Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2381
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    OK, super. Aku w pełni naładowane? Sprawdź np po nocy czy masz te 12.9V. Wiesz, żeby nie był jakiś leżak i niedoładowany - bo narazie to wiemy że masz nowy ale czy przygotowali jak się należy - ja tam nikomu nie ufam nawet sobie haha
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2382
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    OK, super. Aku w pełni naładowane? Sprawdź np po nocy czy masz te 12.9V. Wiesz, żeby nie był jakiś leżak i niedoładowany - bo narazie to wiemy że masz nowy ale czy przygotowali jak się należy - ja tam nikomu nie ufam nawet sobie haha
    no dokladnie to jest wciaz....ASO

    aku ma napiecie 12.70v (zbadane 20min od zgaszenia wszystkich lampek w aucie i zamknieciu zamkow), auto zgaszone 5h temu po jezdzie, wiec wyglada ze nie do konca naladowane na maxa, tak jak twierdzili.
    musze sprawdzic czy jest jakas opcja zeby sprawdzic miesiac i/lub rok produkcji aku - MES bylby w stanie cos takiego odczytac, czy to raczej trzeba patrzec na jakas labelke na aku??
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 13-10-2020 o 18:19 Powód: update

  3. #2383
    Użytkownik Świeżak Avatar Kaniewsky
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    UK
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 280
    Postów
    35

    Domyślnie

    Co do dzwiekow przy skrecaniu na wolnych predkosciach to miialem dokladnie to samo w Mercedesie CLS. TTTM

  4. #2384
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    innamarka
    Postów
    8

    Domyślnie

    Panowie, czy Stelvio 2.0 280 KM trapią jakieś poważne usterki, zarówno mechaniczne jak i elektryczno-elektroniczne, które mi uziemią auto na środku trasy? Przeleciałem cały wątek, szukałem po necie i raczej nic nie wskazuje na to, aby były to auta bardziej awaryjne, niż konkurencja. Co prawda ktoś niedawno wrzucił filmik, jak w Giulii pękł tłok, ale rozumiem, że to odosobniony przypadek? Rozważam kupno nowego Stelvio, więc jakby nie patrzeć będzie gwarancja na 2 lata, potem można rozszerzyć, ale wolę zapytać o opinię właścicieli.

  5. #2385
    Użytkownik Świeżak Avatar Kaniewsky
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    UK
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 280
    Postów
    35

    Domyślnie

    2?? W UK daja 5 lat gwarancji na nowe.

  6. #2386
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    U nas dają 2

  7. #2387
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    innamarka
    Postów
    8

    Domyślnie

    Tak, dwa lata, czyli w zasadzie to rękojmia aniżeli gwarancja. Zapomniałem zapytać ile rozszerzenie na pięć lat. Ale wolałbym nie korzystać wcale, stąd ponawiam pytanie o bezawaryjność

  8. #2388
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilDD Zobacz post
    Tak, dwa lata, czyli w zasadzie to rękojmia aniżeli gwarancja. Zapomniałem zapytać ile rozszerzenie na pięć lat. Ale wolałbym nie korzystać wcale, stąd ponawiam pytanie o bezawaryjność
    Wątek, w którym pytasz i jak widać rozważasz zakup, dotyczy usterek, więc proponuję go prześledzić od początku i wyrobić sobie zdanie. Jeśli zaś przeczytasz opinie o tym, że coś strzeliło/pękło/nie działa itp - zapytaj o pochodzenie auta. Wiele usterek tu opisanych dotyczy aut powypadkowych z USA.

  9. #2389
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilDD Zobacz post
    Panowie, czy Stelvio 2.0 280 KM trapią jakieś poważne usterki, zarówno mechaniczne jak i elektryczno-elektroniczne, które mi uziemią auto na środku trasy? Przeleciałem cały wątek, szukałem po necie i raczej nic nie wskazuje na to, aby były to auta bardziej awaryjne, niż konkurencja. Co prawda ktoś niedawno wrzucił filmik, jak w Giulii pękł tłok, ale rozumiem, że to odosobniony przypadek? Rozważam kupno nowego Stelvio, więc jakby nie patrzeć będzie gwarancja na 2 lata, potem można rozszerzyć, ale wolę zapytać o opinię właścicieli.
    Nie ma się czego bać usterki się zdarzają ale nie wygląda na to żeby Stelvio/Giulia były bardziej awaryjne od aut innych marek, niektórzy twierdzą że wręcz rzadziej się psują (były jakieś zestawienia na ten temat).

    Z mojego doświadczenia ale mogę mówić tylko za siebie - wygląda że jest czasem trochę pierdółek do ogarnięcia, jednak nic poważniejszego mi się nie przytrafiło.

  10. #2390
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Wątek, w którym pytasz i jak widać rozważasz zakup, dotyczy usterek, więc proponuję go prześledzić od początku i wyrobić sobie zdanie. Jeśli zaś przeczytasz opinie o tym, że coś strzeliło/pękło/nie działa itp - zapytaj o pochodzenie auta. Wiele usterek tu opisanych dotyczy aut powypadkowych z USA.
    bzdury na resorach - jak na razie np silniki, pompy oleju przeciekające chłodnice łuszczące się lampy usterki s&s czy DNA klękały w dziewicach z polskich salonów. Reszta dupereli dotycząca np usterek elektronicznych np padów aku, przeskakujących kół przy skręcie wibracji dotyczy wszystkich

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory