Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2631
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    przy wizycie w aso niech ci poupdatuja auto a przy ojazji zrobia ten parogodzinny test aku na testerze. klemy dobrze zamontowane bo tez juz byli tacy z niedokreconymi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2632
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Widzę że nie tylko ja mam dziś takie "szczęście". U mnie też padł akumulator. Uprzedzając pytania - samochód wczoraj normalnie jeździł. To już Czwarty raz, ostatnio dwa miesiące temu. Przy dwóch pierwszych razach wymieniali mi akumulator.

    Przednimi razy nic mi nie aktualizowali, nie wiem czy mi robili ten kilkugodzinny test. Twierdzili że wielokrotnie sprawdzali ładowanie, jest ok.

    Pytanie, co mogę sensownego powiedzieć w serwisie tym razem aby nie mieć powtórki. Bo ja już nie mam siły..

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  3. #2633
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Bo tak chcial. Nie od dziś wiadomo, że cuda się dzieją w naszych autach z akumulatorami przez głupi algorytm ladowania.
    Ale tu ładowanie chyba działało prawidłowo, skoro miernik pokazywał 14,6 V.

  4. #2634
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Bez żadnych znanych mi powodów. Zamknięty wieczorem, padnięty rano. Wstyd dla marki, bo nie jestem pierwszy ktorego to spotkało. Alfa Connect pokazuje mnóstwo rzeczy, ale najważniejszego tj. stanu akumulatora - niestety nie.
    Alfa Connect - kolejny zbędny gadżet, który działa, kiedy sam chce i zużywa akumulator nawet w nocy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #2635
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja bym obstawial problemy z nowszymi modulami dodawanymi w 2 polowie 2018r typu alfa connect czy monostabilny dna. ten drugi mial troche bugow i dopiero w styczniu wyszla poprawka ktora niby ma rozwiazywac zawieszanie sie modilu (firmware rev 403). zebym nie byl posadzony ze twietdze iz dna ot tak rozladuje aku w pare godzin bo przy potrzebnych pradach to by sie stopilo, moze jednak jego zwis blokowac inne moduly od przejscia w tryb uspienia? takie spekulacje, nie bardzo kojarze przypadki aut z przed polowy 2018r w ktorych po trasie za kilka godzin nagle byl padl aku (choc sa pewne niedomagania chocby ze wzgledu na tzw inteligentne ladowanie, nie sa to jednak nagle pady)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #2636
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Mój z 2017, przez specyfikę pracy , 2 tyg pod domem , 2 tyg używana i tak przez 3 lata. Żadnych problemów z akumulatorem.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #2637
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Odpalenie z kabla od nowego Mondeo diesel 2.0 nie było łatwe, nie chciał palić od razu, dopiero po jakiś 5 min podłączenia trochę się naładował i cały czas podłączony do odpalonego Mondeo - zapalił za któraśtam próbą. Oczywiście brak systemów w tym kontroli trakcji. Troche radości po szutrpwym odcinku było. Akumulator był całkowicie rozładowany, do tej pory nie wiem dlaczego. Po przejechaniu ok 70 km postój, odpalił sam, systemy wróciły, przejechałem znowu 70 km, podczas jazdy pokazywał 14.0V. Zaparkowałem i zobaczę czy przetrwa noc i czy sam odpali. Jeśli tak, to chyba daruję sobie ASO, oni naprawdę zazwyczaj niewiele wiedzą lub nie chce im się.

  8. #2638
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Tak dla ciekawości dzisiaj miałem rano taki temat. Po odpaleniu auta, odpaliło normalnie na zasięgu na danym paliwie w zbiorniku miałem trzy kreski. Zresetował się licznik A i B. Czyli tak jak coś z Aku. Start/stop działał bo nie wyłączyłem żeby sprawdzić. Najciekawsze że w ostatnie 3 dni zrobiłem ponad 1000 km. Auto po tej trasie stało 2 dni w garażu otwarte. Nie wiem czy to mogło mieć jakiś związek, w aucie był zostawiony kluczyk leżał w pojemniku na kubkiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210404_125711.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	52.1 KB
ID:	277267

  9. #2639
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    c.d. Rano auto odpaliło. Podczas dzisiejszej trasy wskazuje 13.0V. Akumulator jest niedoładowany, co nie przeszkadzało, by... przy zatrzymaniu auta włączył się S&S! Zapomniałem go wyłączyć. Kupię jakiś prostownik jutro, no ale straciłem zaufanie do auta. Jaki prostownik polecacie z takich ogólnodostępnych, typu z Selgrosa

  10. #2640
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Bez żadnych znanych mi powodów. Zamknięty wieczorem, padnięty rano. Wstyd dla marki, bo nie jestem pierwszy ktorego to spotkało. Alfa Connect pokazuje mnóstwo rzeczy, ale najważniejszego tj. stanu akumulatora - niestety nie. Na początku ostatniej trasy włączał się S&S, wszystko było OK, a w nocy nie wiadomo dlaczego po prostu się wyczerpał.
    To bardzo zniechęcające........

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory