Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: 200KM/280/510KM - różnice między modelami

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Czy są jakieś konkrety? Źródła?

    Ja pisałem na FB z Autolusso i oni nic nie wiedzą o zmienionych tłokach w wersji 200KM w roczniku 2017. Ze Squadra nie rozmawiałem.
    No właśnie też bym chętnie się dowiedział. Jak zaglądnąłem w EPER to numery części były takie same, ale przyznaję że nie czuję się suersprawny w te klocki.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszon Zobacz post
    Veloce z Q4 jest też wyżej zawieszona (bodajże o 16mm). Nie wiem jak wersja z Q2 dostępna chociażby w UK.
    Ktoś z forum wspomniał też że wersja Veloce ma większe hamulce.
    pewnie ze ma wieksze hamulce tyl I przod, wystarczy spojrzec do cennika. jest to opcja tez dla Super, ale raczej niepopularna opcja - z tego co widze w autach ze stocku to nigdzie tego nie dokladali.
    masz tez sportowe fotele elektryczne/podgrzewane, podgrzewana kierownice, inne zderzaki, listwy boczne, felgi, Q4, alu pedaly, alu console, w standardize xenony 25W I czujniki PDC tyl, 2 rury wydechowe, malowane na czarno zaciski kol, felgi 18 z oponami RunFlat I pewnie jeszcze pare spraw by sie znalazlo o ktorych na szybko piszac zapomnialem.
    trzeba tez zauwazyc ze veloce na innych rynkach (np Niemcy) jest jeszcze lepiej wyposazone w standardize niz polska Veloce, o ile pamietam to PDC na przod, chyba Navi I mozliwe ze xenony 35W z AFS, mniej wiecej o te opcje jest tam jednak podstawowa cena wyzsza.

    jakies porownawcze wyliczenia sobie robilem pare tygodni temu, skonfigurowanie 200KM Super z fotelami/zderzakami I wszystkim innym fajnym co ma Veloce, w konfiguracji ktora akurat mnie iteresowala, wychodzila mniej wiecej tyle co Veloce z Q4 I 280KM bez laski. takie roziwazanie jak bierzesz pod uwage, mozne mie sens jedynie kiedy faktycznie nie chcesz Q4, nie zalezy Ci np na zderzaku, pewnie wtedy cos prawie Veloce zbudujesz za 10tys mniej.

    sciagnij sobie najnowszy cennik I podlicz sam najlepiej taka konfiguracje ktora Ciebie interesuje.

    Aha, tylko w Veloce dostepny jest kolor Misano Blue, jesli ktos taki chce to nie ma wyjscia.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-11-2017 o 17:00
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    A czy ktoś wie jakie są różnice w Stelvio 200/280 KM - nie chodzi o wyposażenie.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ja mam 2 pytania:

    - czy są jakieś różnice w przednim zderzaku między zwykłą wersją a Veloce? Sam nie umiem ich wyłapać.
    - gdzie można znaleźć dane na temat różnicy między hamulcami w wersji 200KM a 280KM? Na oko zaciski i średnica tarcz jest taka sama.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Ja mam 2 pytania:

    - czy są jakieś różnice w przednim zderzaku między zwykłą wersją a Veloce? Sam nie umiem ich wyłapać.
    - gdzie można znaleźć dane na temat różnicy między hamulcami w wersji 200KM a 280KM? Na oko zaciski i średnica tarcz jest taka sama.
    Najlepiej porównać w EPER VINy obu wersji i sprawdzić części.

    Wiem, że to mało miarodajne, ale wg katalogu Intercarsu klocki są te same.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Veloce z przodu ma dolną część zderzaka podniesioną przy scudetto, a z tyłu inny dyfuzor.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    PDC tył to jest opcja w Veloce, nie standard.
    Veloce w standardzie ma bi-zenony 25W. Powiększone hamulce przednie 330x28, tylne 320x22 są dla Veloce oznaczone jako niedostępne, ale to chyba bład w cenniku, bo to jest standard w Veloce a opcja w Super (podobnie jak zderzak Veloce jest oznaczony jako niedostępny dla Veloce...).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    PDC tył to jest opcja w Veloce, nie standard.
    Veloce w standardzie ma bi-zenony 25W. Powiększone hamulce przednie 330x28, tylne 320x22 są dla Veloce oznaczone jako niedostępne, ale to chyba bład w cenniku, bo to jest standard w Veloce a opcja w Super (podobnie jak zderzak Veloce jest oznaczony jako niedostępny dla Veloce...).
    faktycznie, tyłu już nie ma ani w konfiguratorze, ani w cenniku PDC tył dla Veloce w standardzie. mam natomiast cennik z grudnia 2016 (dostępny z resztą w wątku z cennikami/katalogami który założyłem tu na forum) i tam PDC tył był w standardzie w Veloce, a jak chciał ktoś przód+tył to dopłata była 2200 zamiast 3200 jak dla GIulia/Super. Widać specyfikacja wyposażenia standardowego trochę się zmienia. W niemczech natomiast Veloce ma (albo przynajjmniej w grudniu 2016 jak Veloce weszło miala) w standardzie min PDC przód+tył. wniosek, szukając auta ze stocku, albo sprowadzając jakąś używkę, nic nie zakładać z góry, w zależności od daty i rynku wyposażenie niby standardowe może się zmieniać.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-11-2017 o 22:53
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ciekawe jakie różnice mechaniczne będą między Velove 280KM, a Veloce 350KM https://blog.caranddriver.com/new-al...giulia-veloce/

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0 280, 159SW 1750TBi Distinctive
    Postów
    23

    Domyślnie Nowy silnik dla Giulii ?

    Witam - jako nowy na forum, choć Alfista z ponad 8-letnim stażem.

    Nie mogę niestety wstawić linka (forum mi nie pozwala), ale polecam zajrzeć na autokult.pl.
    Czyżby odpowiedź Alfy na Stingera ?

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [155] Różnice między 1.8 a 2.0 16V
    Utworzone przez omron8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 18:08
  2. różnice między 1.8 16V TS a 1.8 16v Fiat
    Utworzone przez veet w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 20:16
  3. Różnice między 2.5 V6 a 3.0 V6
    Utworzone przez PySIEK w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 09:50
  4. Różnice między 1.9 jtd 115 a 105 km.
    Utworzone przez robek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 08:53
  5. [146] Różnice między 146 i 147
    Utworzone przez Qros22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory