Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2991
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    "Strona maski" to góra Podaj może poprawną orientację (pasażer to strona prawa, kierowca - lewa). Więc jeżeli ubywa z prawego zbiornika - to OK, tam zawsze poziom płynu ustala się na MIN na zimno. Jeżeli z lewego - rzeczywiście możesz mieć problem, ale mniejszy - bo to zbiornik chłodzenia IC. Zresztą poszperaj po forum, coś na ten temat było.
    Chodzi o zbiorniczek po stronie pasażera- ten bliżej szyby czołowej. Ten zbiornik zlokalizowany przy pasie przednim, koło chłodnic, jest OK.

  2. #2992
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Jeżeli w zbiorniku pod szybą poziom ustala się ok. MIN na zimno - wszystko jest OK. Chyba nikomu nie udało się tam utrzymać tam MAXa na zimno - zawsze po przejechaniu kilkunastu-kilkudzisięciu km schodzi do MIN o tak stoi.

  3. #2993
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Przed dolewką, na płaskiej nawierzchni (garaż podziemny) stan był lekko poniżej minimum (silnik zimny, samochód stał przynajmniej od 12h). Uzupełniłem do górnej granicy wskaźnika max, wlałem około 200-250ml, przejechałem z 1500km i poziom spadł do połowy skali- pomiędzy min a max. Sprawdzane w tym samym miejscu, również na zimnym silniku po parunastu godzinach. Rok temu (okolice czerwca) płyn też był na minimum i uzupełniłem do okolic max. Także w ciągu okolic 12-13 miesięcy i przejechaniu około 15.000km, dolałem do układu około 400-450ml płynu chłodniczego, co raczej może wzbudzać już niepokój.

  4. #2994
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Przed dolewką, na płaskiej nawierzchni (garaż podziemny) stan był lekko poniżej minimum (silnik zimny, samochód stał przynajmniej od 12h). Uzupełniłem do górnej granicy wskaźnika max, wlałem około 200-250ml, przejechałem z 1500km i poziom spadł do połowy skali- pomiędzy min a max. Sprawdzane w tym samym miejscu, również na zimnym silniku po parunastu godzinach. Rok temu (okolice czerwca) płyn też był na minimum i uzupełniłem do okolic max. Także w ciągu okolic 12-13 miesięcy i przejechaniu około 15.000km, dolałem do układu około 400-450ml płynu chłodniczego, co raczej może wzbudzać już niepokój.

    Tak jak kolega wcześniej pisał. Uzupełniamy nazimnym silniku do poziomu oznaczonego jako "min", kiedy płyn się rozgrzeje, zwiększa swoją objętość do poziomu mniej więcej "max". Jeśli uzupełnisz na zimnym do poziomu "max" to po rozgrzaniu i tak nadmiar ci wypluje przez korek.

  5. #2995
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Tak jak kolega wcześniej pisał. Uzupełniamy nazimnym silniku do poziomu oznaczonego jako "min", kiedy płyn się rozgrzeje, zwiększa swoją objętość do poziomu mniej więcej "max". Jeśli uzupełnisz na zimnym do poziomu "max" to po rozgrzaniu i tak nadmiar ci wypluje przez korek.
    Nie wiem skąd taka informacja. Po to jest przestrzeń ponad poziomem max, żeby właśnie takich sytuacji nie było. Korek i okolice korka suche, bez śladów wyrzucenie płynu, osadów itd. na kurzu byłoby widać że płyn wywaliło, a widać, że żadnego wycieku tam nie było, nie ma zacieków, osadów, wszystko jest suche.

  6. #2996
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Czy to możliwe, żeby automat się pomylił i przeciągnął obroty do odcinki i nie zdążył ze zmianą biegu?

  7. #2997
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Jeżeli mówisz o Giulii, to nie wyobrażam sobie, żeby ZF 8HP "nie zdążył".
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #2998
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Czy to możliwe, żeby automat się pomylił i przeciągnął obroty do odcinki i nie zdążył ze zmianą biegu?
    W trybie Dynamic, przy ręcznej zmianie jest to jak najbardziej możliwe.

  9. #2999
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    No mówię o Giulii, zdażyło się tylko raz, zamist wrzucić wyższy bieg, zdusił silnik.

  10. #3000
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    W trybie Dynamic, przy ręcznej zmianie jest to jak najbardziej możliwe.
    Giulia w trybie ręcznym nie zmienia biegów sama przy limicie obrotów? Wydawało mi się, że tak.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory