Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2811
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa romeo giulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    to prawda ja dużo użytkuje w mieście.

  2. #2812
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżejkob Zobacz post
    Znacie kogoś w Poznaniu kto na stałe wyłącza start stop ?
    i miałem taki przypadek, że blind spot monitoring nie działał lusterka się nie otwierały i awaria SS, przez co nie mogłem odpalić auta ale po 50 próbach udało się i jeździ ewidentnie akumulator do wymiany, dziś te auta mają za dużo elektryki.
    Kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] zaprojektował, produkuje i sprzedaje takie urządzenie: https://shop.stuff4car.com/pl/index....&product_id=52
    Zdecydowanie polecam!

  3. #2813
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FenomenFX
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO Giulia 2.2 D Turbo Veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcello10 Zobacz post
    zapalona kontrolka check engine,
    MES wyświetla błąd;
    U1713-Sterowanie silnika (NCM)
    i Stan ECU silnika- uszkodzony
    Jakieś rady, może ktoś z kolegów miał podobną sytuacje ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Witam, miał ktoś podobna sytuacje bo u mnie od wczoraj w 2.2D 210KM Q4 pojawiły się te same błędy co u kolegi plus nie działający wyświetlacz między zegarami :/ Błędy wykasowane, wszystko działa prócz wyświetlacza... Aku wymienione dzisiaj na nowe ponieważ stare już 4.5roku przejeździło i trzymało 55%. Bezpieczniki pod nogami pasażera sprawdzone (F36, F37 i F53) Ktoś pisał jeszcze odnośnie Stelvio i niedziałającego wyświetlacza ze jest jeszcze jakiś bezpiecznik przy body na kablach owinięty gąbką ale nie mogę go zlokalizować (20A) ?? Ktoś coś?

  4. #2814
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ilez mozna o tym samym pytac / pisac. ten watek jest do kitu bo nie jest dedykowany. stary firmware w liczniku, o ike sie nie zbrickowal to ozyje pewnie po odlaczeniach aku
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #2815
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 170 Distinctive
    Postów
    27

    Domyślnie

    Czy ktoś wie, gdzie jest bezpiecznik od lusterka fotochrom. w Giulieccie?

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  6. #2816
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Zły dział kolego.

  7. #2817
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam, mam spory problem ze swoją Giulią (Ti, 280 KM, 2019) świeżo sprowadzoną z USA. Może ktoś będzie w stanie pomóc i coś doradzić.

    Mianowicie sytuacja wygląda tak, że jeszcze kilka tygodni temu od razu wymieniłem bezpiecznik pirotechniczny na klemie akumulatora, po tym zabiegu silnik kręcił, ale ze względu na odcięcie pompy paliwa nie mógł zapalić (nie udało mi się wykonać procedury kierunkowskazami). Po wielu próbach odłączyłem akumulator, dałem do ładowania i po kilku dniach chciałem ponownie spróbować. Niestety na zegarach nie miałem już prądu, który generalnie jest w aucie, bo migają kierunkowskazy i palą się lampki wewnątrz.

    W skutek tego nie mogę się nawet podłączyć interfejsem diagnostycznym, o próbie odpalenia nie ma mowy. Co dziwne tablet działa, ale język zmienił się z angielskiego na włoski...

    Bezpieczniki sprawdzone, nie wiem co się mogło stać.

  8. #2818
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    W skrzynce bezp. w nogach pasażera na kablach owinięty pianką jest jeszcze bezp. 20A sprawdż go.

  9. #2819
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Bezpiecznik sprawdzony, dalej nic.

  10. #2820
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek2010k Zobacz post
    Witam, mam spory problem ze swoją Giulią (Ti, 280 KM, 2019) świeżo sprowadzoną z USA. Może ktoś będzie w stanie pomóc i coś doradzić.

    Mianowicie sytuacja wygląda tak, że jeszcze kilka tygodni temu od razu wymieniłem bezpiecznik pirotechniczny na klemie akumulatora, po tym zabiegu silnik kręcił, ale ze względu na odcięcie pompy paliwa nie mógł zapalić (nie udało mi się wykonać procedury kierunkowskazami). Po wielu próbach odłączyłem akumulator, dałem do ładowania i po kilku dniach chciałem ponownie spróbować. Niestety na zegarach nie miałem już prądu, który generalnie jest w aucie, bo migają kierunkowskazy i palą się lampki wewnątrz.

    W skutek tego nie mogę się nawet podłączyć interfejsem diagnostycznym, o próbie odpalenia nie ma mowy. Co dziwne tablet działa, ale język zmienił się z angielskiego na włoski...

    Bezpieczniki sprawdzone, nie wiem co się mogło stać.
    Samochód mógł stać trochę na placu. Spróbuj może na innym aku. Sam mam alfę z USA też ładowałem aku robiłem cuda i bardzo dużo straciłem przez to czasu. Oczywiście trzeba sprawdzić bezpieczniki.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory