Strona 101 z 111 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #1001
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    instrukcja zaleca po uruchomieniu na zimnym silniku odczekanie ponad minuty przed ruszeniem z miejsca
    Bez jaj, naprawdę??
    No nie kręcić, może, ale że po uruchomieniu nie jeździć przez minutę???

  2. #1002
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Byłem u znajomego co ma Maserati Ghibli V6 i twierdził , że przy tym silniku instrukcja zaleca po uruchomieniu na zimnym silniku odczekanie ponad minuty przed ruszeniem z miejsca i nie kręcenia silnika na wyższe obroty po rozpoczęciu jazdy dopóki silnik nie nabierze temperatury roboczej. Czy podobne wymagania są w Giulii Q? Być może są też konkretne zalecenia dotyczące użytkowania w początkowym okresie eksploatacji.
    Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Czekanie minuty po starcie przed jazdą brzmi jak totalna bzdura.

    Na szybko sprawdziłem w amerykańskiej instrukcji do Ghibli (2018):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Annotation 2020-07-08 212228.png
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	55.0 KB
ID:	271049

    Jak ktoś chce sobie ułożyć samochód na początku to wystarczy nie szaleć z obrotami i nie pałować silnika na zimnym (co się tyczy dowolnego przebiegu i jest generalnie głupotą). Do tego sporo osób zmienia sobie olej po zrobieniu pierwszych kilku tysięcy i tyle.

    Jeszcze nie zdarzyło mi się słyszeć, żeby dla jakiegoś samochodu procedura wyglądała inaczej. Producenci też raczej o tym nie wspominają, aczkolwiek niektórzy dodają ostrzeżenia/limitery przed określonym przebiegiem.

  3. #1003
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Byłem u znajomego co ma Maserati Ghibli V6 i twierdził , że przy tym silniku instrukcja zaleca po uruchomieniu na zimnym silniku odczekanie ponad minuty przed ruszeniem z miejsca i nie kręcenia silnika na wyższe obroty po rozpoczęciu jazdy dopóki silnik nie nabierze temperatury roboczej. Czy podobne wymagania są w Giulii Q? Być może są też konkretne zalecenia dotyczące użytkowania w początkowym okresie eksploatacji.
    Wszyscy i wszędzie mówią piszą ze trzeba ruszać po uruchomieniu od razu lepsze smarowanie itp. Oczywiście bez buta w podłogę.
    Przecież nie żyjemy w państwie dobrej zmiany trochę wyobraźni itp przełączyć na inny kanał.

  4. #1004
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dzięku za opinie czyli raczej standardowo, kilka tysiecy nie pałowac i zmieniać obroty jak najcześciej. Żadnym samochodem nie pałowalem na zimno, przydaje sie wsk. temp. oleju... ale to po dotarciu. Wymiana oleju w wersji Q po 3 kkm jest chyba wymagana nawet przez producenta

  5. #1005
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Moja rada
    Autkiem lekko do rozgrzania silnika i nie pałować przez pierwsze 5 tkm- zmienić mu oleum po 3 potem po 10 tkm i tak co 10 - odwdzięczy się na pewno.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Wszyscy i wszędzie mówią piszą ze trzeba ruszać po uruchomieniu od razu lepsze smarowanie itp. Oczywiście bez buta w podłogę.
    Przecież nie żyjemy w państwie dobrej zmiany trochę wyobraźni itp przełączyć na inny kanał.
    wystarczy że przychodzi do garażu otwiera drzwi, potem np bramę (nie każdy ma na pilota) wsiadasz i już masz ponad 1 min pracy na jałowym- potem lekko do pełnej temp i jest oki.

  6. #1006
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    No ja najpierw otwieram bramę garażową a potem uruchamiam silnik, bo nie chcę obkopcić sobie paneli w bramie garażowej

  7. #1007
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    wolne obroty to akurat nie służą docieraniu auta, z resztą chyba nawet dotartemu. w nowym aucie, rozgrzać na "4 kreski" w miarę rozsądnie jeżdżąć (nie emerycko) a potem ognień. ja tak robiłem z każdym autem ( i motorem), teraz sobie pozwalam od "3 kresek" bo to już oznacza płyn chłodzący prawie na 90C (olej jeszcze nie na max ale wystarczająco IMHO - nie mam cierpliwości dłużej czekać i tak)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1008
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wolne obroty to akurat nie służą docieraniu auta, z resztą chyba nawet dotartemu. w nowym aucie, rozgrzać na "4 kreski" w miarę rozsądnie jeżdżąć (nie emerycko) a potem ognień. ja tak robiłem z każdym autem ( i motorem), teraz sobie pozwalam od "3 kresek" bo to już oznacza płyn chłodzący prawie na 90C (olej jeszcze nie na max ale wystarczająco IMHO - nie mam cierpliwości dłużej czekać i tak)
    Wersja Q mam nadzieje że ma temperature oleju ? tak już sie przyzwyczaiłem do tego w forku

  9. #1009
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Wszystkie wersje Giulii/Stelvio mają temperaturę oleju, dlatego ja czekam na 3 kreski, uważam że to wystarcza (tym bardziej że w wielu warunkach - typu spokojna jazda to 3 kreski to max)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1010
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wszystkie wersje Giulii/Stelvio mają temperaturę oleju, dlatego ja czekam na 3 kreski, uważam że to wystarcza (tym bardziej że w wielu warunkach - typu spokojna jazda to 3 kreski to max)
    Dziekuje za informacje ake sorry nie bardzo rozumiem te 3 krezki to temp. oleju czy płynu? w forku mam temp. oleju i wiem że jak olej ma ok. 75-80 st to już można cisnąć a temp. cieczy dużo wcześniej gaśnie....


    I jeszcze pytanko czy to prawda co poniżej w necie znalazłem, jakoś nie moge w taką procedure uwierzyć?
    "
    „5 razy start-stop, 5 razy otwórz drzwi i zamknij”

    Tego zdania podobno uczą już na szkoleniu na temat modelu Giulia. Naciśnięcie 5 razy start-stop, pięciokrotne otarcie drzwi i zamknięcie, to procedura kasowania komunikatu o zakłóceniach w pracy silnika. Mają na to procedurę. Doskonały pomysł, nie musisz odwiedzać serwisu na kasowanie błędów"

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory