Strona 98 z 111 PierwszyPierwszy ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 971 do 980 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #971
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Mam bezpośrednie porównanie z nową chr i rav4 (są w rodzinie) chr nadaje się tylko do miasta w trasę porażka. Ravka technologicznie ok, spalanie na 5tys 8l pół na pół trasa miasto. Środek ok (wersja za 170kk), radio do bani, na drodze miękko, komfortowo ale mało precyzyjnie. Powyżej 130 wyje jak hybrydy. Bagażnik i miejsca więcej jak w stelvio. Ogólnie fajne auto ale emocji z prowadzenia zadnych
    Po prostu jedzie w miarę żwawo i nie wiele pali. Wygląd kwestia gustu. Jak masz jakieś pytania pytaj:-)

  2. #972
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratlox Zobacz post
    Wygląda obiecująco. Ale pewnie poniżej 200 tyś będzie ciężko.
    Trzeba szukać i negocjować Ja za swoją z wyprzedazy rocznika kupilem za 204700 ale ze szklanym dachem wersja FE wiec prawie max, brakuje deski w skórze, android auto, czujnika martwego pola i fabrycznego adaptacyjnego tempomatu (łatwo dołożyć koszt czesci ok 240zl w aso + aktywacja), ewentualnie kolega Włoch z instalacją i aktywacja + dopisanie do vin brał 250 euro.. ja akurat nie miałem w stock wersji A teraz to byłoby must have

    Android Auto tez już mam moduł zainstalowany bo nie bylo opcji oficjalnie dodać i jeszcze muszę aktywować w ASO.. myślę przy okazji przeglądu..

    Ale myślę że ogarnąć wersje 200km + zewnętrzny moduł do chiptunning i właśnie okolice 160k idzie dostać.. Alfa daje duze rabaty, warto ponegocjowac, wysłać kilka maili A nóż cos sie uda..

    Z minusów to infotaiment chociaz mi akurat nic więcej nie potrzeba minimum socjalne tam jest, bajerów w stylu utrzymanie pasa ruchu czy rozpoznawanie znaków nie ma w żadnej opcji.. mi akurat nie brakuje tego ale też nigdy nie mialem.. nie mniej po rozmowach z osobami które mają to jakos podtrzymuja adaptacyjny tempomat A reszta to jakos bez emocji

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #973
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    A Nuż

  4. #974
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    NiSSAN X-TRAIL T32
    Postów
    4

    Domyślnie

    No właśnie, w mojej ocenie RAV 4 jest brzydźże niż mój T32 ale wygląd to rzecz gustu i nie będę się na tym rozwodził. To co mnie urzekło w STELVO, to wsiadłem i poczułem to czego już dawno nie doświadczyłem w innym aucie. Minimalizm połączony z wysmakowaną ale mimo wszystką dyskretną elegancją i luksusem. Pomijam dyskusje na temat jakości materiałów itd. w mojej ocenie jest wszytko takie jakie powinno być. W RAV 4 jest tak jak by z kilku samochodów złożyli jeden. Oczywiście nadal wszystko w należytej jakości. Niestety w polskiej świadomości pokutuje stereotyp pochodzenia danej marki. Alfa miała lepsze i gorsze okresy, i mam wrażenie że teraz jest ten lepszy i to dużo lepszy. Ale na zachętę powinni rozszerzyć gwarancję na chociaż 3 lata i 100 tyś.

  5. #975
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam Kolego,ile kosztuje montaż takiego haka i czy jest chowany lub demontowalny?

  6. #976
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Android Auto tez już mam moduł zainstalowany bo nie bylo opcji oficjalnie dodać i jeszcze muszę aktywować w ASO.. myślę przy okazji przeglądu..
    Masz FE, a hardware/radio, 1 gen czy 2-ga (jaka wersja firmwaru)?
    Polecam tez ten watek przed jakimikolwiek ruchami aktywacyjnymi, szczegolnie watki podlinkowane do tego posta:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2179471
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #977
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    [MENTION=83228]Ratlox[/MENTION] poszperaj po stockach: https://stock.alfaromeo.pl/?models=stelvio

    Na otomoto mogą być bardziej aktualne oferty, te ze strony są rzadziej aktualizowane. Myślę że uda się wyrwać coś fajnego.

    Serce vs rozum - hmmm. Szkoda życia na rozum A tak serio, to wybór nowej Alfy dzisiaj to racjonalnie nie jest wcale szalona decyzja, wydaje się że złe (awaryjne) czasy mają za sobą, awaryjnością nie wydaje się dzisiaj AR odbiegać od innych marek. Byłbym dobrej myśli. Sam przerabiałem ten sam dylemat, Giulia to moja pierwsza Alfa.

    Co do przedłużenia gwarancji też bym ponegocjował, podpytaj też sprzedawców bo ceny mogą się różnić w zależności od miesiąca. Zawsze też można wziąć na bazowej gwarancji 2 letniej, a przedłużyć przed upływem tych 2 lat jak będzie jakaś dobra oferta czy promocja.

  8. #978
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    NiSSAN X-TRAIL T32
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki.

  9. #979
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    .....(nie mialo) fabrycznego adaptacyjnego tempomatu (łatwo dołożyć koszt czesci ok 240zl w aso + aktywacja),
    Prosze o wiecej informacji czy i jak jest mozliwe retrofit FE jak moje aby mialo ACC....? Widocznie cos przeoczylem na tym forum. Dzieki.

  10. #980
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Widać w tych kamerach w autach VAG tyle, ile trzeba - przód, tył + boki parkując w ciasnych miejscach. Nie jest to jakość HD w widoku z góry, ale na pewno pomaga.
    Oczywiście można sobie poradzić bez wszystkiego, bez czujnika martwego pola tym bardziej skoro lusterka są wielkości tych w autobusie, ale skoro konkurencja daje to w dużo tańszych autach to nie ma co zaciemniać rzeczywistości tylko trzeba stwierdzić - [notranslate]Alfa[/notranslate] w tym zakresie jest kilka lat za konkurencją i tyle.
    Stwierdzam po prostu fakt i trudno z tym polemizować. Tak samo z asystentem pasa - sam dźwięk był już w autach sprzed 10 lat. Dzisiaj auta same wracają na swój pas. A gdzie jest AKTYWNY TEMPOMAT? W nowym Seacie Ibiza dają już to za parę groszy, a tu mamy auto za prawie ćwierć bańki.



    O właśnie, zapomniałem o wolnym grzaniu foteli (kierownica jest moment ciepła, jakie to jest cudowne rozwiązanie...), no i o tej tylnej wycieraczce. Nie przeczytałem instrukcji, bo który facet to czyta, no i zajęło mi chwilę najpierw znaleźć sposób ich włączania, a potem już dłuższą chwilę na przyzwyczajenie się. Automatyczne wycieraczki przednie też mogłyby lepiej działać - albo latają za często, albo za rzadko, są tylko 2 tryby auto.
    Także jest parę rzeczy, do których można się przyczepić, ale żeby nie było do czego się przyczepić, to nie byłaby to [notranslate]Alfa[/notranslate]
    Zgadzam się z Twoimi opiniami.Dokladnie tak jest

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory