Strona 326 z 352 PierwszyPierwszy ... 226276316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,251 do 3,260 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3251
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    większe pobory by można cęgowym lepszym próbować który ma jakąś dokładność/stabilność na DC.

  2. #3252
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Mam pytanie trochę z innej beczki. Czy deska rozdzielcza ze Stelvio QV pasuje do Stelvio 280hp?

  3. #3253
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Po pierwsze primo - ciekawe pytanie w wątku o usterkach. Po drugie primo - jak nie pasuje to daj znać, pożyczę młot, dłuto i piłę i będzie pasowała...

  4. #3254
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał myslos Zobacz post
    mam pytanie trochę z innej beczki. Czy deska rozdzielcza ze stelvio qv pasuje do stelvio 280hp?
    pasuje

  5. #3255
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    pasuje
    Dzięki

  6. #3256
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    229

    Domyślnie

    Dzisiaj rano niemiła niespodzianka. W sobotę byłem Giulią w krótkiej trasie (niecałe 200 km), spokojnie pokonanej z przepisowym tempem. Wróciłem późnym wieczorem, około północy, wszystko było w porządku — żadnych niepokojących sygnałów, objawów. Nie używałem samochodu w niedzielę. Dzisiaj rano odpalam i przywitała mnie nierówna praca silnika. Czuć to było na całej karoserii, tak jakby silnik pracował na 2-3 cylindrach. Przebieg obecnie to ok. 35-36 tys. km. Nie wywaliło "check engine", ani żadnych innych komunikatów, ostrzeżeń, nic. Silnik po prostu chodził nierówno i telepało całym autem. Zgasiłem i uruchomiłem ponownie — to samo. Dodałem trochę gazu, ale nie przywróciło to normalnej pracy silnika. Zgasiłem i uruchomiłem jeszcze raz i po chwili trzęsawki wszystko się uspokoiło, silnik zaczął pracować równo, bez jakichkolwiek niepokojących objawów. Teraz pytanie, z czym się potencjalnie mogę mierzyć? Samochód już po gwarancji (zakup w 2020). Przygotowywać się już mentalnie, że to moduł MultiAir? Ile w ASO/Carserwis może kosztować wymiana tego modułu, jeżeli okaże się, że to on jest winien? Nie wymieniałem jeszcze ani świec, ani cewek, w sumie na początku czerwca wypada mi przegląd roczny, jedyne co, poza przeglądem rocznym robiłem, to co 8-10k km oddawałem samochód na wymianę oleju.

    Edit: Umówiłem się na serwis w środę, od razu roczny zrobią. Zgłosiłem objawy, samochód ma zostać na noc u nich, będą go na zimnym testować. Zobaczymy, co wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 22-05-2023 o 10:52

  7. #3257
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Teraz pytanie, z czym się potencjalnie mogę mierzyć?
    Znajdź wpisy o uszkodzonym sterowniku zanim zaczniesz wymieniać MA.
    Kiepskie paliwo wykluczone, nie tankowałeś w trasie na jakiejś podejrzanej stacji?

  8. #3258
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Dzisiaj rano niemiła niespodzianka. W sobotę byłem Giulią w krótkiej trasie (niecałe 200 km), spokojnie pokonanej z przepisowym tempem. Wróciłem późnym wieczorem, około północy, wszystko było w porządku — żadnych niepokojących sygnałów, objawów. Nie używałem samochodu w niedzielę. Dzisiaj rano odpalam i przywitała mnie nierówna praca silnika. Czuć to było na całej karoserii, tak jakby silnik pracował na 2-3 cylindrach. Przebieg obecnie to ok. 35-36 tys. km. Nie wywaliło "check engine", ani żadnych innych komunikatów, ostrzeżeń, nic. Silnik po prostu chodził nierówno i telepało całym autem. Zgasiłem i uruchomiłem ponownie — to samo. Dodałem trochę gazu, ale nie przywróciło to normalnej pracy silnika. Zgasiłem i uruchomiłem jeszcze raz i po chwili trzęsawki wszystko się uspokoiło, silnik zaczął pracować równo, bez jakichkolwiek niepokojących objawów. Teraz pytanie, z czym się potencjalnie mogę mierzyć? Samochód już po gwarancji (zakup w 2020). Przygotowywać się już mentalnie, że to moduł MultiAir? Ile w ASO/Carserwis może kosztować wymiana tego modułu, jeżeli okaże się, że to on jest winien? Nie wymieniałem jeszcze ani świec, ani cewek, w sumie na początku czerwca wypada mi przegląd roczny, jedyne co, poza przeglądem rocznym robiłem, to co 8-10k km oddawałem samochód na wymianę oleju.

    Edit: Umówiłem się na serwis w środę, od razu roczny zrobią. Zgłosiłem objawy, samochód ma zostać na noc u nich, będą go na zimnym testować. Zobaczymy, co wyjdzie.
    mi raz przy ok 25tys km tak się stało, ruszyłem, przejechałem z 1km i zniknęło. od tego czasu (dziś 60tys km), nigdy więcej się nie pojawiło.

  9. #3259
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Znajdź wpisy o uszkodzonym sterowniku zanim zaczniesz wymieniać MA.
    Kiepskie paliwo wykluczone, nie tankowałeś w trasie na jakiejś podejrzanej stacji?
    Tankowałem jakoś na początku tygodnia na tej stacji co zawsze. Raczej wątpię, że to paliwo, bo problemy zaczęłyby się trochę wcześniej. Tankowałem pełen bak od "czerwonej" rezerwy, obecnie mam 1 kreskę ponad połowę stanu. Dzisiaj pierwszy raz wystąpiły takie objawy. Po dojeździe do pracy i odczekaniu około 2 godzin odpaliłem samochód i chwilę po rozruchu, zatrząsł się trochę dwa razy, a potem już chodził równo. Obroty delikatnie falowały na ssaniu, ale strzałka stopniowo schodziła z obrotami i jak już zeszła do obrotów jałowych po odłączeniu ssania, to żadnego ruchu strzałki obrotomierza, ani wstrząsów nie zauważyłem.

    Chyba nie napotkałem informacji o sterowniku. Przeczytałem parę postów w tematach poświęconych MultiAir, ale nie przypominam sobie wzmianek o sterownikach. Poszukam jeszcze "lupką". Dzięki za odpowiedź.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mi raz przy ok 25tys km tak się stało, ruszyłem, przejechałem z 1km i zniknęło. od tego czasu (dziś 60tys km), nigdy więcej się nie pojawiło.
    Mam nadzieję, że to jednorazowy incydent, ale znając moje szczęście, to będzie coś kosztownego.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 22-05-2023 o 12:09

  10. #3260
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Poszukam jeszcze "lupką".
    Lupka jest do bani, szukaj przez google/alfaholicy

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory