Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2421
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Panowie czy miał ktoś problem z obudową filtra paliwa w dieslu? mam nalotu 50k i 3 Ci raz mi z niej już cieknie. Dotychczas pomagało dokręcenie dolnego "zaworka" na ok 10-15k jazdy.

  2. #2422
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Kluczyki mają blisko 3 lata? Wymień baterię.
    Ok, potwoerdzam, z nową baterią jest ogromny zasięg i pewność.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #2423
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dusza86 Zobacz post
    Panowie czy miał ktoś problem z obudową filtra paliwa w dieslu? mam nalotu 50k i 3 Ci raz mi z niej już cieknie. Dotychczas pomagało dokręcenie dolnego "zaworka" na ok 10-15k jazdy.
    U mnie jest ok, ale przy wymianie filtra jak zobaczyliśmy jak „licho” to się trzyma wszystko kupy to podstawiliśmy zlewie i delikatnie odkręciłem całość. Nie odkręcałem spustu ON na dole obudowy, bo ponoć lubią się rozszczelnić. Już kilka tys km po wymianie i wszystko ok. Nie wiem czy ten spust jest dostępny osobno czy z cała obudowa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2424
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Jeśli ma ktoś stuki w lewych przednich drzwiach szczególnie podczas najechania np. na studzienkę, to w moim przypadku pomogła wymiana całego boczku. Wg aso nowy i stary element były identyczne ale co najważniejsze dla mnie problem znikł

  5. #2425
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    bzdury na resorach - jak na razie np silniki, pompy oleju przeciekające chłodnice łuszczące się lampy usterki s&s czy DNA klękały w dziewicach z polskich salonów. Reszta dupereli dotycząca np usterek elektronicznych np padów aku, przeskakujących kół przy skręcie wibracji dotyczy wszystkich
    .....
    Ostatnio edytowane przez Mix ; 14-11-2020 o 18:17

  6. #2426
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o boczek drzwi, to stukać na nierównościach może on sam o drzwi, jeżeli niepoprawnie był zamontowany. Oprócz kilku śrubek, które go trzymają, główne mocowanie (szczególnie dół i boki) jest oparte na jednorazowych specjalnych kołkach montażowych. U Ciebie pewnie pomogła by wymiana tych kołków i ich prawidłowe osadzenie w otworach montażowych.

  7. #2427
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o boczek drzwi, to stukać na nierównościach może on sam o drzwi, jeżeli niepoprawnie był zamontowany. Oprócz kilku śrubek, które go trzymają, główne mocowanie (szczególnie dół i boki) jest oparte na jednorazowych specjalnych kołkach montażowych. U Ciebie pewnie pomogła by wymiana tych kołków i ich prawidłowe osadzenie w otworach montażowych.
    Być może ale mnie interesowało tylko żeby nie było stuknięć a, że samochód na gwarancji to jak chcieli wymienić to nie będę się kłócił

  8. #2428
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    To powiem wam ze u mnie stukają zarówno lewe przednie jak i prawe tylne drzwi. Okazuje się ze stukanie pochodzi z zamka. Dokładnie na wybojach zamek drzwi uderza o uchwyt mocowania. Testowo, żeby sprawdzić czy u Ciebie jest to samo, można podciągnąć drzwi względem środka samochodu, regulując dwie śrubki na zamku, wtedy zamek będzie mocno napięty. Wydaje mi się ze powodem tego są wyrobione uszczelki które niewystarczająco prężą na drzwi.

    Pytanie, czy ktoś z was ma problem gwizdaniem/szumem podczas jazdy, efekt jakby drzwi lub szyba nie były domknięte. Regulowane przeze mnie, a potem nawet przez ASO i dalej to samo. Panowie twierdzą, że uszczelki z początkowego roku produkcji miały wadę i jedynie ich wymiana pomoże. Czy ktoś z forum miał podobny problem?
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  9. #2429
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    To powiem wam ze u mnie stukają zarówno lewe przednie jak i prawe tylne drzwi. Okazuje się ze stukanie pochodzi z zamka. Dokładnie na wybojach zamek drzwi uderza o uchwyt mocowania. Testowo, żeby sprawdzić czy u Ciebie jest to samo, można podciągnąć drzwi względem środka samochodu, regulując dwie śrubki na zamku, wtedy zamek będzie mocno napięty. Wydaje mi się ze powodem tego są wyrobione uszczelki które niewystarczająco prężą na drzwi.

    Pytanie, czy ktoś z was ma problem gwizdaniem/szumem podczas jazdy, efekt jakby drzwi lub szyba nie były domknięte. Regulowane przeze mnie, a potem nawet przez ASO i dalej to samo. Panowie twierdzą, że uszczelki z początkowego roku produkcji miały wadę i jedynie ich wymiana pomoże. Czy ktoś z forum miał podobny problem?
    Jeszcze przed wymianą boczku drzwi regulowali zamek i nic to nie dało. Teraz stuknięcia są zdecydowanie rzadsze i cichsze ale mam nadzieje, że wyeliminuje je wyciszając drzwi. Szum podczas jazdy zaczyna się u mnie od ok 100 km/h. Myślałem, że tttm ale skoro może to być problemem uszczelek to jeszcze poproszę na wiosnę przy okazji przeglądu o ich wymianę. W sumie odbierając auto w 2019 r. uszczelka była wygięta ale nie pamiętam czy wymieniali na nową.

  10. #2430
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    zauważył ktoś z was u siebie błędy we wskazaniach temperatury zewnętrznej ? żeby było śmieszniej termometr pokazuje błędnie /niskie temp/ wartości tylko w niedzielę w tygodniu było zawsze ok

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory