Strona 328 z 352 PierwszyPierwszy ... 228278318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,271 do 3,280 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3271
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Zastanawia mnie jedno- problem z MA niem al nie istnieje w USA- jestem na forum Giulii i Stelvio - niemal nikt nie ma z tym kłopotu- pytanie dlaczego?
    Stawiam na "inne" rozwiązanie, czytaj takie, które się nie psuje, bo środowisko prawne jest inne, a marce NAPRAWDĘ zależy na wypracowaniu renomy.

    W Europie podejście jest właśnie takie:
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    niem a co dostawać sraczki-przykładów absurdalnych cen części jest sporo i każda marka to ma niestety
    Każdy wali klientów w rogi, to walmy i my.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Po prostu kupując auto trzeba sobie wkalkulować określone koszty i tyle w temacie.
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    niestety stelvio i giulia to nie klasa budżetowa- sam zakup porządnych opon i tarcz może stanowić okrągłą sumkę.
    Te opony, hamulce itp. jestem w stanie sobie wkalkulować, bo to normalne, logiczne i uczciwe koszty. Natomiast kasowanie 3-4x więcej za cewkę tylko dlatego, że jest do auta za 250tys, a nie do takiego za 90tys to już jest cwaniactwo i chamstwo.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #3272
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Witam
    Panowie/Panie
    Ostatnio zauważyłem, że ciekną czy przeciekają mi spryskiwacze reflektorów. Po prostu po ich używaniu samochód stoi w garażu lub na chodniku a tam wokół dwie małe kałuże z prawej i z lewej strony.
    Czy te spryskiwacze maja jakieś oringi, które się wypracowały ??? Czy to jest w ogóle rozbieralne ??? Nowe oczywiście pewnie załatwią sprawę za jedyne 1300zł ale czy jest szansa stare uratować ??? Ktoś może miał z tym już problem ???
    Dodam, że sprawdziłem dokładnie i wyciek jest ze spryskiwaczy a nie z połączeń przewodów czy zbiorniczka.
    Będę wdzięczny za jakieś sugestie

  3. #3273
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Stawiam na "inne" rozwiązanie, czytaj takie, które się nie psuje, bo środowisko prawne jest inne, a marce NAPRAWDĘ zależy na wypracowaniu renomy..
    no nie do końca - popatrz mam auto z usa kupione z nalotem 3 tys mil - po 14 wymianach oleju i 96 tkm wymieniłem MA. czyżby kwestia oleju?

  4. #3274
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    czyżby kwestia oleju?
    No ciekawe, może tak. Na Stany jest 0W30 Mopar SPI SN Plus, na Europę niby ta sama lepkość, pytanie co leją w ASO (jaki producent oleju)?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #3275
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Też obstawiał bym olej a nie wolną jazdę. Ja przy ok 30000 km miałem problem z nierówna pracą silnika na zimnym zaraz po odpaleniu, praktycznie za każdym razem jak było chłodniej na dworze, masakra. Koniec końcem wymieniłem olej na inny i problem zniknął bezpowrotnie, teraz mam przejechane 140000 km i silnik chodzi jak zegarek a kręcę go do odcięcia codziennie.

  6. #3276
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    Też obstawiał bym olej a nie wolną jazdę. Ja przy ok 30000 km miałem problem z nierówna pracą silnika na zimnym zaraz po odpaleniu, praktycznie za każdym razem jak było chłodniej na dworze, masakra. Koniec końcem wymieniłem olej na inny i problem zniknął bezpowrotnie, teraz mam przejechane 140000 km i silnik chodzi jak zegarek a kręcę go do odcięcia codziennie.
    U mnie pojawiło się to samo przy przebiegu 38 tkm, zmieniłem olej, swiece i dolałem środka do czyszczenia wtryskiwaczy i aktualnie 60 tkm i nie pojawił się problem z nierowna praca po rozzruchu

  7. #3277
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Jaki środek do czyszczenia wtryskiwaczy stosujecie?

  8. #3278
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    LM 1971 na zmianę z 5108.
    Ostatnio kupiłem i planuję zastosować LM 5111 na zawory.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Witam
    Panowie/Panie
    Ostatnio zauważyłem, że ciekną czy przeciekają mi spryskiwacze reflektorów. Po prostu po ich używaniu samochód stoi w garażu lub na chodniku a tam wokół dwie małe kałuże z prawej i z lewej strony.
    Czy te spryskiwacze maja jakieś oringi, które się wypracowały ??? Czy to jest w ogóle rozbieralne ??? Nowe oczywiście pewnie załatwią sprawę za jedyne 1300zł ale czy jest szansa stare uratować ??? Ktoś może miał z tym już problem ???
    Dodam, że sprawdziłem dokładnie i wyciek jest ze spryskiwaczy a nie z połączeń przewodów czy zbiorniczka.
    Będę wdzięczny za jakieś sugestie
    Miałem dokładnie to samo - i pewnie miałem tak od dawna, tylko niedawno zauważyłem kałużę. A zawsze się dziwiłem, że te spryski reflektorów tyle płynu zużywają
    Po namysłach wykorzystałem grawitację - przedłużyłem wężyk z płynem do sprysków reflektorów tak, żeby podszedł wysoko pod maskę - i od tego momentu sucho (płyn nie przecieka jeżeli pompka nie chodzi). Alternatywnie - dłubanina z wymianą spryskiwaczy, a tego chciałem uniknąć (bez zdejmowania zderzaka się nie obejdzie)...

  9. #3279
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No ciekawe, może tak. Na Stany jest 0W30 Mopar SPI SN Plus, na Europę niby ta sama lepkość, pytanie co leją w ASO (jaki producent oleju)?
    Tu jest jedno "ale" w EU mas normę SN a w olejach zalecanych na rynek USa SN plus -tap napisano w instrukcji na USA.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    Też obstawiał bym olej a nie wolną jazdę. Ja przy ok 30000 km miałem problem z nierówna pracą silnika na zimnym zaraz po odpaleniu, praktycznie za każdym razem jak było chłodniej na dworze, masakra. Koniec końcem wymieniłem olej na inny i problem zniknął bezpowrotnie, teraz mam przejechane 140000 km i silnik chodzi jak zegarek a kręcę go do odcięcia codziennie.
    co wlałeś?

  10. #3280
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    226

    Domyślnie

    Odebrałem Giulię z serwisu. Nie było błędów, logi czyste. Komputer nie zarejestrował problemów z pracą silnika. Jedynie co, to jakieś błędy w komunikacji, ale powiedzieli, że to pewnie słabszy akumulator, choć nie zauważyłem, żeby gorzej kręcił rozrusznikiem. Diagnostyka niczego nie wykazała, przeprowadzili serwis roczny i tyle.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory