Strona 330 z 354 PierwszyPierwszy ... 230280320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,291 do 3,300 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3291
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Swift Sport
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzień Dobry, chciałem się przywitać , to mój pierwszy wpis. (ja mam i jestem mega zadowolony z Swift Sport 1.4, ale moją kobietę namówiłem na Stelvio 2.0 280 KM i też jest/była szczęśliwa). Po skoda i bmw nadszedł czas na coś naprawdę sportowego (i tak jest) i jest Stelvio. Ale o ile mój swift od 6 lat (od nowości) nie ma żadnych awarii to Stelvio wprawia mnie w osłupienie.. Najpierw odpadł dekielek od lampy prawej wpadało błoto i szlag trafił cały reflektor - kupilismy nowy (mamy na sprzedaż nowy lewy jakby ktoś potrzebował) i jest sprawa w sądzie bo odmówili naprawy gwarancyjnej bo to wina... kuny i właścicielki która nie zagląda pod maskę celem weryfikacji stanu auta - a to stało się 3 miesiące po przeglądzie... (auto ma niecałe 1,5 roku). Padły sanki od fotela kierowcy i to akurat wymienią na gwarancji. Zawieszająca się stacja, raz na miesiąc? I co najlepsze: przestała działać klimatyzacja - czynnik wyparował (chyba?). Dla mnie to jest porażka...A to że płyn do szyb miast na przednią pryska na boczne to już taki detal....Mam już 2 swifta (z salonu), też jest radość z jazdy ale nigdy smutku z awarii (.
    Ostatnio edytowane przez quadalcanal ; 07-06-2023 o 17:40

  2. #3292
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    Dzień Dobry, chciałem się przywitać , to mój pierwszy wpis. (ja mam i jestem mega zadowolony z Swift Sport 1.4, ale moją kobietę namówiłem na Stelvio 2.0 280 KM i też jest/była szczęśliwa). Po skoda i bmw nadszedł czas na coś naprawdę sportowego (i tak jest) i jest Stelvio. Ale o ile mój swift od 6 lat (od nowości) nie ma żadnych awarii to Stelvio wprawia mnie w osłupienie.. Najpierw odpadł dekielek od lampy prawej wpadało błoto i szlag trafił cały reflektor - kupilismy nowy (mamy na sprzedaż nowy lewy jakby ktoś potrzebował) i jest sprawa w sądzie bo odmówili naprawy gwarancyjnej bo to wina... kuny i właścicielki która nie zagląda pod maskę celem weryfikacji stanu auta - a to stało się 3 miesiące po przeglądzie... (auto ma niecałe 1,5 roku). Padły sanki od fotela kierowcy i to akurat wymienią na gwarancji. Zawieszająca się stacja, raz na miesiąc? I co najlepsze: przestała działać klimatyzacja - czynnik wyparował (chyba?). Dla mnie to jest porażka...A to że płyn do szyb miast na przednią pryska na boczne to już taki detal....Mam już 2 swifta (z salonu), też jest radość z jazdy ale nigdy smutku z awarii (.
    Sprzedaj szrota i kup ponownie bmw i tam zaglądaj i pisz jakie masz wspaniałe auto.

  3. #3293
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    Dzień Dobry, chciałem się przywitać , to mój pierwszy wpis. (ja mam i jestem mega zadowolony z Swift Sport 1.4, ale moją kobietę namówiłem na Stelvio 2.0 280 KM i też jest/była szczęśliwa). Po skoda i bmw nadszedł czas na coś naprawdę sportowego (i tak jest) i jest Stelvio. Ale o ile mój swift od 6 lat (od nowości) nie ma żadnych awarii to Stelvio wprawia mnie w osłupienie.. Najpierw odpadł dekielek od lampy prawej wpadało błoto i szlag trafił cały reflektor - kupilismy nowy (mamy na sprzedaż nowy lewy jakby ktoś potrzebował) i jest sprawa w sądzie bo odmówili naprawy gwarancyjnej bo to wina... kuny i właścicielki która nie zagląda pod maskę celem weryfikacji stanu auta - a to stało się 3 miesiące po przeglądzie... (auto ma niecałe 1,5 roku). Padły sanki od fotela kierowcy i to akurat wymienią na gwarancji. Zawieszająca się stacja, raz na miesiąc? I co najlepsze: przestała działać klimatyzacja - czynnik wyparował (chyba?). Dla mnie to jest porażka...A to że płyn do szyb miast na przednią pryska na boczne to już taki detal....Mam już 2 swifta (z salonu), też jest radość z jazdy ale nigdy smutku z awarii (.
    Jeśli wymienią sanki w ramach gwarancji - nie za bardzo rozumiem do czego się tu przyczepiać? Chyba od czasów Forda T nie został wyprodukowany samochód, w którym przez cały okres użytkowania się nic nie zepsuło. Co do dziury wygryzionej przez kunę - musiałbyś podesłać jakieś zdjęcie, ciężko udowodnić czy dekielek (?) od reflektora odpadł sam, czy co tam się podziało. Ale zupełnie nie rozumiem co do tego ma czas 3 miesięcy od przeglądu Przegląd gwarancyjny nie obejmuje kontroli stanu plastikowych pokrywek jeśli mnie pamięć nie myli. Rozumiem frustrację, ale jeśli to wszystko przez 2 lata, to naprawdę nie chcę Cię martwić ale mogło być tylko gorzej.

  4. #3294
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    porównanie prostego auta jakim jest swift ze stelvio trochę niemiarodajne. Może i Giulia/Stelvio nie są mega niezawodne, ale to auta na średnim poziomie awaryjności w klasie, porównując z autem prostym wiadomo że będzie więcej możliwości awarii - taka cena bajerów. Te auta są na prawdę dużo lepiej zrobione niż starsze alfy - grzebałem wszędzie czy to robiąc retrofity, czy jakieś upgrady typu audio itp - mam porównanie ze 159, Giuliettą czy Spiderem które miałem/mam.
    Fotel naprawili na gwarancji, w czym problem. znam 1 przypadek z forum tylko awarii konstrukcji fotela, to jakiś raczej niszowy defekt.
    Dekielek się zgubił, wow, cóż za awaria! Jak lampę od tego szlag trafił i gdzie tu kuna i jej robota - trochę nie kumam? Choć jeśli kuna to czemu mieli robić na gwarancji?

    Ja mam swoją 5 lat, po odbiorze z firmwarami nie było kolorowo (wariujące lusterka ->kampania potem; android auto miał problemy z łącznością), ale w końcu po updatach git. wymienili mi rotary pada bo się od nowości telepał i skrzypiał. Po3 latach był drobny wyciek przy turbo zarówno płyn chłodniczy obwodu IC jak i olej. Wymienili uszczelki i tyle napraw. Jeżdżę i nie zamierzam zmieniać prędko - bo na co (a i tak jak zmienię to sobie zostawię Giulię - dopasione Veloce z kupą retrofitów w kierunku Q i polifta).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 08-06-2023 o 13:34

  5. #3295
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Swift Sport
    Postów
    6

    Domyślnie

    Nie czepiam się, czasem posmigam Stelvio dla przyjemności bo tak dobre ma zawieszenie, prawdziwa szpera jest tym czego brakuje już w BMW /tam teraz reguluje się to hamowaniem odpowiedniego koła- co jest żałosne.../ "Zgubienie" dekielka spowodowało iż do środka reflektora wlatywało błoto i padło całe oświetlenie i musieliśmy kupić komplet lamp. Koszt kompletu lamp to prawie 10 000... tak mam proste auto ale do smigania po zakrętach też się nadaje a mając 165KM przy masie 980 kg też całkiem dobrze jeździ. W sumie nie czepiam się do Stelvi ale żeby "wyparował" czynnik po 2 latach....tu nic prostota czy skomplikowanie auta nie ma do rzeczy... niechlujność w montażu. I podobnie z dekielkiem, odpadnięcie nie powinno nastąpić zwłaszcza w takim aucie a prostota czy skomplikowana konstrukcja nie ma nic do rzeczy...

  6. #3296
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    ...tu nic prostota czy skomplikowanie auta nie ma do rzeczy... niechlujność w montażu. I podobnie z dekielkiem, odpadnięcie nie powinno nastąpić zwłaszcza w takim aucie a prostota czy skomplikowana konstrukcja nie ma nic do rzeczy...
    Przeżywasz normalne, naturalne zaskoczenie po obserwacjach na razie krótkich, podejścia serwisu, awaryjności, konstrukcji i wykonania japońskiego vs włoskiego auta.

  7. #3297
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    "Zgubienie" dekielka spowodowało iż do środka reflektora wlatywało błoto i padło całe oświetlenie i musieliśmy kupić komplet lamp.
    jeśli odpadł sam i faktycznie przez to błoto wpadało, to kumam, oczekiwałbym od gwaranta naprawy. Tylko czemu 2 lampy musieliście kupić i teraz oferujesz drugą na sprzedaż? Lampy kupuje się osobno...

    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    W sumie nie czepiam się do Stelvi ale żeby "wyparował" czynnik po 2 latach
    wcześniej pisałeś że chyba wyparował - czyli co niezdiagnozowane, czy ile ściągnęli? miejsce ubytku zdiagnozowane? Może kamień trafił w chłodnicę? Trzeba to znaleźć, od paru lat pchają w całej UE to niebezpieczne świństwo R1234yf którego coponiektórzy się pozbyli przywracając bezpieczne rozwiązanie klasyczne.

    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    I podobnie z dekielkiem, odpadnięcie nie powinno nastąpić zwłaszcza w takim aucie a prostota czy skomplikowana konstrukcja nie ma nic do rzeczy...
    ja wiem czy montaż jest niechlujny, raczej się nie spotkałem w żadnej Giulii/Stelvio (a grzebałem w ok 200szt). Z resztą przychodza raczej gotowe zespoły z innych krajów a producenci to uznani światowi giganci którzy robią dla wielu marek. W fabryce tylko montują to do kupy.

  8. #3298
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Swift Sport
    Postów
    6

    Domyślnie

    Kupiliśmy dwie lampy, bo zakup kompletu od firmy podwykonawcy co produkuje dla Alfy, było tańszym niż zlecenie zakupu i montażu w ASO, co nota bene szokuje, prawda?? Nie stwierdzili gdzie i dlaczego czynnik znikł, po prostu przy przeglądzie uzupełnili czynnik i odpowiednio skasowali. Mnie po 6 latach od zakupu auta, poprosili abym przyjechał do ASO, aby wymienić pompę podciśnienia - oczywiście za darmo. I to jest szokujące! To pokazuje krańcowo odmienną mentalność i klientów i producentów: europejczycy pomimo awaryjności wolą duże drogie czasem ekskluzywne auta (czasem jest tak że kupują auta danej marki ponownie pomimo poważnej wtopy z poprzednim autem), a a japończycy wolą bezawaryjne auta kosztem "ekskluzywności"... Sam jak kupiłem nowego swifta sport to wymieniłem mu całe audio (radio+ głośniki), wyciszyłem go porządnie (bo tego zawsze brakuje w japońskich autach), wstawiłem mu markowe LED,y (Stelvio jakie kupiliśmy w 2020 miało jedynie co to ksenony). Podniosłem u siebie komfort którego brakowało i cieszę się z jazdy tym autkiem za każdym razem, czego nie miałem po zakupie BMW (dalsze wyjazdy tym badziewiem były ryzykowne...)

  9. #3299
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    Kupiliśmy dwie lampy, bo zakup kompletu od firmy podwykonawcy co produkuje dla Alfy, było tańszym niż zlecenie zakupu i montażu w ASO, co nota bene szokuje, prawda??
    w ogóle, marże koncernów i nie tylko są ogromne. Ktoś kiedyś dawał przykład pralki Polar - płytkę z elektroniką robiła im firma za 12netto, sprzedawali jako część zamieną za blisko 500. Wiadomo, gwarancja, R&D, instrukcja, pudełko blabla ale to pokazuje jak jest. Wiele nowych części idzie przez pracowników FCA, bo mają duże rabaty, jak ktoś prywatnie kupuje to woli dać stówkę znajomemu i kupić za 60% ceny, w ASO dostanie np 15-20-25% (zależy na co) i to jak jest kooperantem który od nich stale coś bierze (niezależny serwis/sprzedaż). Taki świat. dealerzy zarabiają na ASO - częściach i na robocie, bo auta zwykle idą blisko cen po kosztach (chyba że ktoś przyjdzie ot tak i bez negocjacji bierze co dają po cenach katalogowych).


    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    Mnie po 6 latach od zakupu auta, poprosili abym przyjechał do ASO, aby wymienić pompę podciśnienia - oczywiście za darmo. I to jest szokujące!
    Pewnie był recall/kampania bezpieczeństwa z tym związana? Wtedy i AR robi.


    Cytat Napisał quadalcanal Zobacz post
    To pokazuje krańcowo odmienną mentalność i klientów i producentów: europejczycy pomimo awaryjności wolą duże drogie czasem ekskluzywne auta (czasem jest tak że kupują auta danej marki ponownie pomimo poważnej wtopy z poprzednim autem), a a japończycy wolą bezawaryjne auta kosztem "ekskluzywności"...
    Mam zgoła inne doświadczenia z motorem Honda który kupiłem w 2015r. Kupiłem stocka 50km od Bielska na którego była już kampania (ale nie wiedziałem wtedy o tym) - wydali go mimo że motor zobie zarezerwowałem zadatkiem w zimie, a finalizowaliśmy dopiero po miesiącu. Motor mi doposażali (alarm, grzane manetki, crash bary), więc i zarobili i mieli go na serwisie - nie można było zrobić?

    Skutek że wariował mi licznik, kasował się, nie odpalał. Google, forum jakieś UK się zapisałem i tam znalałem info że była kampania 0.5 roku wcześniej.

    Pojeździłem 1.5tys km i zeżarło mi połowę opon (normalna jazda miejska). Zaś forum - przez pewien czasy dawali bardzo miękkie opony - specjalna wersja z mniejszym bieżnikiem ale opon enduro - zjadało je w mig - w UK wymieniali bez problemu na normalne drogowe nawet często co kto chciał (Micheliny czy Bridgestony), a u nas - zero - Honda Polska się wypinała - skończyło się na pismach i szarpaniu z nimi. Docelowo wymienili mi tylko tylną (bardziej zużyta - jak przyjechałem do nich przy niecałych 3tys km to już prawie była nielegalna), ale dali taką samą oponę. W miedzyczasie szarpania, jeszcze wyskoczyła kampania bezpieczeństwa - bo motor mógł się zapalić ze wzgledu na jakis wadliwy elektrozawór.
    Wkrótce (4tys km) motor zmieniłem na Giulię + Spidera V6 (dziecko się urodziło, nie było z kim jeździć, a na motorze człowiekowi śmierć zaglądała w oczy co drugą przejażdżkę), niesmak do japończyka pozostał.

    Co do bezawaryjności japończyków - sąsiad Toyota (Avensis) 2.2D, niestara ale juz po gwarancji - uszczelka pod głowicą (ponoć standard), potem Mazda 6 rdza, szyba mu pękała przednia ze 3 razy, do tego inne usterki sprzedał szybko, inny znajomy Subaru boxer diesel - silnik też mu szlag trafił, oczywiście już po gwarancji. Benzyny subaru 2.5L też net pełen przeklinania (2.0 były pancerne).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-06-2023 o 11:20

  10. #3300
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Hm. Pamietam Twoje relacje z perturbacjami (b delikatnie mówiąc) od zakupu przez pielgrzymki niekończące się do ASO z Giulia nówką. Warto by je dodać (wiem że wyjdzie b. długi post) przy owych problemach z honda mazda i subaru znajomych. Tak dla obiektywnego spojrzenia
    Nie ma o czym mówić, Japonia i Włochy to inne światy.
    Co do opon w motocyklach - nie jeżdżę ale mam znajomych zapalonych na motocykle i tak to jest , jak ma trzymac-zuzywa się . Przy tym co Honda oferuje w klasie motocykli nie ma półśrodków. Zresztą sam to widzę po trackdayowaniach.
    Btw - zobacz na wątek [MENTION=71461]alfist[/MENTION] w temacie opon w Giulii Q i podejścia serwisu do tego.
    Może drobnostka ale podejście japoncow- kilka lat po gwarancji , bez przeglądów w ASo - gratis wymiana lusterek bo się czasem nie składają. Żadna akcja serwisowa. Wiemy że sp...śmy, przepraszamy, auto zastępcze takie samo, Pana oddajemy umyte o odkurzone i jeszcze raz przepraszamy.
    Doczeka ktoś z nas takiego podejścia ze strony AR?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory