Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2841
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Mówiłem ci, zalej inny olej niż selenia. Zaraz pewnie ci tu napiszą ze multiair do wymiany [emoji16]

  2. #2842
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Mówiłem ci, zalej inny olej niż selenia. Zaraz pewnie ci tu napiszą ze multiair do wymiany [emoji16]
    wrzucilem tu zapytanie z ciekawosci czy kto moze jeszcze przerabial temat i sie uporał z tym. Pewnie w kolejnosci swiece pozniej olej bo na wiecej nie mam pomyslu ani podpowiedzi na ten moment

  3. #2843
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Ja przy ~37tkn miałem nierowna pracę i szarpanie silnika przez pierwsze 500m jazdy. Wymienilem swiece, zalałem coś do czyszczenia wtrysków z LM, przerzuciłem się na 98 i zmieniłem olej razem z płukanka + ar9100. Aktualnie 50tkm i ani razu się nie powtórzyło. Zalałem olej shell 0w30 c2/c3 teraz będę przechodził na amsoil za sugestia kolegi Toma by uchronić się przed LSPI.

  4. #2844
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Ja przy ~37tkn miałem nierowna pracę i szarpanie silnika przez pierwsze 500m jazdy. Wymienilem swiece, zalałem coś do czyszczenia wtrysków z LM, przerzuciłem się na 98 i zmieniłem olej razem z płukanka + ar9100. Aktualnie 50tkm i ani razu się nie powtórzyło. Zalałem olej shell 0w30 c2/c3 teraz będę przechodził na amsoil za sugestia kolegi Toma by uchronić się przed LSPI.
    LSPI nie przy tej poj silnika po 1.
    A po 2 od czego masz automatyczną skrzynie biegów która sama zbije bieg niżej.

  5. #2845
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Ile osób tyle teorii, jednak pójdę za radą kolegi Toma skoro sam nie mam o tym pojęcia. Kogoś trzeba posłuchać

  6. #2846
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Panowie szybkie pytanko(choć nie krótkie): w nocy był mrozik u mnie pod Rzeszowem, auto pod chmurką - otwieram auto keyless wsuwając rękę za klamkę, auto się otwiera standardowo, ale jak wcisnąłem pedał hamulca i guzik START ewidentnie nastąpiło jakieś "odcięcie" całkowite napięcia bo wszystko pogasło, a samochód nawet nie spróbował odpalić. Otworzyłem maskę, wyjąłem ładowarkę impulsową (taką multi 6V - 12V), podpiąłem ale pokazała ERR1 czyli, że nie może ładować. Kilka razy odpiąłem plus/minus i zapiąłem ją ponownie, kilka razy włączyłem i wyłączyłem ładowanie ale nadal pokazywała ERR1.
    Poszedłem więc sąsiada poprosić, żeby moje dzieci do szkoły podrzucił i jak wróciłem po 3-4minutach, to zauważyłem że auto ożyło - ekran między zegarami coś wyświetla. No to ja do palenia - zapalił normalnie, choć połowa systemów na żółto, że nie dostępne to i tamto - ale wiadomo słaby AKU.

    Pytanie jest takie: jak sobie z tym radzić zimą pod chmurką - ładować go cyklicznie co tydzień (jeżdżę na krótkich odcinkach) - jak go ładować - wg. instrukcji pod maską, czy bezpośrednio w bagażniku?
    Druga sprawa: jest jakiś soft na telefon (jak w przypadku monitorowania zapchania DPF przez OBD2 po Bluetooth), żeby monitorować stan akumulatora? ELM327 mam od VGATE (iCar2 BT3.0) o taki: https://vgate.pl/product/vgate-icar2/

    Ktoś coś?

    ps. rano byłem w aso umówić się na wymianę świec, więc poproszę ich o sprawdzenie aku, ale panowie są jakoś tak mało rozmowni, więc może więcej dowiem się tutaj :-)

    L.
    Ostatnio edytowane przez Ludvigus ; 17-11-2021 o 09:37

  7. #2847
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ładować to jak dla mnie kompletnie be różnicy, jak Ci wygodniej, z tym że plus do bieguna, a minus do masy. Pod maską jest do tego odpowiednie miejsce. No właśnie z tym naładowaniem to nie ma żadnej reguły, niektórzy nie mają z tym żadnych problemów pomimo krótkich dystansów, niekiedy potrafi coś wyssać aku jednej nocy i to po dłuższej trasie.Ogólnie głównym podejrzanym jest problem z ładowaniem aku, które po prostu za mało doładowuje akumulator. Jednak mam wrażenie, że taki spontaniczny pad akumulatira jest powodem że czasem jakiś sterownik chyba się nie uspi i wyssie aku do cna. Inteligentny prostownik, nie podniesie padniętego aku kompletnie, bo dobiera napięcie 6V i go nie da rady. Możesz go doładowywać, ale jak napięcie jest sporo powyżej 6v. Jeżeli jest rozładowany kompletnie to trzeba taki 12V, albo inteligenty ale z opcją wyboru napięcia ładowania, ale większość tego nie ma

  8. #2848
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    [wrzucilem tu zapytanie z ciekawosci czy kto moze jeszcze przerabial temat i sie uporał z tym. Pewnie w kolejnosci swiece pozniej olej bo na wiecej nie mam pomyslu ani podpowiedzi na ten moment ]
    Jak to nie masz podpowiedzi ? Kol. kozak wyraźnie napisał, zmień olej. Ja miałem to samo, wymiana Selenii na Selenie nic nie dała, dopiero zmiana oleju na inny pomogła w 100%. Ponad rok mam spokój, a wcześniej na zimnym silniku cały czas wypadanie zapłonów.

  9. #2849
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    [wrzucilem tu zapytanie z ciekawosci czy kto moze jeszcze przerabial temat i sie uporał z tym. Pewnie w kolejnosci swiece pozniej olej bo na wiecej nie mam pomyslu ani podpowiedzi na ten moment ]
    Jak to nie masz podpowiedzi ? Kol. kozak wyraźnie napisał, zmień olej. Ja miałem to samo, wymiana Selenii na Selenie nic nie dała, dopiero zmiana oleju na inny pomogła w 100%. Ponad rok mam spokój, a wcześniej na zimnym silniku cały czas wypadanie zapłonów.
    Wypadanie zaplonow to raczej standard w Giulii, za bardzo sie nie przejmowalem jak sobie " kaszlna" , ale u mnie nie chodzil przez moment na wszystkie cylindry i to zaniepokoilo. Chce wykluczyc wszystko pokolei. Wczoraj wyjezdzilem paliwo do konca i zatankowalem na innej stacji i odziwo dzis zadnych problemow nie bylo, jesli jutro rano auto bedzie chodzilo wporzadku moge domniemiewac, ze cos z paliwem nie halo...Swieczki jutro rowniez zmieniam takze zobaczymy. Dodam, ze auto jest po usunieciu gpf i po programie.

  10. #2850
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Panowie szybkie pytanko(choć nie krótkie): w nocy był mrozik u mnie pod Rzeszowem, auto pod chmurką - otwieram auto keyless wsuwając rękę za klamkę, auto się otwiera standardowo, ale jak wcisnąłem pedał hamulca i guzik START ewidentnie nastąpiło jakieś "odcięcie" całkowite napięcia bo wszystko pogasło, a samochód nawet nie spróbował odpalić.
    A czemu po nocy spędzonej pod chmurką w niskiej temperaturze nie dasz mu szansy sprawdzić i pokazać, czy go coś nie boli włączając tylko zapłon, tylko od razu ciągniesz prądu ile się da z zimnego akumulatora?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory