Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2561
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja mam 2016 i jak narazie problemów nie miałem. Mimo mrozów, mycia auta itp. Wiec nie wiem czy to normalne, bo u mnie odpukać problem nie występuje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2562
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    przy okazji może bateria pilota na mrozie siada i stąd i zasięg? W sobotę miałem przygodę - byłem 2h na biegówkach, kluczyk w kieszeni, -8C, podchodzę do auta już po, nie otworzy, guzik pilota nie działa... otworzyłem bagnetem, migają awaryjne (alarm Mopar), na szczęście nie wyje. kluczyk do schowka na miejsce do awaryjnego podładowania - nie działa - zostawiłem go tam na 1 minutę, odpalił. dopiero przy kolejnym odpaleniu pokazał sie komunikat na zegarze że bateria w pilocie jest słaba. kluczyk ponad 2.5 roku używany, nie było jednak wcześniej komunikatów o słabej baterii - tyle że zawsze przynosiłem go jednak z temperatury pokojowej, tak więc polecam wrzucić chociaż zapasową baterię CR2032 do schowka (żeby też niepotrzebnie nie wymieniać przedwcześnie.

    Co do zasiegu kluczyka - trzymanie w kieszeni np z komórką, kluczami, kartami, porfelem osłabia zasięg i robi problemy - dość szybko się tego naczyłem, trzymam w lewej kieszeni spodni i w niej nie noszę żadnych metalowych rzeczy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2563
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    To się zgadza. U mnie raz kluczyk z telefonem w tej samej kieszeni i z otwarciem auta był problem. Baterie wymieniłem profilaktycznie w obu pilotach po zakupie auta (w jednym bateria była rozładowana). Koszta żadne, a taka profilaktyka może czasem uratować sytuacje na wyjeździe np.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2564
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przy okazji może bateria pilota na mrozie siada i stąd i zasięg? W sobotę miałem przygodę - byłem 2h na biegówkach, kluczyk w kieszeni, -8C, podchodzę do auta już po, nie otworzy, guzik pilota nie działa... otworzyłem bagnetem, migają awaryjne (alarm Mopar), na szczęście nie wyje. kluczyk do schowka na miejsce do awaryjnego podładowania - nie działa - zostawiłem go tam na 1 minutę, odpalił. dopiero przy kolejnym odpaleniu pokazał sie komunikat na zegarze że bateria w pilocie jest słaba. kluczyk ponad 2.5 roku używany, nie było jednak wcześniej komunikatów o słabej baterii - tyle że zawsze przynosiłem go jednak z temperatury pokojowej, tak więc polecam wrzucić chociaż zapasową baterię CR2032 do schowka (żeby też niepotrzebnie nie wymieniać przedwcześnie.

    Co do zasiegu kluczyka - trzymanie w kieszeni np z komórką, kluczami, kartami, porfelem osłabia zasięg i robi problemy - dość szybko się tego naczyłem, trzymam w lewej kieszeni spodni i w niej nie noszę żadnych metalowych rzeczy.
    Żeby uściślić i nie wprowadzać ludzi w błąd
    Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak możliwość doładowania baterii w schowku. To awaryjne miejsce w którym immobiliser łączy się z kluczem co pozwala uruchomić auto. Druga sprawa że bateria to nie akumulator i ładować się jej nie da, Twój klucz zwyczajnie trochę odtajał i zadziałał

  5. #2565
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Żeby uściślić i nie wprowadzać ludzi w błąd
    Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak możliwość doładowania baterii w schowku. To awaryjne miejsce w którym immobiliser łączy się z kluczem co pozwala uruchomić auto. Druga sprawa że bateria to nie akumulator i ładować się jej nie da, Twój klucz zwyczajnie trochę odtajał i zadziałał
    myślałem że napisałem wystarczająco jasno - to awaryjne podładowanie samego kluczyka tak żeby dało się odpalić auto i żeby stale był doładowany na tyle żeby nie zaczęło auto się skarżyć że nie ma kluczyka w środku. nie ma ładowania baterii. dlatego też sugerowałem wrzucić do schowka zapasową baterię - tak żeby w sytuacji gdy np jesteśmy gdzieś poza cywilizacją, gdzie nie kupimy łatwo CR2032 mieć zapas a nie wiecznie się męczyć z podładowywaniem kluczyka w schowku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #2566
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    myślałem że napisałem wystarczająco jasno - to awaryjne podładowanie samego kluczyka tak żeby dało się odpalić auto i żeby stale był doładowany na tyle żeby nie zaczęło auto się skarżyć że nie ma kluczyka w środku. nie ma ładowania baterii. dlatego też sugerowałem wrzucić do schowka zapasową baterię - tak żeby w sytuacji gdy np jesteśmy gdzieś poza cywilizacją, gdzie nie kupimy łatwo CR2032 mieć zapas a nie wiecznie się męczyć z podładowywaniem kluczyka w schowku.
    Z całym szacunkiem ale inżynier w sprawach technicznych winien wypowiadać się na podstawie faktów a nie domysłów.
    W załączeniu przesyłam pliki pdf odnośnie schematów elektrycznych systemu Passive Entry i Keyless Go - aby nie było niedomówień. W schowku (tunelu) jest najczulsza antena RFHm a nie doładowanie.
    Attached Files Attached Files

  7. #2567
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Z całym szacunkiem ale inżynier w sprawach technicznych winien wypowiadać się na podstawie faktów a nie domysłów.
    W załączeniu przesyłam pliki pdf odnośnie schematów elektrycznych systemu Passive Entry i Keyless Go - aby nie było niedomówień. W schowku (tunelu) jest najczulsza antena RFHm a nie doładowanie.
    Z całym szacunkiem, ale napisałeś totalną bzdurę. Antena ma podwójną rolę i działa to tak jak w kartach RFID itp - w ramach empirycznego dowodu właśnie wyjąłem z kluczyka baterię i odpaliłem samochód dwukrotnie kładąc kluczyk bez baterii w schowku, tu fotka kluczyk bez baterii widać, idz do auta i sobie sprawdź dobrze a następnym razem zanim tak napiszesz to miej pewność swego a nie dyskredytuj tu mnie (choć nie twierdzę że jestem wszechwiedzący i sprawdzam wszystko empirycznie - życia by nie starczyło)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210215_124039.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	73.0 KB
ID:	276273

    Nie działa to tak od razu, chwilę kluczyk musiał poleżeć, ale za którymś razem się udało (choć najpierw parę razy dostałem komunikat że nie wykryto kluczyka)

    Instrukcja (poniżej kopia) i opis który wkleiłeś też jasno pisze że w przypadku rozładowania i słabej baterii działa - dla mnie to jasne że i bez i to wykazałem
    URUCHAMIANIEWPRZYPADKU
    ROZŁADOWANEJ BATERII
    WKLUCZYKU
    Wprzypadku rozładowania się baterii
    wpilocie samochód można uruchomić
    wnastępujący sposób:
    podnieść podłokietnik przedni;
    położyć kluczyk na wyprofilowanej
    powierzchni na dnie wnęki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2568
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Psnowie, moim zdaniem, kończąc spór, kluczowym słowem błędnie użytym przez kolegę epsonix jest słowo "ładowanie". Nie ma żadnego ładowania

  9. #2569
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Otóż to. Po co tak sobie wytykać w napiętej atmosferze

  10. #2570
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Psnowie, moim zdaniem, kończąc spór, kluczowym słowem błędnie użytym przez kolegę epsonix jest słowo "ładowanie". Nie ma żadnego ładowania
    napisałem :
    na miejsce do awaryjnego podładowania
    , bo tak to w praktyce działa że on jakieś kilkadziesiąt sekund musi poleżeć - wnioskuje musi się podładować - zły wniosek? nigdzie nie napisałem że ładuje się bateria. Ti, że nie działa od razu pisałem zarówno w ori poście jak i dzisiaj przy próbach bez baterii - to chyba mocno sugeruje jakąś formę podładowania?
    Czasem sobie myślę że chyba lepiej zrobię jak przestanę pisać na forum - oszczędzę sobie kupę czasu i nerwów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory