Strona 97 z 111 PierwszyPierwszy ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #961
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cholera zajmuję się serwisem mechanicznym ładne parę lat, co prawda skoda, ale dziwny przypadek powiem szczerze...

  2. #962
    Użytkownik Świeżak Avatar PolAlfaStelvio
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    To może i ja też coś napiszę.
    Ile ludzi, tyle bajek.
    Mi się po prostu Volvo nie podoba, może mieć najlepszy silnik pod maską a dla mnie będzie to taki passat bis. Każdy ma inne potrzeby i gusta. Ja nikogo do moich wyborów nie przekonuję, Kolega poprosił o opinie posiadaczy diesla to ma. Co zrobi z tą wiedzą to jego brocha.
    Mi również dynamika benzyny się podobała ale Rodzinie już mniej. Głowy jakoś nienaturalnie im latały ...
    Poza tym, co to za przyjemność planować wycieczkę od stacji paliw do stacji paliw? Szkoda na to czasu.
    A benzyna wymaga baaardzo częstych wizyt na stacji. Nie polemizuję tu co jest lepsze, tańsze czy cichsze. Po prostu mi po testach i próbach sił obu wersji i analizie wszystkich za i przeciw wyszło na diesla. I jak na razie nie narzekam.
    Nic dodać nic ująć

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  3. #963
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo STELVIO Super 2.0TB 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie Problem rozwiazany

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Biorąc pod uwagę objawy raczej z całym szacunkiem poduszkę bym wyeliminował. Jest to element zawieszenia silnika, zatem jego zużycie objawia się pukaniem/stukaniem przy zmiennym obciążeniu, czyli dodawaniu gazu i hamowaniu silnikiem. Obawiam się że może być to problem dotyczący ogólnie silników z bezpośrednim wtryskiem. Jeżeli badanie nie wykaże błędów z jakiegoś elementu, nie będzie w ogóle błędów lub ewentualnie sporadyczne wypadanie zapłonów na którymś z cylindrów, chociaż jeżeli jest to delikatne to raczej błędów nie będzie. Otóż może być tak, że głowica zbiera szybko nagar i ogólnie syf, zawory również i właśnie objawia się to lekkim telepaniem na biegu jałowym. Na podwyższonych obrotach już właśnie tego nie ma. Jak nie przejdzie to można coś czyszczącego do paliwa np BG fuel cleaner, ale ogólnie to gwarancja zatem trzeba to sprawdzić. Dużo by dało ewentualne zobaczenie endoskopem czy zawory nie są w nagarze. Mogę się mylić bo mały przebieg jeżeli byłoby to to słabo przy tym przebiegu już


    Niestety wczesniej nie mialem czasu - ale moj problem zostal rozwiazany!!!!! Cala zabawa poleagala na wymianie poduszek pod silnikiem - od razu przestroga dla innych. Wg. mnie poduszka posiada beznadziejna konstrukcje - cos ala kielich z wlotem od gory. W moim przypadku nazbieralo sie sporo blota - fakt przez kilka dni troche jezdzilem po blotnistych drogach -ale nie brodzilem itp. Po prostu rozkopane ulice - 2x dziennie musialem troche przybrudzic auto. Bloto dostalo sie pod silnik i m.in na poduszki - od gory po prostu je zapchalo. Jak jezdizlem po mokrym lub lalem wode pod samochod to bloto sie minimalnie wymywalo, w kazdym badz radzie mieklo i przez kilkanascie godzin bylo OK - az do wyschniecia. Potem twardnialo i przenosilo wibracje silnika na wolnych obrotach na caly samochod. Nawet bylem na specjalnej myjni - myli mi cale podwozie - i nie bylo tego widac - a samochod byl tylko lekko zabrudzony z niewielkimi ilosciami blota na oslonach - i to nie pomoglo. Panowie wymieniajac poduszki (w serwisie po raz pierwszy w tym aucie) sami sie dziwili ze cos takiego moglo wystapic - jak je zdjeli to wystukali nich troche piachu.
    Reasumujac Stelvio nie mozna nazwac SUVem - co najwyzej zwykla limuzyna/osobowka z lekko powiekszonym przeswitem. Przyznam szczerze ze oczekiwalem troche wiecej od takiego auta - a przez taka glupote - jednak starcilem sporo czasu i nerwow - watpie abym ponownie zdecydowal sie na zakup tego modelu.

  4. #964
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacolini Zobacz post
    Reasumujac Stelvio nie mozna nazwac SUVem
    ojoj uważaj co mówisz na tym forum bo zostaniesz zbesztany z ... błotem

    to przecież prawdziwy es ju wi
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #965
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jeżeli do poduszki dostaje się bloto i jest w kształcie takim że od góry ma wejście i się zbiera to brawo dla konstruktora...
    W życiu nie powiedziałbym że to poduszka przez taki objaw bo nie widziałem jeszcze takiej poduszki, widocznie mało widziałem. Dobrze że się wyjaśniło

  6. #966
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    NiSSAN X-TRAIL T32
    Postów
    4

    Domyślnie Serce kontra Rozum

    Witam.
    Jestem tutaj zupełnie nowy, obecnie kończy żywot mój X-TRAIL T32 i mam OGROMNY dylemat. Trzy miesiące temu kupiłem żonie Toyote CHR. Generalnie byłem zdecydowany na jedno z najbardziej rozsądkowych aut na rynku a mianowicie na nową RAV 4 2,5 HYBRID. Jeździłem tym autem. Taki dupowóz, ale ma wszystko co do szczęścia potrzeba. Cena 160 tyś do wyjechania. Na parkingu pod marketem widziałem białe STELVIO. Samochód śliczny. Udałem się do salonu, okazuje się że wersja biznes 2.0 200 KM z paroma dodatkami, 160 tyś. No ale cóż, bez emocji "w końcu to Alfa". Cokolwiek to znaczy. Pan Handlowiec nie miał czasu aby się ze mną przejechać, więc pożyczył mi auto na jakieś 3h. Wówczas mój świat wyobrażenia o motoryzacji RUNĄ. Obecnie bije się serce i rozum co wybrać. Mam już swoje lata (czwóra z przodu), i może czas na emocję a dupowóz zawsze zdążże kupić. Sporo jeżdżę po mieście ale dwa trzy razy w miesiącu jestem w Trójmieście. Wyższe spalanie mogę przeboleć, utrata wartości przy tej cenie wyjściowej też nie jest jakaś specjalna, tym bardziej że z 2017 roku tych samochodów jest mało. Martwi mnie trwałość i koszt dodatkowej gwarancji. Samochodem jeżdżę około 5 lat więc często nie zmieniam. W Nissanie miałem w cenie 5 lat do 150 tyś gwarancję. Tutaj chcą 8 tyś i dają tylko do 100 000 tyś. Pytanie jak z trwałością tego silnika i generalnie tego auta. Czy ktoś zrobił nim już przynajmniej 60.000 km. Jak z obsługą napraw gwarancyjnych. Nie oczekuję aby wszystkie egzemplaże na forum były idealne ale jeżeli są jakieś powtarzające się usterki to lepiej być tego świadomym.

  7. #967
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratlox Zobacz post
    Witam.
    Jestem tutaj zupełnie nowy, obecnie kończy żywot mój X-TRAIL T32 i mam OGROMNY dylemat. Trzy miesiące temu kupiłem żonie Toyote CHR. Generalnie byłem zdecydowany na jedno z najbardziej rozsądkowych aut na rynku a mianowicie na nową RAV 4 2,5 HYBRID. Jeździłem tym autem. Taki dupowóz, ale ma wszystko co do szczęścia potrzeba. Cena 160 tyś do wyjechania. Na parkingu pod marketem widziałem białe STELVIO. Samochód śliczny. Udałem się do salonu, okazuje się że wersja biznes 2.0 200 KM z paroma dodatkami, 160 tyś. No ale cóż, bez emocji "w końcu to Alfa". Cokolwiek to znaczy. Pan Handlowiec nie miał czasu aby się ze mną przejechać, więc pożyczył mi auto na jakieś 3h. Wówczas mój świat wyobrażenia o motoryzacji RUNĄ. Obecnie bije się serce i rozum co wybrać. Mam już swoje lata (czwóra z przodu), i może czas na emocję a dupowóz zawsze zdążże kupić. Sporo jeżdżę po mieście ale dwa trzy razy w miesiącu jestem w Trójmieście. Wyższe spalanie mogę przeboleć, utrata wartości przy tej cenie wyjściowej też nie jest jakaś specjalna, tym bardziej że z 2017 roku tych samochodów jest mało. Martwi mnie trwałość i koszt dodatkowej gwarancji. Samochodem jeżdżę około 5 lat więc często nie zmieniam. W Nissanie miałem w cenie 5 lat do 150 tyś gwarancję. Tutaj chcą 8 tyś i dają tylko do 100 000 tyś. Pytanie jak z trwałością tego silnika i generalnie tego auta. Czy ktoś zrobił nim już przynajmniej 60.000 km. Jak z obsługą napraw gwarancyjnych. Nie oczekuję aby wszystkie egzemplaże na forum były idealne ale jeżeli są jakieś powtarzające się usterki to lepiej być tego świadomym.
    Ja mam wersje 280KM.. 2017r produkcji rejestracja koniec lutego 2018.. 1.5 roku jazdy ok 22000km odpukac bez problemow.. raz zapalil sie check engine ale to ponoc przez to ze nie powinno sie na zmiane tankowac 98 I 95, pierwsze problemy (wolno otwierajaca sie klapa bagaznika, elektryczne lusterka etc) naprawili a soften teraz juz to dosc sensownie dziala.. a 200 ponoc latwo zrobic 280 wiec to tez jest spory plus kolega sledz98 sporo jezdzi to bedzie mogl sie wypowiedziec ale jako ostatnio z nom gadalem to jest zadowolony. Nie mam porownania z Toyota za duzego zwlaszcza z nowa wiec ciezko sie wypowiedziec jednego jestem powiem ze tak zrywna jak alfa nie bedzie w trybie D wydaje sie ze sie lemkin autem jezdzi a na swietach niewiele bedzie szybszych aut a trasie tez sie spisuje.. ogolnie tam zasada jest taka ze jak jezdzi sie bardzo spokojnie to idzie ponizej 10l zejsc a jak dybamicznie to srednie ok 13.5.. teraz na wakacje a
    Spokojnym tempem rzadko wyprzedzanie mniej niz 8.5l na 100km.. ale przewaznie man 12,5-13,5 najwiecej przy bardzo szybciej jezdzie autostrada ok 19,5l/100km wiec naprawde wiele zalezy od stylu jazdy.. Pytanie jakie przebiegi robisz I czy ma to byc miasto czy trasa bardziej.. a I moze warto sie wstrzymac bo jakies takie plotki byly ze ma byc facelifting I mozliwe ze wersje hybrydowa sie pojawi.. jesli tak to to bedzie wiadomo pewnie w przeciagu 2-3 miesiecy..

    Ja jestem zadowolony odpukac z zakupy I I kupilbym jeszcze raz.. a tej cenie bardziej sportowo nastawionego SUVa nie znajdziesz dolozysz chip I bedzie smigac

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 21-07-2019 o 13:39

  8. #968
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    https://www.motor1.com/news/351216/a...ift-rendering/

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #969
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    NiSSAN X-TRAIL T32
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wygląda obiecująco. Ale pewnie poniżej 200 tyś będzie ciężko.

  10. #970
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Stelvio FE 280, zakupione we wrześniu 2017 r. Przejechałem prawie 50 tyś i nic sie nie dzieje. Troche skrzypnie na zakręcie fotel kierowcy, troche podłokietnik gdzieś uszczelka troche nie tak spasowana ot i tyle. Oleju nie bierze, jazda od przegladu do przegladu. Przy spokojnej jeździe (jeździ własciwie tylko zona) spalanie z trasa i mało miasta 10,2 l. Na poczatku był problem z bodaj prawym lusterkiem, klapką wlewu paliwa i uszczelnieniem kompa. Po akcjach jest ok. Dynamika i radocha z prowadzenia ogromna. Obecnie mam Infiniti Q 60 i mam wrażenie (przy całej specyfice układu kierowniczego Q60), ze ten ze Stelvio jest lepszy.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory