Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2661
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja nigdy nie miałem problemu z niedoładowaniem przez 3 lata użytkowania Giulii w 90% krótkie (kilka km) trasy miejskie zimą i latem, ale:
    - zawsze, odruchowo wręcz wyłączam S&S
    - auto mieszka w ciepłym garażu i stoi tam otwarte (bez alarmu)
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 11-04-2021 o 20:14
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #2662
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Okresowo doładowuję akumulator w Giulii. Nie odpinam akumulatora, ładuję poprzez złącza pod maską prostownikiem z Lidla.
    W dzisiejszych czasach, gdy auto potrafi stać 2, 3 tygodnie warto to robić.

    No i warto doładować zawsze przed zimowymi mrozami.

    Auto mam z początków produkcji, stało ponad rok u dilera. Aku ciągle oryginalny.

  3. #2663
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Produkcja X.2017, akumulator wciąż ori. Staram się przynajmniej raz w tygodniu ruszyć auto (jeżeli nie mamy akurat trasy). Dla pewności też czasami doładowuję akumulator prostownikiem z Lidla, bo mam złodzieja prądu (tracker GPS) - nawet na tę okoliczność zamontowałem hermetyczne gniazdko 12V w prawym nadkolu i nie muszę podnosić maski, żeby podłączyć ładowanie. Ze dwa razy widziałem komunikat o słabym akumulatorze - ale nic ponad to, auto odpala i jeździ (oczywiście bez S&S i czasami bez podgrzewania tylnej szyby )
    Co nie zmienia faktu, że głupotę algorytmu ładowania akumulatora w tym samochodzie przebija chyba tylko absurdalne działanie czujnika poziomu oleju.

  4. #2664
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    I pamiętajmy zasadę:

    - podczas podłączenia akumulatora najpierw zapinamy plus, potem minus.
    - odpinamy odwrotnie tzn. odpinamy minus a potem plus.

  5. #2665
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Panowie wie ktoś gdzie kupię oringi do wężów chlodzeniu turbo (górny i dolny) ?

  6. #2666
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    I pamiętajmy zasadę:

    - podczas podłączenia akumulatora najpierw zapinamy plus, potem minus.
    - odpinamy odwrotnie tzn. odpinamy minus a potem plus.
    ... i że minusa ładowarki podłączamy do nadwozia, nie go klemy akumulatora, itp itd. Tyle, że to wszystko obowiązuje dla akumulatorów zwykłych w starszych samochodach, gdzie ładowanie odbywa się prądem nawet i 30-40A, akumulator gazuje i można iskrą zrobić niezłe "bum". W ładowarce mikroprocesorowej o max prądzie 3-5A ładującej akumulator "hermetyczny"/AGM/EFB - gdzie odprowadzanie gazów jest ściśle kierunkowe, a gazów i tak jest niewiele - nie ma szans na taką sytuację.

  7. #2667
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ja nigdy nie miałem problemu z niedoładowaniem przez 3 lata użytkowania Giulii w 90% krótkie (kilka km) trasy miejskie zimą i latem, ale:
    - zawsze, odruchowo wręcz wyłączam S&S
    - auto mieszka w ciepłym garażu
    Mam podobnie, 90% tras to miasto, jeżdżę już 3,5 roku w taki sposób na tym samym akumulatorze, auto stoi na zewnątrz, w aucie automatyczny wyłącznik S&S od Epsonixa. Problem z prądem miałem raz i podejrzewam, że to usterka polegająca na tym, że nie wyłączyło się radio w momencie, gdy wyszedłem z samochodu rozmawiając przez telefon (telefon podłączony przez bluetooth). Nie mam pewności, czy to był powód rozładowania akumulatora, na szczęście silnik się uruchomił (nie działała tylko cała elektronika, łącznie z kierunkowskazami) Po naładowaniu akumulatora ok. 2 lata temu, do tej pory wszystko jest ok.
    Ostatnio edytowane przez michal35 ; 09-04-2021 o 21:54

  8. #2668
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Początek 2019, aku oryginalne, S&S wyłączany odruchowo po rozruchu, ostatnio mam dyngiel od Epsonixa. Jedyny złodziej prądu to kamerka z trybem parkingowym. Podgrzewanie tylnej szyby działa tylko krótko po pełnym naładowania akumulatora prostownikiem, podziała może ze dwa dni. Trasy różne, auto regularnie jeżdżone, ostatnio odpiąłem kamerę dla testów, to samo.

  9. #2669
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jeszcze jeden detal mi się przypomniał, ja w garażu nigdy nie zamykam auta, tj. alarm nie jest włączony.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #2670
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Zachodzę w głowę co mogło wyczerpać do zera akumulator (teraz ładuje, działa poprawnie, włącza S&S ale już na to nie pozwalam). Czy rzeczywiście 6-latek przez chwilę (podobno bardzo krótką, jak zeznają moje dzieci) wciskając co popadnie na kluczu w domu (samochód stal przed domem) - czy może Alfa Connect. Czy ktoś z Was, bardziej obeznany w Alfach i IT, może podpowiedzieć, czy ta aplikacja, jeśli nie została zamknięta na smartfonie (np. tylko zminimalizowana), może wymuszać w aucie jakąś pracę i powodować zużycie prądu? Nie mówię oczywiście o czynnym używaniu tej apki (zdalne: otwieranie/zamykanie, włączanie świateł na 1 min) bo na razie tego nie używałem.
    Ostatnio edytowane przez Co-driver ; 12-04-2021 o 08:24

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory