Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2571
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    napisałem :
    , bo tak to w praktyce działa że on jakieś kilkadziesiąt sekund musi poleżeć - wnioskuje musi się podładować - zły wniosek? nigdzie nie napisałem że ładuje się bateria. Ti, że nie działa od razu pisałem zarówno w ori poście jak i dzisiaj przy próbach bez baterii - to chyba mocno sugeruje jakąś formę podładowania?
    Czasem sobie myślę że chyba lepiej zrobię jak przestanę pisać na forum - oszczędzę sobie kupę czasu i nerwów.
    Nie bierz tego tak do siebie!
    Myślę, że wiele osób ceni Cię za niemałą wiedzę na temat naszych włoszek i najgorszą rzeczą byłoby to co sugerujesz!

    W tym konkretnym przypadku chyba brak precyzji słowa czy skróty myślowe spowodowały zamieszanie ale to głupstwo..., ważne że ten sposób działa!

    Głowa do góry!

  2. #2572
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Kolego [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] : po pierwsze nikt nie neguje Twojej wiedzy na temat elektroniki Giuli czy Stelvio, po drugie Twoje rady, spostrzeżenia i rozwiązania poprawiające konstruktorów (dezaktywator start/stop) są cenne dla wszystkich na forum, po trzecie starałem się "wyprostować" lapsus językowy jakim było słowo ładować i nic poza tym. W schowku znajduje się czulsza niż inne antena RFHm, ponad to lepiej nazwać ten element czujnikiem obecności kluczka (elementu transpondera) niż ładującym go. Nie czuj się urażony bo nikt a tym bardziej ja nie podważam Twojej wiedzy ani zdolności w dziedzinie elektroniki samochodowej.

  3. #2573
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    działa bez baterii, czyli musi zapewnić energię w kluczyku wystarczającą do odpowiedzi kluczyka, czyli go awaryjnie podładować na tyle żeby odpowiedział. czyli jest podładowanie czy nie ma? dla mnie proste - jest, stąd takiego zestawu słów użyłem "awaryjne podładowanie". jeszcze raz bym użył tego zestawu słów - uważam że był dość trafny.

    odnośnie tego co robię z elektroniką w aucie to akurat takie zabawy w proste mody czy urządzenia, skala 1:100 z tymi projektami które robię dla lotnictwa, choć z tych moich "zabawek" też jestem zadowolony-fajnie wyszły jak na skalę produkcji i do dzisiaj zero problemów bo pilnuję żeby było wszystko tip top na każdym etapie każdej produkcji.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #2574
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Giulia QV & Stelvio QV
    Postów
    154
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 19-02-2021 o 16:12

  5. #2575
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    W sumie to nigdy nie widziałem wypalania u mnie ani nie odczułem. Sygnalizuje to jakaś ikonką lampką? To mój pierwszy diesel i jak ba razie było wsio ok. Jeśli to sensor, wtyczka etc. to ok ale jesli to problemy z ropą w oleju lub z wypalaniem dpfa to kiepsko.
    Jeśli chodzi o sam olej, to po monicie auta o potrzebie wymiany oleju, ASO - jak twierdzi - pobrało próbkę i zbadali czy jest do wymiany. Niby był ok i tylko uzupelnili. Miałem przy 40tkm przejechanych tylko jedną wymianę oleju - zgodnie ze wskazaniem auta. Mam wizytę na poniedziałek, zobaczymy co powiedzą.
    Dzieki za podpowiedzi Wszystkim!
    Jeśli chodzi o poziom zapchania DPF, to polecam apkę na androida "DPF monitor" dla Alfy i Fiata. Używam jej od ponad roku w doblo 1.6 multijet i jest świetna. Dzięki tej apce zawsze wiesz na ile zapełniony jest twój DPF i kiedy trzeba zrobić rundkę dodatkową aby go wypalić. Apka wyświetla wiele parametrów związanych z DPF. Aplikacja łączy się z autem przez ELM.
    Ostatnio edytowane przez Gregor-Wrocław ; 20-02-2021 o 18:26

  6. #2576
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Panowie wczoraj zapaliła mi sie rezerwa a z nią check engin do tego nieaktywny S&S i komunikat spraw stan silnika, auto w trybie N bez mozliwosci zmiany na A czy D, pojechałem zatankowale praktycznie na full, wrocilem do domu odpiołem aku na 20 minut , check zniknał a pojawiły sie kontroli awarii systemu ESC i systemu ATS, ma ktoś jakieś cenne wskazówki?

  7. #2577
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    po odpieciu aku normalne komunikaty, masz zapalic kiera w jedna druga stronę i na srodek gasisz nowe odpalenie juz git. w instrukcji jest opisane. tak ma kazda alfa/fiat od conajmniej nastu lat.

    a ori blad, ciężko powiedziec bez podlaczenia kompa
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2578
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    Panowie wczoraj zapaliła mi sie rezerwa a z nią check engin do tego nieaktywny S&S i komunikat spraw stan silnika, auto w trybie N bez mozliwosci zmiany na A czy D
    Odnośnie błędów po odpięciu aku, to tak jak kolega już wcześniej napisał, odnośnie tego błędu też najlepiej podłączyć kompa, ale ja miałem 2 razy taką sytuację, po podpięciu pod kompa wychodził błąd, już nie pamiętam konkretnie, ale jeden z tych które były wskazane w temacie przełącznika DNA, tego nowszego typu. A Ty masz ten nowszy czy starczy przełącznik DNA?

  9. #2579
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    po odpieciu aku normalne komunikaty, masz zapalic kiera w jedna druga stronę i na srodek gasisz nowe odpalenie juz git. w instrukcji jest opisane. tak ma kazda alfa/fiat od conajmniej nastu lat.

    a ori blad, ciężko powiedziec bez podlaczenia kompa
    dzięki dziś zrobię ten manewr zobaczę czy zadziała


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Odnośnie błędów po odpięciu aku, to tak jak kolega już wcześniej napisał, odnośnie tego błędu też najlepiej podłączyć kompa, ale ja miałem 2 razy taką sytuację, po podpięciu pod kompa wychodził błąd, już nie pamiętam konkretnie, ale jeden z tych które były wskazane w temacie przełącznika DNA, tego nowszego typu. A Ty masz ten nowszy czy starczy przełącznik DNA?
    chyba stary, tak naprawdę nie wiem czym one się różnią? w oryginale 2017 maj nic nie zmieniałem, taki był od początku. I co było przyczyną wyskakiwania checka u Ciebie?

  10. #2580
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    chyba stary, tak naprawdę nie wiem czym one się różnią?
    Starszy typ z którym nie było problemu to taki który ma dane położenia i jak przełączysz to pozostaje na danym programie np d czy a. Nowszy powraca do położenia wyjściowego tylko zmienia tryb. Chyba w 2017 był jeszcze ten stary. No w sumie nie wiadomo co było powodem, może słabe Aku, a może właśnie ten przelicznik. Na razie po wygraniu nowego softu do przełącznika ale ja mam ten nowy którego to tyczyło i wymianie aku problemu nie ma

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory