Strona 102 z 111 PierwszyPierwszy ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,011 do 1,020 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #1011
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    W porównaniu z szanownymi forumowiczami, moja wiedza motoryzacyjna ogranicza się do tej niezbędnej by zdać na prawo jazdy, więc zastanawiam się w jakim celu mam odczekiwać 1 min zanim rozpocznę jazdę i co się zadzieje jeżeli tego nie uczynię?
    Dotychczas wsiadałem do samochodu uruchamiałem silnik i jechałem, nigdy nie mając problemów z silnikami.
    Czy Alfa Romeo to samochody jakiejś specjalnej troski?

  2. #1012
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    Dziekuje za informacje ake sorry nie bardzo rozumiem te 3 krezki to temp. oleju czy płynu? w forku mam temp. oleju i wiem że jak olej ma ok. 75-80 st to już można cisnąć a temp. cieczy dużo wcześniej gaśnie....


    I jeszcze pytanko czy to prawda co poniżej w necie znalazłem, jakoś nie moge w taką procedure uwierzyć?
    "
    „5 razy start-stop, 5 razy otwórz drzwi i zamknij”

    Tego zdania podobno uczą już na szkoleniu na temat modelu Giulia. Naciśnięcie 5 razy start-stop, pięciokrotne otarcie drzwi i zamknięcie, to procedura kasowania komunikatu o zakłóceniach w pracy silnika. Mają na to procedurę. Doskonały pomysł, nie musisz odwiedzać serwisu na kasowanie błędów"
    pisałem że oleju. 4 kreski to środek skali, który się osiąga przy normalnej jeździe w lecie, w zimie już trzeba jeździć mocniej, dlatego pisze że od 3 kresek ja cisnę.



    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    I jeszcze pytanko czy to prawda co poniżej w necie znalazłem, jakoś nie moge w taką procedure uwierzyć?
    "
    „5 razy start-stop, 5 razy otwórz drzwi i zamknij”
    ogólnie to wiele błędów chwilowych (jeśli wystąpią) znika po kilku uruchomieniach/zgaszeniach silnika z wyświetlania się na desce (jeśli już więcej nie wystąpiły). coś o tej procedurze słyszałem dla Q jako pozbycie się limp mode - we wczesnych Q za często błąd silnika się pojawiał, ale potem dopracowali softy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1013
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Dotychczas wsiadałem do samochodu uruchamiałem silnik i jechałem, nigdy nie mając problemów z silnikami.
    i tak masz robić, tylko na zimnym nie pałować - tak jak w każdym aucie (poza elektrycznymi)



    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Czy Alfa Romeo to samochody jakiejś specjalnej troski?
    nie, choć jak w każdym o pewne tematy trzeba dbać - u nas o stan naładowania aku (wyłączyć S&S a jak się mało jeździ doładować, docelowo wrzucić urządzenie nad którym właśnie wczoraj zacząłem prace - wyłączenie intelignetnego alternatora tak żeby ładował do pełna np na trasie) i obać o wymiany oleju (co 10kkm jeśli się jeździ po mieście - tu mam na myśli potencjalne problemy z multiair głównie)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1014
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Staram się uczyć całe życie, więc wytłumacz mi jeszcze czemu mam wymienić olej co 10 tyś a nie co 15 tyś. jak zaleca producent?
    To o 1/3 skrócony czas wymiany - sporo.

  5. #1015
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    piszę o jeździe w mieście to szybsza degradacja oleju, rozruchy zimnego silnika to dodatkowe paliwo w oleju które go rozżedza, jak jest auto jeszcze z GPF to pewnie i wypalanie go dodatkowo rozżedzanie. Jeśli auto do tego jeździ krótkie odcinki tylko i po każdym zdąży wystygnąć, to paliwo nie ma kiedy odparować. Jak ktoś do tego jeździ dynamicznie tak jak ja to kolejny powód do częstszych wymian. Ja wymieniam co pół roku (ok 7.5tyś km) dlatego że właśnie jeżdżę głównie miasto i dynamicznie - nie mówię ze tak trzeba, ale skoro ze względu na gwarancję (mam 4 lata) i tak muszę wymieniać olej co 15kkm, to wstrzelam się w połowie tego okresu z dodatkową wymianą, po gwarancji będę robił już pewnie co 10kkm. Gdybym jeździł trasy, zostałbym na wymianach co 15kkm.

    Poczytaj o multiair (W Giuliettach), oczywiście go przez lata dopracowali, ale nie wierzę że jest całkiem trouble free - raczej to ciągle element potencjalnie problematyczny - już tu 2 czy 3 kolegom wymieniano na gwarancji (auto pracowało coś jak na 3 cylindry) i tu mówię o przebiegach poniżej 50tyś km.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1016
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Co do 10 tyś, nie będę się wypowiadał, ale w wielu markach producent zalecał wymianę co 30 tyś, a później było to źródłem wielu problemów, szczególnie przy wyższych przebiegach

  7. #1017
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Z tego co czytałem to były chyba 3 przypadki problemów z silnikiem, ale jak szybko się pojawiły tak szybko znikły z forum i chyba nikt nie zna finału tych spraw, więc tym bardziej nie wiadomo czy można łączyć jakość oleju z tymi awariami.

    Wracając do częstych wymian oleju rozumiem twoją wypowiedz, ale czy ta wyższość wymiany co 10 czy 7,5 tyś nad 15 tyś. została potwierdzona jakimiś badaniami czy to wynika z tajemnej wiedzy użytkowników forum?
    Według najnowszych badań zbyt częste mycie zębów jest również szkodliwe...

  8. #1018
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tak, kupiłem na testy 10 alf z tym silnikiem, każdą przejechałem po 500tyś km z różnymi interwałami wymiany oleju żeby znać odpowiedź....
    .. powiedzmy po doświadczeniach z poprzednich alf użytkowników aut z multiair nie bardzo chcę się przekonywać na swojej skórze (tym bardziej że filtr oleju w multiair w 2.0 jest praktycznie niewymienny - trzeba rozbierać silnik) , producent zaleca co 15kkm a że ja jak już wspomniałem jeżdżę 80% miasto 1- 2 przejażdżki dziennie, do tego mam bardzo ciężka nogę, to skorygowałem iterwał producenta - normalnie wymieniałbym co 10kkm ale ponieważ jestem uwiązany serwisami co 15kkm to zmieniam sam olej w połowie interwału i wychozi 7.5kkm. nie mam z tym problemu, raz na pół roku wymiana oleju która w moim ASO kosztuje nie tak dużo (ok 400- w koszty firmy wchodzi czyli z kieszen 300zł).

    nie namawiam, piszę jak ja robię
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1019
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Nie denerwuj się, nikt nie każe kupować Ci 10 alf, ani też nikt nie zabrania wymiany oleju nawet co 1 tys. km, myślałem jedynie, że twoje działania wynikają z jakiś uzasadnionych argumentów np.treści jakiś artykułów naukowych w tej dziedzinie albo opinii jakiegoś autorytetu (pomijam sprzedawców produktów smarnych). Rozumiem, że robisz tak bo na forach tak pisali...

    Wiesz, ludzie jednak czytają takie fora i jak przeciętny Kowalski przeczyta, że w Alfie to zalecają (no własnie kto zaleca?) wymiany co 7,5 -10 tyś. to stwierdzi, nie dość że się psują to jeszcze eksploatacja droższa niż u konkurencji.
    Sam zamówiłem Stelvio ale im dokładniej czytam forum tym bardziej jestem przerażony swoją decyzją... I jako laik odnoszę wrażenie, że to naprawdę samochody specjalnej troski.

    Sorki,że się czepiam ale ja się na tym nie znam a chciałbym poznać rzeczowe argumenty a nie opinie "bo tak trzeba i nie wnikaj..."

  10. #1020
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    wynikają z doświadzczeń kolegów w Giuliettach 1.4MA gdzie problemu padającego MA do kóńca nigdy nie wyeliminowano (tylko poprawiono ileśtam razy ale nie rozwiazano w pełni), do tego były przypadki na forum wymiany MA (pojedyncze).
    Napisałem dlaczego wypadło co 7.5 i dlaczego w ogóle skracam, jak ktoś czyta wybiórczo to jego problem

    samochody nie są specjalnej troski, jak w każdym (również i u konkurencji) na coś trzeba zwrócić uwagę i świadomie w razie czego zapobiegać - w moje ocenie jeśli chodzi o olej to każdy wysilony/skomplikowany silnik turbo bym zmieniał przy swoim stylu jazdy i jeździe miejskiej co 10kkm.

    dałem Ci argumenty dlaczego staram się zapobiegać ewentualnym problemom, natomiast badań naukowych nie znam, szczególnie nei znajdziesz akurat robionych na tym dokładnie silniku, więc wcale nie piszę Ci "bo tak trzeba i nie wnikaj".
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory