Strona 6 z 111 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    No to gratuluję Panie Jacku Pozdrawiam Bogusław Wróblewski Ten aktywny tempomat...
    Tylko i aż tyle Do tego jeszcze martwe pole w lusterkach.

    - - - Updated - - -

    Za mało jeszcze zrobiłem aby oceniać wpływ DNA/Normal na spalanie. W eco przełączyłem raz - może na dłuższej trasie to będzie miało przełożenie na spalania ale i tak poniżej 10l nie liczyłbym.

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Aby było poniżej 10 to trzeba jeździć bardzo delikatnie i powoli (90-110) no i jednostajnie oczywiście, co w mieście jest niemożliwe.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał v12 Zobacz post
    Szczerze to gdybym miał kupować sercem to pewnie bliżej by mi było do F-peaca albo Macana ale tam auta w podobnej konfiguracji z podobnymi osiągami to + - 300K!!! Ja po negocjacjach wezmę testówkę (tą podobno mniej śmiganą) za 180+ dodatkowo ponieważ z zasady jest to alfa to jednak wezmę to z pełną 3 letnią obsługą serwis i pełna gwarancja. Ale nawet przy tych parametrach i przy limicie 35k. rocznie który jest duży jak na oferty wynajmu to cena miesięczna jest bardzo zadowalajaca. Zobaczymy jak po trzech latach się zakocham to wykupię jak nie to oddam. Jest jeszcze opcja z zakupem QV za jakiś rok i wtedy tego też oddam.

    A teraz pytanie do tych co już trochę użytkują FE z 280KM:

    - Czy mieliście już jakieś awarię mniejsze, większe, wkurzające, powtarzajace się itp?
    - Ile toto realnie pali w cyklu miejskim mieszanym (pracuję w wawie, mieszkam pod) u kierowcy który wie po co ma te 280KM
    - Jak to z wygodą jazdy z rodziną? Mam na myśli foteliki, isofixy itp.
    - Wersja FE nie ma relingów a ja często wyjeżdżam na narty/rowery itp. Czy ktoś montował już zwyklę belki na pazurki bo widziałem że thule ma coś dedykowanego.
    - Jak działa puszczanie muzyczki przez Bluetooth

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jedno, przerabiał ktoś temat zimówek do FE?
    Czy mógłbym prosić o więcej informacji odnośnie Thule? Pisałem już do nich jakiś czas temu, odpowiedzieli, ze nie przewidują produkcji systemu dla wersji bez relingow z powodu złego nachylenia dachu.

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek Słanina Zobacz post
    Choć po tygodniu użytkowania FE mogę powiedzieć, że są duże szanse abym stał się miłośnikiem marki.
    Jeśli rozważasz Jeepa jako konkurenta Stelvio i wozisz psa na tylnej kanapie, to nie daje dużych szans na dłuższą przygodę z Alfą ale obym się mylił. Stelvio ma za cel przyciągnąć do marki nowych klientów, którzy wcześniej nie brali by Alfy pod uwagę. Cieszę się, że większość świeżych właścicieli Stelvio to wcześniejsi klienci innych marek, w Giulii z tego co widać po forum jest chyba odwrotnie.

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Czy mógłbym prosić o więcej informacji odnośnie Thule? Pisałem już do nich jakiś czas temu, odpowiedzieli, ze nie przewidują produkcji systemu dla wersji bez relingow z powodu złego nachylenia dachu.
    Znalazłem coś takiego: http://podrodze.net/bagazniki-samoch...SABEgKrGPD_BwE
    i kolejny: https://www.roofbox.co.uk/scripts/rb...zwjQtfQH_2CCCR

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Jak kupiłem Googyera ultraGrip Gen1 w rozmiarze 255/50 r19. Choc wiem, że wielu przesiada się na 18-18 przy rozmiarze 235. Ale uważam, ze tak wąskie opony na ten silnik to zbrodnia
    Założyłeś? jak wygląda to na feldze 19"
    Wrzuć zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Peterr ; 13-11-2017 o 09:37

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek Słanina Zobacz post
    Za mało jeszcze zrobiłem aby oceniać wpływ DNA/Normal na spalanie. W eco przełączyłem raz - może na dłuższej trasie to będzie miało przełożenie na spalania ale i tak poniżej 10l nie liczyłbym.
    Ja robiłem testy w 3 trybach po mieście ok godz 23, czyli w zasadzie płynna jazda (tylko 2 zatrzymania, a ruszanie z gazem na ok 20-30% - to i tak już przypsiesza lepiej niż 90% aut ). Runda ta sama, jeśli dobrze pamietam ok 5 km.
    Wyszło tak:
    D= 7,9
    N= 7,8
    A= 7,7
    Rzecz jasna, nie była to jazda dynamiczna (była normalna), ponieważ wtedy spalanie zależy tylko i wyąłcznie od nogi (moje normalne spalanie w mieście to ponad 13 l )
    Jak widać, róznica prawie żadna, natomiast przyjemnosći z jazdy A (eco) nie ma żadnej i cały czas ma się wrażenie, że to szkodzi silnikowi, obroty momentami poniżej 1,3 brrrrrr

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Pora zmienić salon... serio. Skoro Marek, bo podejrzewam, że nie kto inny jak on Ci sprzedawał nie potrafi stałego klienta prawidłowo obsłużyć, to coś jest nie tak... ja pośredniczyłem w zakupie kilku BMW w Inchcape i teraz co weekend sami dzwonią zapytać czym chce pojeździć..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    znacie jakiś salon w Wawa, gdzie można wziąć Stelvio 2.2 210KM na weekend?

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Za mną intensywny weekend ze Stelvio FE. Zrobione 850 km, spalone dwa baki paliwa, średnia wyszła prawie 15l (połowa to trasa). Nie jest to oczywiście miarodajne spalanie, bo było więcej zabawy niż dbania o oszczędność.
    Wielu rzeczy się spodziewałem znając Giulię Veloce, ale też wielu nie.

    Plusy:
    - wygląd, stylistyka – auto bezapelacyjnie rzuca się w oczy na ulicach, bardzo często widziałem obracające się głowy, czy nawet ludzi robiących fotki z innych aut – pewnie alfisti ,
    - czuć, że to suv, nie ma co się oszukiwać, ale jeździ się naprawdę bardzo dobrze, nie buja na zakrętach, dobrze trzyma się drogi i dopiero przy wyższych prędkościach dochodzi do kierowcy, że jedzie się dużym autem,
    - skrzynia, silnik – tak jak w Giulii Veloce, czyli rewelacja, osiągi Stelvio nieco słabsze ze względu na gabaryty i 130 kg większa masę, ale robi setkę poniżej 6s,
    - ilość miejsca we wnętrzu – dużo więcej niż w Giulii, co raczej jest oczywiste, wygodnie dla 4 dużych, dorosłych osób czego nie można powiedzieć o Giulii,
    - koła, zawieszenie – mimo, że 20 stki i profil 45, to nie czuć jakby jeździło się na desce do prasowania, dobrze wybiera nierówności, jest twardo ale spodziewałem się, że będą wypadać plomby, jednak wszystkie są na miejscu.

    Plusów jest jeszcze cała masa, ale większość została już powiedziana przy Giulii, więc nie ma co powielać.

    Minusy:
    - bagażnik – mógłby być większy, zabudowane boki, wysoka podłoga,
    - dźwięk zamykania drzwi tylnych – jak w Fiacie Panda…,
    - skrzypiący fotel i plastiki – zakładam, że to efekt pierwszych, testowych egzemplarzy, bo nie przystoi, aby w aucie za prawie ćwierć miliona skrzypiały drzwi, fotel kierowcy czy panel na desce rozdzielczej,
    - asystent pasa to tylko dźwięk, u konkurencji auto samo wraca na swój pas,
    - fabryczne audio – no tragedii nie ma, ale szału też nie, H&K obowiązkowo powinien być w takiej wersji,
    - spalanie – tak samo jak w Giulii Veloce – spali każdą ilość paliwa, w mieście typu Warszawa max skala 15l kończy się bardzo szybko, trzeba liczyć minimum 16 w korkach, na trasie 10-12 jadąc w miarę normalnie, jeśli chcemy pojeździć grubo powyżej dopuszczalnej prędkości to 15 łyknie spokojnie,
    - tryb Advanced Efficiency – nieporozumienie, auto w ogóle nie jedzie, przy 60 km/h wrzuca 7/8 bieg, dusi się na 1200-1500 obrotów i reaguje na gaz z prędkością ślimaka, nie da się na tym trybie jeździć,
    - kamera cofania – średnia, i w takim miejscu że przy takiej pogodzie jest permanentnie brudna, ogólnie w takiej klasy aucie i takiej wielkości powinien być system kamer i czujników 360, dużo tańsze suvy mają to już w standardzie,
    - czujnik martwego pola – brak, choć lusterka są duże jak w autobusie, to i tak powinno to być w standardzie,
    - fotele – owszem skóra jest ok, ale w Veloce fotele są dużo ładniejsze i przede wszystkim wygodniejsze i lepiej trzymają.

    Na pewno jeszcze o czymś zapomniałem, albo po prostu wybaczyłem bo to przecież AR

    Reasumując – spodziewałem się wiele po Stelvio i w wielu aspektach się nie zawiodłem. Można oczywiście narzekać na spalanie, multimedia, nawigację - nigdy nie zrozumiem, dlaczego AR nie może zainwestować te systemy, albo zamówić u dobrego dostawcy, bo na tym polu odstają od konkurencji o kilka lat - ale z pewnością jest to SUV, który robi wrażenie.

    Stawiając obok Giulię Veloce wybór jest trudny – przyjemność z jazdy oboma autami jest bardzo duża, choć inna. Giulia na pewno jest szybsza, pewniejsza w zakrętach, cichsza przy dużych prędkościach, ale do korzystania na co dzień, wsiadania i wysiadania, wożenia zakupów czy dzieciaków praktyczniejsze jest Stelvio. Jednak wybór to mocno subiektywna opinia każdego człowieka i rozważenie wszystkich swoich potrzeb, oczekiwań, no i portfela bo różnica w cenie też ma znaczenie.
    Ja bym wybrał… Stelvio.

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Za mną intensywny weekend ze Stelvio FE. Zrobione 850 km, spalone dwa baki paliwa, średnia wyszła prawie 15l (połowa to trasa). Nie jest to oczywiście miarodajne spalanie, bo było więcej zabawy niż dbania o oszczędność.
    Wielu rzeczy się spodziewałem znając Giulię Veloce, ale też wielu nie.

    Plusy:
    - wygląd, stylistyka – auto bezapelacyjnie rzuca się w oczy na ulicach, bardzo często widziałem obracające się głowy, czy nawet ludzi robiących fotki z innych aut – pewnie alfisti ,
    - czuć, że to suv, nie ma co się oszukiwać, ale jeździ się naprawdę bardzo dobrze, nie buja na zakrętach, dobrze trzyma się drogi i dopiero przy wyższych prędkościach dochodzi do kierowcy, że jedzie się dużym autem,
    - skrzynia, silnik – tak jak w Giulii Veloce, czyli rewelacja, osiągi Stelvio nieco słabsze ze względu na gabaryty i 130 kg większa masę, ale robi setkę poniżej 6s,
    - ilość miejsca we wnętrzu – dużo więcej niż w Giulii, co raczej jest oczywiste, wygodnie dla 4 dużych, dorosłych osób czego nie można powiedzieć o Giulii,
    - koła, zawieszenie – mimo, że 20 stki i profil 45, to nie czuć jakby jeździło się na desce do prasowania, dobrze wybiera nierówności, jest twardo ale spodziewałem się, że będą wypadać plomby, jednak wszystkie są na miejscu.

    Plusów jest jeszcze cała masa, ale większość została już powiedziana przy Giulii, więc nie ma co powielać.

    Minusy:
    - bagażnik – mógłby być większy, zabudowane boki, wysoka podłoga,
    - dźwięk zamykania drzwi tylnych – jak w Fiacie Panda…,
    - skrzypiący fotel i plastiki – zakładam, że to efekt pierwszych, testowych egzemplarzy, bo nie przystoi, aby w aucie za prawie ćwierć miliona skrzypiały drzwi, fotel kierowcy czy panel na desce rozdzielczej,
    - asystent pasa to tylko dźwięk, u konkurencji auto samo wraca na swój pas,
    - fabryczne audio – no tragedii nie ma, ale szału też nie, H&K obowiązkowo powinien być w takiej wersji,
    - spalanie – tak samo jak w Giulii Veloce – spali każdą ilość paliwa, w mieście typu Warszawa max skala 15l kończy się bardzo szybko, trzeba liczyć minimum 16 w korkach, na trasie 10-12 jadąc w miarę normalnie, jeśli chcemy pojeździć grubo powyżej dopuszczalnej prędkości to 15 łyknie spokojnie,
    - tryb Advanced Efficiency – nieporozumienie, auto w ogóle nie jedzie, przy 60 km/h wrzuca 7/8 bieg, dusi się na 1200-1500 obrotów i reaguje na gaz z prędkością ślimaka, nie da się na tym trybie jeździć,
    - kamera cofania – średnia, i w takim miejscu że przy takiej pogodzie jest permanentnie brudna, ogólnie w takiej klasy aucie i takiej wielkości powinien być system kamer i czujników 360, dużo tańsze suvy mają to już w standardzie,
    - czujnik martwego pola – brak, choć lusterka są duże jak w autobusie, to i tak powinno to być w standardzie,
    - fotele – owszem skóra jest ok, ale w Veloce fotele są dużo ładniejsze i przede wszystkim wygodniejsze i lepiej trzymają.

    Na pewno jeszcze o czymś zapomniałem, albo po prostu wybaczyłem bo to przecież AR

    Reasumując – spodziewałem się wiele po Stelvio i w wielu aspektach się nie zawiodłem. Można oczywiście narzekać na spalanie, multimedia, nawigację - nigdy nie zrozumiem, dlaczego AR nie może zainwestować te systemy, albo zamówić u dobrego dostawcy, bo na tym polu odstają od konkurencji o kilka lat - ale z pewnością jest to SUV, który robi wrażenie.

    Stawiając obok Giulię Veloce wybór jest trudny – przyjemność z jazdy oboma autami jest bardzo duża, choć inna. Giulia na pewno jest szybsza, pewniejsza w zakrętach, cichsza przy dużych prędkościach, ale do korzystania na co dzień, wsiadania i wysiadania, wożenia zakupów czy dzieciaków praktyczniejsze jest Stelvio. Jednak wybór to mocno subiektywna opinia każdego człowieka i rozważenie wszystkich swoich potrzeb, oczekiwań, no i portfela bo różnica w cenie też ma znaczenie.
    Ja bym wybrał… Stelvio.
    AR Stelvio FE ma wyposażenie sprzed 3 lat. Nowe wersje konkurencji faktycznie maja już aktywne systemy bezpieczeństwa, doskonały dźwięk, car play itd, jednak żaden samochód konkurencji nie prowadzi się tak. Ja zdecydowałem się na Stelvio po xc60. Ta idzie w ręce żony i czuje jakbym odzyskał jaja. 20 lat jeżdżę bez czujników martwego pola i wielu pierdol wiec i teraz będzie super. Audio pojadę poprawić. Pewnie będzie trzeba zainwestować i samemu wrzucić Bowers and Wilkins albo coś takiego.

    Zmartwiłes mnie tymi trzaskami z tapicerki i plastików. Wcześniej nikt o tym nie wspominał


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #60
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    No i w naszej dawno minął pierwszy tysiąc km - teraz w weekend z rodziną wybraliśmy się w ciut dalszą podróż (Katowice - Rzeszów) i podsumowując pierwszy tydzień posiadania Stelvio to tak (żeby się nie powtarzać):
    - najważniejsze jest ogólne wrażenie, które cały czas jest pozytywne i rośnie - bo to auto jeszcze nas zaskakuje - ja osobiście jestem pod wrażeniem zawieszenia - sztywne, auto super trzyma się drogi i jest cicho - czyli prowadzenie wzorowe
    - powiem, że jako auto rodzinne ujdzie,
    - jazda na autostradzie - bardzo przyjemna i jakby przestałem zauważać cechę "nadpobudliwego" układu kierowniczego
    - kilka znajomych rodzin, z którymi byliśmy na weekendzie - szczerze byli pod wrażeniem samochodu
    - kompletnie nie zauważam braków wyposażenia typu brak czujników martwego pola czy to, że kamera cofania jest niby marna - to dla mnie jest czepialstwo. Ogólnie dla mnie system kamer 360 to jakieś nieporozumienie (doświadczenia mam z Tuarega) - jak ktoś myśli, że ma drona nad samochodem i wszystko pięknie widać na tych kamerach, to jest w błędzie.

    Spalanie:
    - na trasie z piątkowymi korkami wokoło Krakowa - prędkości 120 -150km/h w większości na trybie ekonomicznym A - około 11 litrów
    - w drodze powrotnej starając się jechać bardzo eko - czyli 90 - 100km/h - 7,5l udało się - no ale to tylko raz tak jechałem dla uzyskania cyfry i tyle, nie sądzę, żeby ktoś tak normalnie jeździł
    - normalnie po mieście widzę, że okolice 13 litrów jak nic jest, no ale byłem świadomy, że to tak będzie

    Ogólnie tryb ekonomiczny nie jest zły - jakby główna jego zaleta to puszczanie samochodu na niby luz po odpuszczeniu gazu - tzw. żeglowanie czy tam wolne koło - podobnie jak w BMW w podobnym trybie. Jak się nie spieszy, to tryb w trasie jest OK, jeśli chce się zobaczyć jakąś niską liczbę na wyświetlaczu, żeby pochwalić się sąsiadowi, jaki to ekonomiczny samochód mamy fakt, że w mieście zamula strasznie.

    No i niuanse-
    - moim zdaniem słabo grzeją przednie fotele - wolno się nagrzewają
    - trzeba się przyzwyczaić do filozofii włączania tylnej wycieraczki na szybie
    - no i chyba audio też będę poprawiać - dla mnie to największa wada tej wersji FE

    Każdy chce sobie udowodnić, że wybrał najlepiej jak mógł - wiadomo, że to zawsze jest jakiś kompromis, ale dla mnie to najlepszy wybór sportowego samochodu w SUVie. Pomimo różnych wad, które ma każdy samochód, tutaj prowadzenie jest pierwszorzędne - pod warunkiem, że komuś pasuje taki styl. Jak ktoś chce wygodnego SUVa typu Mercedes, to [notranslate]Alfa[/notranslate] nie jest dla niego.

    Najlepsze jest to, że jak tylko mogę, to z garażu zabieram Alfę, beta stoi od tygodnia prawie nie jeżdżona

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory