mi troche kabla moznaby oczywiscie kombinowac i stawiac auto odwrotnie, ale fakt ladowanie pod maska jest bardzo wygodne - a tak wogole to efektywnosc ladowania jest zblizona do bezposredniego wpiecia sie pod aku?
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 01-10-2020 o 12:20

  4. #2344
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    tak, dokladnie w ten sposob laduje - tylko w taki sposob kabel od prostownika na przedluzce wtykam do gniazdka w garazu podziemnym, bezposrednio do aku braklo by mi troche kabla moznaby oczywiscie kombinowac i stawiac auto odwrotnie, ale fakt ladowanie pod maska jest bardzo wygodne - a tak wogole to efektywnosc ladowania jest zblizona do bezposredniego wpiecia sie pod aku?
    Kiedyś się właśnie też nad tym zastanawiałem, nie mam pojęcia. Na pewno można tak ładować, bo moja Giulia dwie pierwsze zimy przestała w garażu więc była regularnie doładowywana w ten sposób.

  5. #2345
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Kiedyś się właśnie też nad tym zastanawiałem, nie mam pojęcia. Na pewno można tak ładować, bo moja Giulia dwie pierwsze zimy przestała w garażu więc była regularnie doładowywana w ten sposób.
    aha to dobrze wiedziec, ja tez nie zauwazylem zeby ladowalo jakos mega wolno. No nic pozostaje czekac na poprawke od [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]a, moze wprowadzi za niedlugo "hot-fixa" do tego calego ladowania naszych aku, ktore jak wiadomo nie jest super efektywne

  6. #2346
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    komus przestalo dzialac automatyczne odsuwanie fotela? w opcjach mam wlaczone, dzialalo i jakos od paru tyg. nic....moze miec to zwiazek ze slabym aku?
    może odjechałeś dalej niż próg działania - za nim już nie próbuje odjeżdżać
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #2347
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Słuchajcie, nie wiem czy to było ale ten temat jest tak obszerny,że cieżko będzie szukać.
    W czasie jazdy wczoraj zapaliła się żółta kontrolka od systemu ochrony przed kolizją czyli "Forward Collision Forward Warning" i jest napisane,że jest off. Probowałem wejść w ustawienia> bezpieczeństwo> forward collision vehicle warning i wyłączyłem a jak chciałem włączyć to był już nieaktywny i nie da się włączyć. Co to mozę być?
    Na marginesie wspomnę,że jechałem praktycznie cały czas w deszczu i nie da się też dezaktywować poduszki pasażera bo też to okienko jest nieaktywne.
    Tak jak ktoś napisał, jak radar nie jest w stanie działać prawidłowo ze względu np. na warunki atmosferyczne, deaktywuje FCW.

    A co do zmiany opcji w menu - część opcji, np FCW, można zmienić tylko na postoju.

  8. #2348
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Masz racje. Jak stanę to paski się aktywują i mogę je zmieniać

  9. #2349
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Od czasu gdy na obudowę radaru, czujniki oraz szybę nałożyłem powlokę nano (niewidzialną wycieraczkę) musi mocno padać aby wyskoczył błąd.

  10. #2350
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    No i FCW się odblokował. Dzięki

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory