Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Porównanie ekranów 6,5 vs 8,8 cali

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie Porównanie ekranów 6,5 vs 8,8 cali

    Nie doczekam się swojego optimum - czyli ekranu 8,8 bez navi ale z android auto. Ponoć w tym roku już nie będzie aktualizacji cennika więc kończę konfigurować moje stelvio bez tego.
    Skłaniam się ku opcji 6,5 ale jednak z navi bo cena w pakiecie jest w miarę do przyjęcia, ale dopłata do 8,8 już tę cenę robi jak dla mnie bezsensowną. I stąd pytanie - czy ktoś miał bezpośrednie porównanie obu ekranów ? jeździłem 2 julkami i stelvio ale nie zwracałem uwagi na ekrany . Rozumię, że miejsce na ekran jest to samo tylko mniejszy wyswietlacz nie wypełnia go w całości? jak jakość tych elementów względem siebie?? będę wdzięczny za info.
    E0 BUSSO

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Opinia własna - wyświetlacz 6,5 a 8 cali wygląda w desce słabo, bardzo ubogo, ale to opinia moja (mam 8 cali).

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Nie doczekam się swojego optimum - czyli ekranu 8,8 bez navi ale z android auto. Ponoć w tym roku już nie będzie aktualizacji cennika więc kończę konfigurować moje stelvio bez tego.
    Skłaniam się ku opcji 6,5 ale jednak z navi bo cena w pakiecie jest w miarę do przyjęcia, ale dopłata do 8,8 już tę cenę robi jak dla mnie bezsensowną. I stąd pytanie - czy ktoś miał bezpośrednie porównanie obu ekranów ? jeździłem 2 julkami i stelvio ale nie zwracałem uwagi na ekrany . Rozumię, że miejsce na ekran jest to samo tylko mniejszy wyswietlacz nie wypełnia go w całości? jak jakość tych elementów względem siebie?? będę wdzięczny za info.
    Wydaje mi się, że główna różnica w użytkowaniu to brak możliwości podziału ekranu w opcji 6.5.
    W 8.8 można podzielić ekran i po prawej stronie wyświetlić część której nie zmieniamy a po lewej to co chcemy zmieniać podczas jazdy. Najczęściej po prawej ustawiam nawigację a po lewej media które wybieram podczas jazdy (zmieniam utwory).

    Zgodzę się, że dopłata do 8.8 to jakiś absurd. I sam miałem podobny dylemat. Ale wybrałem jednak 8.8

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Opinia własna - wyświetlacz 6,5 a 8 cali wygląda w desce słabo, bardzo ubogo, ale to opinia moja (mam 8 cali).
    Tak, jest w tym dużo racji.
    Giulia z 6.5 wygląda.... dobre słowo. Słabo.

    Ale funkcjonalnie poza podziałem chyba nie ma różnicy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Wydaje mi się, że główna różnica w użytkowaniu to brak możliwości podziału ekranu w opcji 6.5.
    W 8.8 można podzielić ekran i po prawej stronie wyświetlić część której nie zmieniamy a po lewej to co chcemy zmieniać podczas jazdy. Najczęściej po prawej ustawiam nawigację a po lewej media które wybieram podczas jazdy (zmieniam utwory).

    Zgodzę się, że dopłata do 8.8 to jakiś absurd. I sam miałem podobny dylemat. Ale wybrałem jednak 8.8

    - - - Updated - - -



    Tak, jest w tym dużo racji.
    Giulia z 6.5 wygląda.... dobre słowo. Słabo.

    Ale funkcjonalnie poza podziałem chyba nie ma różnicy.
    Na to chyba liczą w fca... Ze nawet widzac bezsens dołozymy kilka koła bo jak już tyle wydajemy to dołożymy.. zeby slabo nie wygladalo...

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    6,5 cala z takiej odległości, to tak, jakbyś miał smartfona z 4 cale. Wg mnie tylko 8,8. Te 6,5 cali to może brac ktoś, kto bierze auto dla swojego pracownika by mieć jak najtaniej. Jak ty będziesz jeździł, to tylko 8,8.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    6,5 cala z takiej odległości, to tak, jakbyś miał smartfona z 4 cale. Wg mnie tylko 8,8. Te 6,5 cali to może brac ktoś, kto bierze auto dla swojego pracownika by mieć jak najtaniej. Jak ty będziesz jeździł, to tylko 8,8.
    Ta. Ale jak podzielisz na 2 czesci, to wciaz 6.5... i do tego 2.3 cala [emoji16]

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Za pół roku pojawia się rozbitki i mnóstwo gratów na rynku wtórnym. Kupisz sobie nowy duży ekran za 300zl wstawisz sobie Android lub Apple CarPlay za 500zl i załadujesz oprogramowanie z Torrenta i będziesz się śmiał z tych co wydali na to 10tys
    Albo lepiej. Pojawi się sprzed dedykowany do AR od jakiejś sensownej firmy który na zasadzie Plug&Play za 3tys wstawisz w miejsce fabrycznego sprzętu i hulaj dusza masz wszystko i bez proszenia o aktualizacje
    Ostatnio edytowane przez osy4 ; 18-10-2017 o 22:05

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    W leasingu nie tak łatwo grzebac i zmieniać, więc Androida nie pozwolą, chyba że sami dadzą taką mozliwość. Jest taka?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    W leasingu nie tak łatwo grzebac i zmieniać, więc Androida nie pozwolą, chyba że sami dadzą taką mozliwość. Jest taka?
    W teorii... W cenniku jest , w konfiguratorze nie, z informaxji od znajomego w fca w tym roku sie nie zamowi... W 2018. Ale.. kto ich tam wie.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 FL
    Postów
    17

    Domyślnie

    Stoję przed obecnym dylematem przy konfiguracji Giulii Veloce. To nie jest też tak że wyświetlacz 6.5 cali na konsoli centralnej łączy się z TFT 3.5 cala między zegarami, a 8.8 z TFT 7 cali?

    EDIT: W cenniku znalazłem info że w wersji Veloce 7" TFT to standard. Aczkolwiek informację taką jak wyżej otrzymałem od jednego z warszawskich dealerów...
    Ostatnio edytowane przez leszon ; 19-10-2017 o 07:50

Podobne wątki

  1. Alufelgi 15 / 16 cali 5x98 ar 156/147 oraz 16 cali do 166 5x108 pod brembo
    Utworzone przez kasymir20 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory