Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2731
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wlasnie tez to mialem napisac, daje temu 90% szans, najpierw nowe baterie a potem ew bedziemy sie drapac po glowach. tylko czemu post pierwszy nie powstaje dopiero po sprawdzeniu baterii tak zeby prozaiczne przyczyny byly juz sprawdzone?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-05-2021 o 16:40
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2732
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    U mnie drugi kluczyk leży z wyjętą baterią - nieużywany. Jak leżał sobie ot tak, z baterią, to jak skończyła się bateria w tym, którego używam na co dzień i zabrałem ten drugi to okazało się, że jego zasięg też jest słaby. Po wymianie baterii wszystko wróciło do normy, tyle, że ten "zapasowy" leży z baterią przyklejoną taśmą w domu. Jak wyjeżdżam gdzieś dalej, to zabieram tak oklejonego do bagażu, mogę zawsze mieć go w bagażniku - auto się zamknie.

  3. #2733
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł, chyba wdrożę to u siebie... Teraz wymieniam baterie zasadniczo w parze kluczyków, nieważne w którym się wyczerpie najpierw.

  4. #2734
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Ciekawe tylko co ubezpieczalnia na to, jeśli ukradną Wam auto z kluczykiem zapasowym w bagażniku?

  5. #2735
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Ciekawe tylko co ubezpieczalnia na to, jeśli ukradną Wam auto z kluczykiem zapasowym w bagażniku?
    Wiadomo co papa odszkodowanie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wlasnie tez to mialem napisac, daje temu 90% szans, najpierw nowe baterie a potem ew bedziemy sie drapac po glowach. tylko czemu post pierwszy nie powstaje dopiero po sprawdzeniu baterii tak zeby prozaiczne przyczyny byly juz sprawdzone?
    sprawdzone... baterie są OK. A auto raz odpali a raz nie. Raz widzi kluczyk a raz zima.

  6. #2736
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Bardzo dobry pomysł, chyba wdrożę to u siebie... Teraz wymieniam baterie zasadniczo w parze kluczyków, nieważne w którym się wyczerpie najpierw.
    Źle to ująłem... Nie zamierzam zostawiać kluczyka w samochodzie tylko wyjąć z zapasowego baterię

  7. #2737
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post

    sprawdzone... baterie są OK. A auto raz odpali a raz nie. Raz widzi kluczyk a raz zima.
    co to znaczy sprawdzone, zmierzyłeś że mają 3V ok bez obciążenia czy dałeś nowe świeżynki?

    druga sprawa gdzie kluczyk jest - np w kieszeni z komórką, kartami zbliżeniowymi czy kluczami moze słabo działać - dlatego ja noszę sobie w lewej kieszeni i co najwyżej jakiś banknot mam do niej wrzucony, żadnych metalowych rzeczy. aha, bateria padła po ok 2.5 roku używania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2738
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    czyli lewa kieszeń plus banknot. Acha

  9. #2739
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Giulia 2.0 280 2020
    Postów
    4

    Domyślnie

    Mam pytanie czy miał ktoś taki problem ? Po dodaniu gazu i odpuszczeniu dźwięk rezonowania nie wiadomo skąd ale dość głośny o dziwo tylko w trybie N, przy A,D i Race nic się nie dzieje, może ktoś miał coś podobnego, niestety nie mogę dodać filmu do posta mogę komuś wysłać prywatnie.

  10. #2740
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Bawił się ktoś z Was w demontaż foteli kierowcy i pasażera?
    W trakcie jazdy fotel pasażera stuka (przy pustym siedzeniu), a mój nieznośnie szura i strzela. Co kwartał ilość i natężenie dźwięków się nasila i wkurza mnie obowiązek włączania radia/spotify, żeby się nie w@&€”$ć.

    Być może ktoś już demontował fotele i smarował wszystko od spodu ������
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 20-05-2021 o 12:00

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory