Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2701
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ze zdjęcia to niewiele widać, trzeba sprawdzić również wewnątrz czy wszystko podokręcane, skrzynka siedzi na klemie, to samo z IBS. przy plusowej to grzeb ale po odpięciu klemy masowej - głupio by było przyspawać klucz do karoseri przy dokręcaniu np jakiś głównych bezpieczników a aku wystrzelić sobie w twarz.
    Dzięki za odp.
    Ale pytanie czemu auto "zwariowało" po podładowaniu i dalej nie odpala. Dobrze że to nie na ulicy tylko w garażu bo wstyd że auto za prawie 300 tyś nie opdala po 4 tyś km...

  2. #2702
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no właśnie CI piszę mozliwy scenariusz, jeden z kolegów forumowych pisał o podobnym przypadku - akurat miał wymieniany aku parę mcy wcześniej i nagle jaja. pewnie u Ciebie nie był wymieniany aku,ale może był źle zamontowany albo coś niedokręcone. a na początek to sprawdź zatrzask na bolcu masy czy kliknięty czy tylko nałożony, bo i tacy co nie kliknęli byli. po prostu jedna z prawodpodobnych przyczyn to brak dobrego połączenia z aku -więc najpierw to pospradzaj dobrze
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2703
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Ale pytanie czemu auto "zwariowało" po podładowaniu i dalej nie odpala. Dobrze że to nie na ulicy tylko w garażu bo wstyd że auto za prawie 300 tyś nie opdala po 4 tyś km...
    Zrób rachunek sumienia, co robiłeś z autem po ostatniej jeździe przed padem aku. Czy na pewno zamknąłeś auto, czy nie świeciła się jakaś lampka pod sufitem, itp. W poprzednim tego typu przypadku okazało się, że dziecko bawiło się kluczykami. W takich przypadkach, cena auta, ani jego przebieg nie ma żadnego wpływu na "awarię". Samochody nie psują się w garażu bez powodu
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 02-05-2021 o 06:59
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #2704
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Raczej wszystko dobrze siedzi:

    Załącznik 278003
    Aż poszedłem do garażu sprawdzić. U mnie "klema" minusowa, ta z przyciskiem jest obsadzona dużo niżej - sprawdź czy zaciska się zapadka.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klemy.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	156.4 KB
ID:	278025  
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 02-05-2021 o 10:55

  5. #2705
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Miał ktoś z was problem z ETC?

    Błąd powtarza się często... Zazwyczaj po 40 minutach jazdy :/ DNA przechodzi wtedy w tryb normalny

    Zastanawiam się czym to może być spowodowane

  6. #2706
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Zrób rachunek sumienia, co robiłeś z autem po ostatniej jeździe przed padem aku. Czy na pewno zamknąłeś auto, czy nie świeciła się jakaś lampka pod sufitem, itp. W poprzednim tego typu przypadku okazało się, że dziecko bawiło się kluczykami. W takich przypadkach, cena auta, ani jego przebieg nie ma żadnego wpływu na "awarię". Samochody nie psują się w garażu bez powodu
    Dzięki wszystkim za odp.

    Oczywiście zrobiłem "rachunek sumienia" - nie mam nic na sumieniu. Auto jeździło trzy dni wcześniej, później stało w garażu. Dzień przed byłem w garażu wieczorem bo coś zostawiłem w aucie, wszystko było w porządku - auto się normlanie "przywitało". Nic nie zostawiłem włączone / otwarte. Następnego dnia rano blackout. Jedyne co mi przychodzi do głowy to automatyczna aktualizacja Alfa Connect kilka dni temu. No i podczas ostatniej jazdy bawiłem się dachem panoramicznym bo pogoda było w miarę.
    Albo złodziej prądu (stawiam na coś Alfa Connect - pośrednio / bezpośrednio) albo wada akumulatora. Niech serwis to sprawdza...

    [MENTION=2540]Marek156/159sw[/MENTION], [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - Dzięki, sprawdziłem - klema jest na zatrzask, który ładnie klika. Siedzi stabilnie, może po prostu ten bolec jest w tym akumulatorze dłuższy.

    Spróbuję jeszcze z innym prostownikiem albo starterem a jak nie to dzwonię po serwis.

    Niepokoi mnie jedna rzecz: ładowałem kilka godzin, zrobiła się choinka, auto nie odpalało, wydawało dziwne dźwięki (co jest jeszcze zrozumiałe) ale nie mogłem go wyłączyć przyciskiem na kierownicy, przycik też zrobił się martwy - co minutę coś się resetowało bo wszystko przygasało i później od nowa i nie miałem nad tym żadnej kontroli aż do padu akumulatora.
    Trochę to niepokojące, gdyby to było na drodze publicznej , bo wszystkie światła zew. też migały na wszelkie możliwe sposoby...

  7. #2707
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    114

    Domyślnie

    Choinką się na razie nie przejmuj. Miałem podobną sytuację jak ty parę lat temu w oplu. Dzień wcześniej wszystko było ok, następnego nie otworzył się, po przekręceniu zapłonu miganie światełkami i walenie przekaźnikami w stopniu takim, że aż odpiąłem klemę. Uszkodzony akumulator. Assistance przyjechało, odpaliło z kabli i mogłem go odstawić na wymianę aku. Być może twój akumulator nie przyjmuje ładunku, a pod jakimś obciążeniem gwałtownie spada napięcie, przez co wszystko wariuje.

  8. #2708
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Rok temu miałem podobny przypadek w swoim Stelvio, było to przeze mnie opisywane. Moja teoria na wszelkie tego rodzaju niepodziewane pady acu to cudowny Alfa Connect.
    Czytając na forum kolejne blocout’y coraz to bardziej w tej teorii się utwierdzam. Od roku nie użytkuję tego cuda i nigdy nie miałem okazji nawet podładowywać acu, a jazda jest różna; czasem długie trasy i to jedna po drugiej, a czasem ciągle krótkie. Acu żyje i jest w dobrej kondycji.
    Moja rada wyrzucić to g.. zwane Alfa Connect, pożytek z niego żaden, a jeżeli samochód stoi w garażu i jest problem z lokalizacją, siecią to zapewne ciągle nadaje, odbiera lub temu podobne.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #2709
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja miałem blackout 3 dni po zakupie. Auto przejechało z salonu 150 km i zostało zamknięte w garażu, na drugi dzień otwarłem, zapakowałem bagażnik i zamknąłem. Na trzeci dzień już nie mogłem otworzyć bagażnika i nie działało kompletnie nic. Alfa Connect nie mialem. Za to, jak się okazało, zamknąłem w bagażniku zapasowy kluczyk. Nie wiem czy to mogło być powodem całkowitego rozładowania aku, ale tak podejrzewam. Podłączyłem prostownik C-Tek pod maską i ładowałem przez kilka godzin. Jak wróciłem, to wszystko działało bez błędów. Profilaktycznie w serwisie wymienili akumulator na gwarancji (auto stało kilka miesięcy w salonie). Od tej pory (prawie dwa lata i 35 tkm) problem się nie powtórzył.

  10. #2710
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Nie wiem, czy moze juz bylo, czy nie, ale zauwazylem ze obudowa filtra powietrza obciera o wiazke elektryczna warto to sprawdzic zeby za jakis czas nie miec problemowKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210430_164153.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	113.4 KB
ID:	278051

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory