Strona 27 z 48 PierwszyPierwszy ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #261
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Rezerwa zapala się przy 9 litrach w zbiorniku niezależnie od tego jak duży masz zbiornik - jak zatankujesz pół baku też zapali się gdy zostanie w nim 9 litrów Ale skoro tankując wtedy do pełna możesz wlać tylko 48-49 litrów, to oznacza, że chyba jednak nie masz powiększonego zbiornika
    W benzynie nie ma opcji mniejszego zbiornika. Standardowo montują większy. Tyle, że być może przy okazji akcji serwisowej 8242 ktoś dał d... i na przykład BCM "nie wie", że zbiornik jest większy.
    Ostatnio edytowane przez MietasM ; 28-10-2019 o 14:47

  2. #262
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    W benzynie nie ma opcji mniejszego zbiornika. Standardowo montują większy. Tyle, że być może przy okazji akcji serwisowej 8242 ktoś dał d... i na przykład BCM "nie wie", że zbiornik jest większy.
    Zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałem wcześniej - większy zbiornik ma wpływ jedynie na pokazywany zasięg na pełnym baku, a nie na wielkość rezerwy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #263
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałem wcześniej - większy zbiornik ma wpływ jedynie na pokazywany zasięg na pełnym baku, a nie na wielkość rezerwy
    Nie twierdzę, że nie masz racji ale tzw. rezerwa to jest jakiś tam punkt na skali czujnika/sensora poziomu paliwa. Nie wiem jakie są dokładnie różnice konstrukcyjne między zbiornikiem normalnym a powiększonym, ale jeżeli dla powiększonego ten punkt wypada w innym miejscu to już jest konkretne przekłamanie. Wyobraź sobie wiadro wypełnione 10 litrami wody wiszące za uchwyt na jakimś tam haku i drugie większe różniące się tylko wysokością wiszące tej samej wysokości i również wypełnione 10 litrami wody. Poziom 10 litrów licząc od góry wiadra (a czujniki są zazwyczaj montowane do górnej części zbiornika) jest zupełnie inny. To oczywiście teoretyczne bzdety, bo nie wiem jaka jest budowa zbiornika w Stelvio ani czy czujniki w obu rodzajach zbiorników są takie same. Jeżeli jednak są takie same to wtedy komputer interpretuje sygnał z czujnika czy wyświetlić "rezerwę" czy nie. I jeżeli zostanie mylnie poinformowany o kształcie czy wielkości zbiornika to może wywalić kontrolkę przy zbyt wysokim poziomie paliwa.
    Dobra. Wymądrzam się a może jest zupełnie inaczej. Sorry.

  4. #264
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Kolejne tankowanie po akcji serwisowej - czerwona rezerwa (zasięg 46km wg wskazań) i do baku weszło 59,5 litra. Nowy rekord - 4,5 litra w baku i chyba nie chcę go pobijać ; )

  5. #265
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Kolejne tankowanie po akcji serwisowej - czerwona rezerwa (zasięg 46km wg wskazań) i do baku weszło 59,5 litra. Nowy rekord - 4,5 litra w baku i chyba nie chcę go pobijać ; )
    oj tam, ja do giulii wlalem raz 58,3l podczas gdy zbiornik ma 58l... dojezdzalem do stacji w stylu kapelysznika z dusza na ramieniu a -- byly juz od jakiś 30km. jakos tak wyszlo. normalnie tankuje ok 53l, chc zdaza mi sie 56l jak nie mam czasu podjechac od razu. zbiornik w giulii jest za msly, w 159 bylo 70l a i tak w tbi narzekalem ze co chwila jezdze na stacje (wczesniej mialem 159 jtdm). teraz nad morze 2 baki nie starczaja a w jtdm pobprzyjezdzie bylo jeszcze sporo z pierwszego tankowania
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #266
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    po kampani 8242 wskazania paliwa są IMHO zachowawcze/z dodatkową rezerwą - wcześniej było dokładnie, teraz jak już myślałem (wg starych przyzwyczajen) że zostało mi może 3 litry, to weszło 52 niecałe.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #267
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    A ja mam zupełnie odwrotnie wrażenie szacowany zasięg dalej jest mocno przestrzelony i mam wrażenie że jeszcze bardziej gwałtownie spada na sam koniec. Tankując chwilę po zapaleniu się kontrolki na żółto wlewam teraz 49-50 litrów. Wcześniej przy takich samych nawykach przeważnie 45-47.

  8. #268
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    A ja mam zupełnie odwrotnie wrażenie szacowany zasięg dalej jest mocno przestrzelony i mam wrażenie że jeszcze bardziej gwałtownie spada na sam koniec. Tankując chwilę po zapaleniu się kontrolki na żółto wlewam teraz 49-50 litrów. Wcześniej przy takich samych nawykach przeważnie 45-47.
    poniewaz zasieg jest tez wyliczan na podstawie obecnego spalania w perspektywie paru minut
    bolesnie sie o tym przekonalem na autostradzie w chorwacji, gdzie do stacji mialem 30km, zasieg pokazywalo 120.. i nagle 10 kilometrowy korek pod gorke do tunelu,
    po 4 kilometrach zjechalem na parking bez szacowanego zasiegu, z czerwoną ostatnią kreską....
    wiec do stacji dotarlem juz na lawecie ... tyle dobrze ze lawet na parkingu bylo fafnascie, i podroz do konca korka awaryjnym

    w

  9. #269
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie Akcje serwisowe.



    Powyżej zdjęcie z dziś z auta z nowym softem. Rezerwa się świeci. Ale brak pomarańczowego lub czerwonego koloru na wskaźniku. Kreski przebiegu zniknęły. Przy takim stanie zatankowane do pełna 50 litrów. Parę dni wczesniej wszystko działało po staremu. Tzn. pojawił się czerwony kolor na wskaźniku i z tym kolorem przejechane było 25 km. Wtedy zatankowałem do pełna 50,5 litrów. Aktualizacja była na początku miesiąca.

  10. #270
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    To nie są "kreski" przebiegu lecz przypuszczalna ilość kilometrów jaką można przejechać przy aktualnym spalaniu chwilowym na pozostałym paliwie. Istotny jest poziom wskazań wskaźnika ilości paliwa. Zapalenie czerwonych kresek oznacza 8-9 litrów.
    Sprawdziłem (mając duże nerwy), po zapaleniu ostatniej czerwonej diody i przejechaniu 25 km, tankowanie i do pierwszego wyłączenia pistoletu weszło 57 l. a pod "korek" czyli widać poziom paliwa 60,8 l . Tak więc jestem przekonany, że po zapaleniu ostatniej czerwonej diody przy spokojnej jeździe można przejechać do 40 km. Choć ja już nie będę ryzykował.

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory