Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2621
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    AR Giulia 2.0 200KM
    Postów
    2

    Domyślnie Stuki w zawieszeniu

    Cześć wszystkim alfaholikom. Od 2 tygodni jestem posiadaczem Giulii 2.0 200 KM, produkcja koniec 2016. Auto poleasingowe, z pełną historią, bez przygód kolizyjnych, przebieg 58tys km. Samochód świeżo po wymianie płynów i filtrów. Moją radość mąci tylko jedna usterka, z którą nie poradził sobie warsztat - samochód przy pełnym skręcie kół wydaje bardzo głośne stuki i wpada w wibracje. Czuć także jakby coś "przeskakiwało" w zawieszeniu. W warsztacie pobieżnie sprawdzili zawieszenie, w zasadzie wszystko ok, diagnoza: "może przegub". Wg mnie albo nie mieli czasu albo wiedzy...

    Wrzucam link do filmiku, który najlepiej zobrazuje o co chodzi:
    [nie mogę wrzucić bo nie mam 10 postów - może ktoś poratuje i wrzuci za mnie, wyślę link do filmu na youtube na pw]

    Przeszukałem forum, ale nic dokładnie pasującego do mojego przypadku nie znalazłem. Jeśli słabo szukałem, przepraszam :-) Może ktoś miał podobny przypadek w swojej Alfie?

  2. #2622
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Przeskakiwanie przy pełnym skręcie jest normalne - efekt układu jezdnego ustawionego tak a nie inaczej. TTTM

    https://www.google.com/search?q=site...przeskakiwanie

  3. #2623
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    AR Giulia 2.0 200KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Poczytałem o tym, nawet dokształciłem się o Anti-Ackermannie, ale myślałem że mowa o bardzo delikatnym odczuciu...
    Tymczasem przy pełnym skręcie telepie samochodem aż miło. Trzeba będzie się przyzwyczaić :-)

  4. #2624
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak jest - cecha nie wada, dzieki temu to auto tak dobrze prowadzi sie w szybkich zakretach
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #2625
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Szczególnie występuje na letnich kapciach jak jest zimno i mokro, na zimowych bardzo, bardzo zmniejsza się efekt, ale tak jak koledzy piszą to cecha nie wada

  6. #2626
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Wesołych Świąt! Wygląda na to, że akumulator rocznej Giulii MY2020 200KM (przebieg 17k km) padł przez dzisiejszą noc (wczoraj była trasa 100km, miernik w zapalniczce pokazywał w czasie jazdy 14,6). Nie otwiera się, z kluczyka metalowego otwieram drzwi kierowcy. Mam pytanie jak ją najlepiej podłączyć do rozruchu - czy mogę przez maskę, bo jest zaparkowana w taki sposób, że do akumulatora się nie podepnę. Czy trasa 100 km podladuje akumulator abym potem odpalił auto?

  7. #2627
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Jeśli padł całkowicie to podładowanie w trasie na niewiele się zda, jeśli natomiast się rozładował to powinno pomóc. Podłączyć się możesz ppd maską, na pasie przednim masz metalowy boleć do którego podłączasz - i w bliskiej okolicy czerwona plastikowa klapkę, tam podłączasz +

  8. #2628
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    pytanie dlaczego padł?

  9. #2629
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Bo tak chcial. Nie od dziś wiadomo, że cuda się dzieją w naszych autach z akumulatorami przez głupi algorytm ladowania.

  10. #2630
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    pytanie dlaczego padł?
    Bez żadnych znanych mi powodów. Zamknięty wieczorem, padnięty rano. Wstyd dla marki, bo nie jestem pierwszy ktorego to spotkało. Alfa Connect pokazuje mnóstwo rzeczy, ale najważniejszego tj. stanu akumulatora - niestety nie. Na początku ostatniej trasy włączał się S&S, wszystko było OK, a w nocy nie wiadomo dlaczego po prostu się wyczerpał.
    Ostatnio edytowane przez Co-driver ; 04-04-2021 o 11:53

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory