Strona 6 z 48 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A czy ta opcja nie była bezpłatna? Ja mam to ale nie dopłacałem nic. Po drugie, jeżeli dokupiłem drugi komplet felg z oponami wg rozmiaru ori, to czy wyrównują straty lub chociaż wymienią na nowe?

  2. #52
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T 280hp 2018
    Postów
    9

    Domyślnie

    "68P Koła ze stopów lekkich R18" - 5-ramienne (opony: 225/45/18 lub 225/45/18 przód i 255/40/18 tył) 3.600,00 PLN"

    Płatna była, nie wiem co zrobią, póki co nie oddzwaniają. Znając ich to się im zejdzie chwilę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resized_20190125_172606_9028.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	38.4 KB
ID:	254401

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ja miałem:
    4AY Koła ze stopów lekkich R18" - 20-ramienne (opony: 225/45/18 lub 225/45/18 przód i 255/40/18 tył).
    I u mnie i u Ciebie dopłata za średnicę 18 cali. A to, czy wsxystkie jednakowe czy przód wąski tył szeroki - wychodzi, że do wyboru bez dalszych kosztów.

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    na pewno w 2018r byla dodatkowo platna, z tego co pamietam 1k zl czy ciut wiecej wg takich samych felg tylko wszystkich 225 szerokich. w 2017r nie bylo jej w cenniku ale na poczatku 2017 byla w konfiguratrze jako opony extra series za 0zl - ale dealer nie wiedzial co to jest. potem zniknela z konfiguratora. co ciekawe moj wzor (srebrne kończyny 19) dawali tylko z szerszym tylem mimo braku nawet mozliwosci wybrania opcji szerszego tylu -widac to w eperze bez opcji 142 (czy 141 nie pamietam) dla tego wzoru jest tylko mix. ehhh Wlosi...

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w ASO, pojawił się dla mnie pierwszy update od kupna auta (ostatnio było sprawdzane pod koniec grudnia) - update dla centralki anten (TPMS/dostęp bezkluczykowy):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190206_074800.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	66.1 KB
ID:	254633
    co to poprawia nie mam pojęcia, pojeżdżę i zobaczę czy coś się zmieniło, w razie czego dam znać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Byłem dzisiaj w ASO, pojawił się dla mnie pierwszy update od kupna auta (ostatnio było sprawdzane pod koniec grudnia) - update dla centralki anten (TPMS/dostęp bezkluczykowy):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190206_074800.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	66.1 KB
ID:	254633
    co to poprawia nie mam pojęcia, pojeżdżę i zobaczę czy coś się zmieniło, w razie czego dam znać.
    Tak cię wypuścili na serwis i pokazują wszytko? [emoji6]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    parę razy dali ciała z GIulią (tu nie zmontowali nawiewów na tyle, tu porysowali plastiki konsoli i podzubali innej maskownicy, albo nie złożyli dobrze boczka przy oparciu tylnej kanapy, innym razem przełożyli bezpiecznik w złe miejsce, innym rozmontowywali auto bez sensu), chyba mają też świadomość że mam przyzwoite pojęcie o autach/kompach/proxi/elektronice, pewnie też im już ciut głupio, do tego też zakomunikowałem że chcę mieć nadzór nad wykonywaną pracą. Tym sposobem wchodzę tam i jestem obok diagnosty. Dzisiaj np auto podczas prac przy wymianie radia i innych updatach/konfiguracjach/diagnostyce było podpięte pod dodatkową ładowarkę (jakaś taka dupna szafka wyglądająca na 30lat, ustawili na 2A limit i podłączyli w komorze silnika), miała być też wymiana aku (wyszedł na testerze do wymiany), widzę gość się zabiera za aku, a ja od razu go zatrzymałem żeby odłączył najpierw ładowarkę - pieron wie czy nie podskoczyłoby zbytnio napięcie (choćby na moment) i nie byłby problem z elektroniką w aucie po takim zdarzeniu. Również po wymianie radia, diagnosta nie miał pojęcia ani skąd się ściąga apkę, ani jak to ma działać itp. No to się przydałem. I tak okazało się że nie działał AA w ogóle. Gdybym tam nie był osobiście to by mi auto oddali i znów bym się szarpał bo tym razem AA zniknęło. I tak już mnie zbywali z tym AA że przecież w Polsce nie jest wspierane - musiałem pokazać gościowi na 4 autach w salonie że w każdym egzemplarzu od strzała się AA łączy, tak więc będąc na miejscu od razu wytrąciłem mu argumenty, musiał dalej szukać/dzwonić, i wyszło że jednak jest ustawienie w komputerze ETM na aktywowanie CarPlay (które też aktywuje AA), no i ruszyło. Gdyby nie moja obecność, bujałbym się z kolejną wizytą, ich denerwował i siebie. Myślę że w moim przypadku, mimo że jestem upierdliwy i pewnie mają mnie i mojego auta dość, widzą że często wiem więcej niż oni o czymś i wspólnie można problem rozwiązać znacznie sprawniej i bez niepotrzebnych błędów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Tak cię wypuścili na serwis i pokazują wszytko? [emoji6]
    Ja póki co byłem tam 2x (czeka mnie trzecia wizyta, ale nie mogę się przemóc) i zawsze dostaję tego samego mechanika, cały czas jestem przy nim i patrzę mu na ręce i na ekran, gdy podłącza laptopa do samochodu

  9. #59
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    parę razy dali ciała z GIulią (tu nie zmontowali nawiewów na tyle, tu porysowali plastiki konsoli i podzubali innej maskownicy, albo nie złożyli dobrze boczka przy oparciu tylnej kanapy, innym razem przełożyli bezpiecznik w złe miejsce, innym rozmontowywali auto bez sensu), chyba mają też świadomość że mam przyzwoite pojęcie o autach/kompach/proxi/elektronice, pewnie też im już ciut głupio, do tego też zakomunikowałem że chcę mieć nadzór nad wykonywaną pracą. Tym sposobem wchodzę tam i jestem obok diagnosty. Dzisiaj np auto podczas prac przy wymianie radia i innych updatach/konfiguracjach/diagnostyce było podpięte pod dodatkową ładowarkę (jakaś taka dupna szafka wyglądająca na 30lat, ustawili na 2A limit i podłączyli w komorze silnika), miała być też wymiana aku (wyszedł na testerze do wymiany), widzę gość się zabiera za aku, a ja od razu go zatrzymałem żeby odłączył najpierw ładowarkę - pieron wie czy nie podskoczyłoby zbytnio napięcie (choćby na moment) i nie byłby problem z elektroniką w aucie po takim zdarzeniu. Również po wymianie radia, diagnosta nie miał pojęcia ani skąd się ściąga apkę, ani jak to ma działać itp. No to się przydałem. I tak okazało się że nie działał AA w ogóle. Gdybym tam nie był osobiście to by mi auto oddali i znów bym się szarpał bo tym razem AA zniknęło. I tak już mnie zbywali z tym AA że przecież w Polsce nie jest wspierane - musiałem pokazać gościowi na 4 autach w salonie że w każdym egzemplarzu od strzała się AA łączy, tak więc będąc na miejscu od razu wytrąciłem mu argumenty, musiał dalej szukać/dzwonić, i wyszło że jednak jest ustawienie w komputerze ETM na aktywowanie CarPlay (które też aktywuje AA), no i ruszyło. Gdyby nie moja obecność, bujałbym się z kolejną wizytą, ich denerwował i siebie. Myślę że w moim przypadku, mimo że jestem upierdliwy i pewnie mają mnie i mojego auta dość, widzą że często wiem więcej niż oni o czymś i wspólnie można problem rozwiązać znacznie sprawniej i bez niepotrzebnych błędów.
    Czyli co, przyczyną usterek z prądem był walniety aku ?

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Ja póki co byłem tam 2x (czeka mnie trzecia wizyta, ale nie mogę się przemóc) i zawsze dostaję tego samego mechanika, cały czas jestem przy nim i patrzę mu na ręce i na ekran, gdy podłącza laptopa do samochodu
    wiem o którym piszesz - ten i poprzedni raz też robił mi on z Giulią - z nim w końcu coś się ruszyło i dobrze mi się z nim gada/współpracuje. wcześniej dziadki robiły i partoliły po kolei każdy jeden który się za coś brał. a po dzisiejszym serwisie może i zacznę być z powrotem zadowolony że kupiłem Giulię, póki co jestem pełen nadzeji



    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Czyli co, przyczyną usterek z prądem był walniety aku ?
    no wiesz, to się tak naprawdę okaże za kilka tygodnii/miesięcy, jednak sądząc po tym że przez ostatnie 2 mce aku mocno zesłabł, ładowanie wydaje się dobre, ładowanie prostownikiem nie daje wystarczających rezultatów (np napięcie na aku parę godzin po ładowaniu typu 12.4V, stan raportowany przez IBS typu 70% max itp) i że już iluśtam forumowiczów tu i na alfaowner miało całkowite pady aku (nawet w nowych egzemplarzach 2018, czyli już tych po jakiś updatach firmarów które niby wcześniej czegoś tam nie wyłączały i mogło rozładowywać aku) albo problemy z nimi/co chwila błędy kompów (moja sytuacja), myślę że aku najpewniej jest winowajcą. na pewno dowiesz się z odpowiednich wątków za jakiś czas, wiesz że na forum trafia wszystko ode mnie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory