Strona 25 z 48 PierwszyPierwszy ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #241
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Na lewym słupku na tabliczce znamionowej masz "DATE OF MFR:" miesiąc/rok oraz "MDH:" tam masz miesiąc dzień i godzinę.
    Dzięki

  2. #242
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Mowa o lewym słupku B? U mnie jest tam nie tyle co tradycyjna tablicza co bardziej naklejka i nie widzę tam takich szczegółów. Jest szansa, że zmieniło to się z czasem i data produkcji jest gdzieś indziej?

  3. #243
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    widziałem różne rodzaje naklejek, moja nic na temat daty nie ma:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20190921-WA0004.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	44.0 KB
ID:	262879
    natomiast taka z auta ze stanów miała w lewym górnym rogu 03/17
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #244
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Te ze stanów wyglądają tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tabliczka.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	119.2 KB
ID:	262889

    sądziłem że europejskie też posiadają takie dane .


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  5. #245
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Smile

    Europejczykom nie trzeba pisać - Passenger Car.

  6. #246
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Wróciłem właśnie z serwisu po flaszowaniu (kampania 8242) i mam wrażenie że wskazania są odwrotne do zapowiadanych.
    Przed interwencją komputer miał rzekomo zawyżać poziom paliwa, a póki co wg wskazań mogę przejechać prawie stówę więcej niż przed wjazdem do serwisu.
    Może to cholerstwo potrzebuje czasu żeby się skalibrować. Swoją drogą ponad godzinę czekać na flaszowanie firmware'u w jednym module...

  7. #247
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    W moim egzemplarzu jedyny wiarygodny wskaźnik paliwa to o dziwo ten, który pokazuje średnie zużycie (zliczyłem kilka razy po zatankowaniu pod korek).
    Tylko na jego podstawie jestem w stanie stwierdzić, kiedy muszę rzeczywiście tankować. W tym miejscu serdecznie dziękuję AR, że dba o moją sprawność umysłową i zmusza do wykonywania podstawowych zadań z matematyki w pamięci!

    Wskaźnik zasięgu jest mało pomocny, przy nieco ponad 100km pojawiają się kreski i koniec, chociaż wtedy zawsze te min. 100km można jeszcze śmiało przejechać.
    Sam wskaźnik paliwa i rezerwa (pomarańczowa i czerwona), też zbyt pesymistycznie ustawione.
    Jeśli wg wskazań mam zasieg ---km, jedną czerwoną kreskę na wskaźniku oraz jakieś rozpaczliwe komunikaty i wtedy zatankuje, to typowo wchodzi max 50litrów, czasem mniej. Czyli było jeszcze 8 litrów = co najmniej 70km zasięgu (przy mojej typowej średniej 11l/100).

  8. #248
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Przed kampanią komputer pokazujący średnie zużycie działał z dokładnością do 0,1 l/100 km w porównaniu z ręcznym liczeniem z przebiegu i tankowania. Po kampanii komputer zawyża spalanie o prawie pół litra/100. Żółty wskaźnik zapala mi się przy około 48-50 litrach zużytych, a czerwony potem zupełnie losowo. Ostatnio po zapaleniu czerwonego przejechałem 40 km i zatankowałem do Stelvio 58 litrów. Oczywiście po zapaleniu się żółtego zasięg znika i pojawiają się kreseczki. Dramat.

  9. #249
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Wróciłem właśnie z serwisu po flaszowaniu (kampania 8242) i mam wrażenie że wskazania są odwrotne do zapowiadanych.
    Przed interwencją komputer miał rzekomo zawyżać poziom paliwa, a póki co wg wskazań mogę przejechać prawie stówę więcej niż przed wjazdem do serwisu.
    Może to cholerstwo potrzebuje czasu żeby się skalibrować. Swoją drogą ponad godzinę czekać na flaszowanie firmware'u w jednym module...
    czekałeś na diagnostę i dostępność kompa, update BCM liczy się w sekundach. Wiadomo, jest jakaś papierkologia do tego, ale tak to wygląda. W B-B jest lepiej - umówisz się nieświadomy na 10tą, bodajże o 11tej jest przerwa śniadaniowa (o czym się przekonałem sam będąc już mega głodny), więc czekasz kolejne 0.5h i z głodu palisz fajkę za fajką.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #250
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czekałeś na diagnostę i dostępność kompa
    miałem swój post napisać po21-ej, bo wtedy wróciłem z serwisu, ale padłem i przekleiłem rano, przez co wyszło jakbym spacerkiem przed wyjściem do pracy bachnął sobie kampanię serwisową.
    A byłem wczoraj ostatnim klientem. Już przez telefon uprzejma pani recepcjonistka ostrzegła, że to potrwa ponad godzinę. Widziałem przez otwarte na oścież drzwi - gość podpiął kabel, coś wstukał na klawiaturze i polazł wyrzucić śmieci.
    Ogólnie sądząc po minach wszyscy myśleli o powrocie do domu. Przynajmniej dobrej kawy się napiłem i miałem cały salon na wyłączność ; )

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory