Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: skrzypią fotele w waszych Giuliach/Stelvio?

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie skrzypią fotele w waszych Giuliach/Stelvio?

    skrzypiące fotele to coś czego nie cierpię. w 159 TBi zaczął mi skrzypieć fotel po 55tyś km, i długo z tym walczyłem (5 razy fotel wyjmowany, w końcu się udało). w Giulietcie zaczął skrzypieć po 12tyś km, ale udało się za drugim razem rozwiązać problem - w obu przypadkach skrzypiało w mechanizmach.
    Ostatnio byłem w salone AR wsiadłem do Giuli Super - skrzypi w nowym aucie. Potem wsiadam do Stelvio Super - to samo. W obu mam wrażenie to skóra pocierając o boczny plastik/osłonę fotela skrzypi. jak dla mnie dyskwalifikacja - naprawdę mnie to zraziło.
    Dodam że na alfaowner jest wątek też o tłuczących się fotelach, i konkluzja póki co była taka że problemy są w fotelach z wersji Giulia (zarówno tkanina jak i skóra) i Super, a nie ma w tych z Veloce(lub Speciale - to ichnie Veloce diesel).

    Jakie macie doświadczenia? Jakie fotele, jakie przebiegi?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 14-10-2017 o 21:15
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Giulia Veloce, ponad 13 tys km, brak skrzypienia czy jakichkolwiek dzwiekow. Wszystko ok.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Ta, skóra ociera o boczki i skrzypi. W miejscu gdzie ociera nałożyłem pastę do konserwacji skóry.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Veloce 7tys km bez skrzypienia.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Mam podstawowe modele, ponad 5 tyś przebiegu i nie skrzypią. Natomiast co mnie wkurza to tłuczący się pas pasażera o fotel - jak jest nisko to tłucze o o fotel, jak go podwyższę to tłucze o plastik na słupku.

    Poza tym zauważyłem, że pusty fotel pasażera dziwnie chodzi, "telepie" się przy dynamicznej jeździe (przyśpieszanie, hamowanie) tak jakby sanki nie zaskoczyły na ząbek.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    skrzypiące fotele to coś czego nie cierpię. w 159 TBi zaczął mi skrzypieć fotel po 55tyś km, i długo z tym walczyłem (5 razy fotel wyjmowany, w końcu się udało). w Giulietcie zaczął skrzypieć po 12tyś km, ale udało się za drugim razem rozwiązać problem - w obu przypadkach skrzypiało w mechanizmach.
    Ostatnio byłem w salone AR wsiadłem do Giuli Super - skrzypi w nowym aucie. Potem wsiadam do Stelvio Super - to samo. W obu mam wrażenie to skóra pocierając o boczny plastik/osłonę fotela skrzypi. jak dla mnie dyskwalifikacja - naprawdę mnie to zraziło.
    Dodam że na alfaowner jest wątek też o tłuczących się fotelach, i konkluzja póki co była taka że problemy są w fotelach z wersji Giulia (zarówno tkanina jak i skóra) i Super, a nie ma w tych z Veloce(lub Speciale - to ichnie Veloce diesel).

    Jakie macie doświadczenia? Jakie fotele, jakie przebiegi?
    Usiądź sobie w nowym Bentley'u lub Ferrari... Skóra musi skrzypieć bo ma taką strukturę i wykończenie. Żeby nie było, że w niemieckich nie skrzypi to nie dalej, jak we czwartek miałem okazję jechać BMW F10, w którym boczek fotela ocierał o konsolę środkową i dopiero posmarowanie go mleczkiem gliptone na jakiś czas to zniwelowało.
    Tłuczenie się fotela nie występowało w żadnej z Giulii, którymi jeździłem. Na Alfaowner też przeglądam ich posty/tematy ale jakoś nie rzuciło mi się nic odnośnie ich niestabilności (chyba, że to ktoś przy innej okazji wspomniał). Na niemieckim forum też jestem i nikt tam na to nie narzekał.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o przedni fotel pasażera, również zaobserwowałem głośne drgania na większych nierównościach. W wibracje wpada chyba oparcie (gdy się je chwyci ręką w czasie jazdy, hałas znika), to samo lata temu wkurzało mnie w Fiatach 500, choć nie w każdym egzemplarzu. Założę się jednak, że to ten sam producent Dodam, że piszę o fotelach bez skórzanego obicia.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Pozostając w kręgu Alf tyle że starszych - to jednak jest kwestia konstrukcji / usytuowania / rozmiarów fotela konsoli- vide 156 gdzie boczek siedziska ociera o plastik tunelu środkowego (było na tyle wkurzające, że zrobiłem , tzn tapicer, przekładkę z alcantary - cudna cisza i Vki nic nie zakłóca, choć do akustyki wnętrza z materiałową tapicerką jak Alfatex to nijak się ma każda skóra). Ale w 166 - jest kilka milimetrów odstępu fotela - siedziska od tunelu i już szans na takie skrzypienie nie ma, no bo nie kontaktują się po prostu, błoga cisza. Tzn ze strony skór bo tłucze się zagłówek oczywiście jak to w 166.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Usiądź sobie w nowym Bentley'u lub Ferrari... Skóra musi skrzypieć bo ma taką strukturę i wykończenie. Żeby nie było, że w niemieckich nie skrzypi to nie dalej, jak we czwartek miałem okazję jechać BMW F10, w którym boczek fotela ocierał o konsolę środkową i dopiero posmarowanie go mleczkiem gliptone na jakiś czas to zniwelowało.
    Tłuczenie się fotela nie występowało w żadnej z Giulii, którymi jeździłem. Na Alfaowner też przeglądam ich posty/tematy ale jakoś nie rzuciło mi się nic odnośnie ich niestabilności (chyba, że to ktoś przy innej okazji wspomniał). Na niemieckim forum też jestem i nikt tam na to nie narzekał.
    Mam inne doświadczenie - w poprzedniej 159 ze skórami nigdy nie skrzypiało, natomiast fotel pasażera gdy był nieobciążony trochę sie telepał na nierównościach.

    Natomiast co do telepania się foteli w Giuli, jest cały wątek na AO tu:
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...on-if-any.html
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Mam inne doświadczenie - w poprzedniej 159 ze skórami nigdy nie skrzypiało, natomiast fotel pasażera gdy był nieobciążony trochę sie telepał na nierównościach.

    Natomiast co do telepania się foteli w Giuli, jest cały wątek na AO tu:
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...on-if-any.html
    W 159 nie ma takich odległości od konsoli itp, więc nie ma się o co ocierać.

    Rzeczywiście jakieś takie sporadyczne przypadłości się pojawiają ale to powinno być rozwiązywane poprzez wizyty w ASO. Niech się panowie głowią, co się telepie.

Podobne wątki

  1. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  2. Wahacze skrzypią po jakimś czasie
    Utworzone przez Dudi42 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2016, 16:26
  3. [Brera] Welurowe fotele po lifcie - skrzypią
    Utworzone przez djrobertos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 19:47
  4. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 21:32
  5. Sprężyny skrzypią
    Utworzone przez alfadrian w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 12:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory