Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Temat: [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz

    Chciałem się Was podpytać, czy też macie takie wrażenie, że przy przypieszaniu (automat 280 KM) jest nieco spóźniona reakcja? Tak jakby z 0,3 sek auto prawie stało w miejscu i "myślało" co z tym fanetem zrobić ("oooo pełen gaz")
    Mówię tutaj głównie o beznynie (200 i 280 KM), bo nie wiem jak jest w innych, a być może to wina automatu i programu, więc moze tyczyć wszystkich wersji.
    To jest to, co zaobserował Pertyn (od 5:50):
    https://youtu.be/Ajwhw-mp9KQ?t=5m50s
    Zresztą dokładnie to samo jest w Skodzie Superb, by było smieszniej też 280 KM i też 4x4 )))
    https://youtu.be/3MCRK_0dHQk?t=6m45s
    - chyba zwłoka jest nawet dłuższa niż w Alfie, bo w Giuli widac, że maska idzie prawie od razu do góry.

    Ja u siebie czasem mam wraznie, że rusza sprawnie, a czasem jak by faktycznie myślał co zrobić. Nie wiem, czy to zależy od podłoża i "soft" sobie analizuje jak rozłożyć moment, czy tez od techniki wciskania gazu (czasem mam wraznie, że szybciej ruszy, jak pierwsza sek będzie na 50% gazu).
    Nawet mierzyłem przyspieszanie GPS i nie było złe, bo udało się uzyskać:
    0-50: 1,4 sek
    0-100: 5,4 sek,
    Ale były tez pomiary, które dawały: 1,9 i 5,9 sek.
    Tyle tylko, że widziałem, ze GPS brał auto, jak te ok 1 m już zrobiło, czyli nie mierzył za bardzo samej reakcji na gaz. Inna sprawa, że w wyścigach na 1/4 mili też czas jest łapany jak auto zrobi chyba 0,5 m.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0100kmh.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	94.1 KB
ID:	237102  

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    No na Twoje pytanie nie odpowiem, bo Stelvio jak już pisałem jeszcze nie mam, tylko była jazda testowa, która nic niepokojącego nie wykazała w tym temacie, ale z doświadczenia wiem z innych samochodów, że to ewidentnie jest takie wrażenie spowodowane działaniem automatu. Wydaje mi się, że jak pojeździsz samochodem dłużej i go lepiej poznasz, to dokładnie będziesz wiedział jak zachowa się samochód w zależności ile dasz mu "gazu", a później nawet nie będziesz tego zauważał. Pamiętaj, że tu mamy "tylko" 2.0 + turbo, jakby to był 5.7 HEMI - to reakcja jest z samego dołu "bez łaski"

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Z pewnością lepiej by szedł, gdyby dostał obrotów na starcie, ale bez launch control, to nabijać obroty na automacie przy hamulcu jest bez sensu. Co prawda jest na to sposób, ale to inna bajka.
    Tak czy inaczej, widac że ten soft lubi czasem myśleć
    Czytałem (YT), że komus w Krakowie wgrali inny soft i nie ma już tego problemu, a z tego co wiem, taki problem jeśli już, ma najnowszy soft.
    Być moze jest tak, że chodzi tutaj o zapobieganie uślizgu i piszczenia, tak by start był efektywny. Ciekawe, jak by Stelvio poszło z nową Honda Civic 320 KM, która ma niby 5,8 sek do 100 kmh, ale powinna mieć gorszy start, ze wzgledu na przedni napęd

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Firste - Ty mi lepiej napisz, czy jesteś zadowolony z auta, bo ja to się już doczekać nie mogę

    Plusy i minusy, jak możesz, to może założymy nowy temat ogólny np. "Opinie o Stelvio" Proponuję Tobie - ja jeszcze parę dni czekam na odbiór, więc zakładał nie będę... ale coś bym poczytał o odczuciach posiadaczy nowych Slelvio.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Giulia 2.0 200KM nie ma tej zwłoki. Specjalnie na to zwróciłem uwagę po filmie Pertyna. Nie ma tego mój egzemplarz i nie miało auto z jazd próbnych (oba 200KM)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    Giulia 2.0 200KM nie ma tej zwłoki. Specjalnie na to zwróciłem uwagę po filmie Pertyna. Nie ma tego mój egzemplarz i nie miało auto z jazd próbnych (oba 200KM)
    A napęd Q4? Start z niskich obrotów?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    A autohold nie będzie opóźniać startu? Miałem dokładnie takie samo uczucie przy ruszaniu passatem z włączonym autohold

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    A autohold nie będzie opóźniać startu? Miałem dokładnie takie samo uczucie przy ruszaniu passatem z włączonym autohold
    Nie wiem czy jakieś wesje Giuli lub Stelvio mają autohold, ja nie kojarzę by miały.
    To raczej SYSTEM DTC (Drive Train Control)
    "
    Niektóre wersje tego samochodu
    wyposażone sąwukład napędu na cztery
    koła (AWD), uaktywnianywrazie
    potrzeby, który zapewnia optymalną
    trakcjęwprzypadku licznych warunków
    drogowych i stanu nawierzchni drogowej.
    System ten ogranicza do minimum
    poślizg opon, rozdzielając automatycznie
    moment na koła przednie i tylne
    wzależności od potrzeb.
    "

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    autohold uaktywnia się dopiero jak stoisz pod górkę.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jest to norma w tym typie skrzyni ZF, uczy się stylu jazdy i jak rzadko dajesz w "palnik" to nie wie co zrobić

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [GTV] Przyspieszanie
    Utworzone przez norbi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 01:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory