Strona 103 z 111 PierwszyPierwszy ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #1021
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Ja wymieniam co 10 tkm ponieważ olej jak każdy produkt się starzeje z czasem i przebiegiem- silnik 2.0 280 jest silnikiem wysilonym no i wchodzi stosunkowo mało oleju. 5,2 l.
    Koszt tej wymiany to ok 300 pln więc nie jest to jakiś ogromny pieniądz . Owszem jak ktoś chce autem śmigać w wynajmie rok czy 2 to ma prawo żeby mu to za przeproszeniem zwisało ale nie wiem ile ja swoim autem będę zjeździł - stanowi ono moją własność więc wolę sobie zadbać.
    I tak robię niezależnie czy jet to AR czy inna marka - kompletnie to jest bez znaczenia.
    Owszem są userzy co mają na to wywalone i nic się nie dzieje i są którzy (może i przesadnie) chcą być zapobiegliwi. [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] - poczytaj inne forma - każdego specyfiką jest to że trafiają tam w większości userzy jak coś się dzieje a nie dla przyjemności.
    Takie samo masz odczucie że nap po przeczytaniu forum Volvo skody Mercedesa czy BMW masz wrażenie że to złom.
    a czy eksploatacja droższa? śmiem twierdzić że raczej nie ale to zależy co w tym pojęciu eksploatacji ma się mieścić.
    na marginesie nie znam drugiego auta w któym OE filtr oleju kosztuje aż 35 pln w ASO- nawet giulietta 1.4 TB 2017 czy Tipo TB ma 3 krotnie droższy filtr.
    olej tez ok 50 pln/litr

  2. #1022
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Ja odnoszę te informację do moich aktualnych doświadczeń gdzie jeżdżąc głównie po mieście w swoich pojazdach wymieniam olej zgodnie z zaleceniami producenta czasami nawet +1-2 tyś jak nie mam czasu i przy przebiegach 180-230 tyś nic się nie dzieje a tu czytam, że kupując Alfę powinienem robić wymiany co 10 tyś a niektórzy robią co 7,5 tyś. Więc zainteresowałem się tematem - szukając rzeczowych argumentów.
    Nasuwa mi się również wniosek, że te samochody nie nadają się na pojazdy flotowe z dużymi przebiegami bo koszty eksploatacji istotnie wzrastają i dużo czasu na serwisach trzeba by spędzić - ale to już odrębny temat.

    Dzięki za odpowiedzi puki co nie będę drążył tematu

  3. #1023
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    samochód flotowy to specyficzne auto - serwisowane z wymogami producenta i interwałami przez okres gwarancji- rzadko kiedy dłużej.
    Potem jest sprzedawane a ewentualne problemy to już problem kolejnego właściciela a nie floty.
    mówisz, że po mieście- producent zaleca w stelvio wymianę oleju co rok lub 15 tkm-
    tłuczesz więcej niz 15 tkm/rok po mieście?
    jako ciekawostka- poczytaj sobie zapisy gwarancyjno-serwisowe- chyba niemal każda marka zaleca skrócenie interwałów przeglądowych w tym i wymiany oleju jak auto jest eksploatowane w tylko w warunkach miejskich - niektóre trasy częste odpalania gaszenie niedogrzany motor etc etc. taki dupochron przed roszczeniami. owszem może i nic się nie będzie działo ale jak to w życiu żaden producent tego na 1000% nie zagwarantuje stad takie zapisy.

  4. #1024
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Nie mam takiej wiedzy silnikowej jak Wy wiec nie polemizuję.
    Chciałem jedynie zasięgnąć informacji fachowców, wnioski przeanalizuję.

  5. #1025
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    AR wspomina również o tym, że konieczna może być wcześniejsza wymiana oleju ze względu na jego degradację przy pracy w warunkach o których wspominał epsonix.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Annotation 2020-07-09 133251.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	47.3 KB
ID:	271059

  6. #1026
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Alfę powinienem robić wymiany co 10 tyś a niektórzy robią co 7,5 tyś.
    nie wypatrzaj mojej wypowiedzi, 2x Ci tłumaczyłem skąd wyszło 7.5kkm, po prostu chcę robić co 10kkm, ale skoro muszę robić i tak na przeglądach wymianę co 15kkm, to zamiast planowanych co 10kkm robię w środku tego okresu bo ma to największy sens jeśli już robić wymianę przy krótszym interwale. finanswowo mnie to nie boli a alfka na pewno nie straci. lubię o nią dbać i tyle. przy okazji zawsze jest szansa że coś w ASO zagadam, jakiś update firmwaru wskoczy i mi pasuje.


    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Nasuwa mi się również wniosek, że te samochody nie nadają się na pojazdy flotowe z dużymi przebiegami bo koszty eksploatacji istotnie wzrastają i dużo czasu na serwisach trzeba by spędzić - ale to już odrębny temat.
    na pojazdy flotowe tak jak i konkurenci się nie nadają, na floty daje się bieda wersje, biały pastel, szmaty na siedzeniach, wyposażenie minimum i niewysilony/prosty diesel pod maską. powiedzmy Giulia Business 2.2d jeszcze przeleci.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1027
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    A tak z innej beczki, to jako użytkownik Stelvio muszę powiedzieć, że wyjątkowo łapią owady...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200711_110715.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	103.7 KB
ID:	271076

  8. #1028
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A tak z innej beczki, to jako użytkownik Stelvio muszę powiedzieć, że wyjątkowo łapią owady...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200711_110715.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	103.7 KB
ID:	271076
    A jak się folia sprawdza w tym obszarze? Dostrzegasz jakieś ślady zużycia?

  9. #1029
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    A jak się folia sprawdza w tym obszarze? Dostrzegasz jakieś ślady zużycia?
    Jak na razie wszystko ok i nie widzę żadnego zużycia

  10. #1030
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Czyli ogólnie polecasz wykonać taka ochronę? A czy w jakiś sposób zmatowiała podczas użytkowania czy nie dostrzegasz różnicy?

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory