Strona 16 z 48 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #151
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to chyba jakieś starocie, pewnie te 8231 i 8238

    patrze teraz i w Alfie wyskakuje jeszcze nowość 8242 coś na Body Computer ale w żadnym języku nie ma jeszcze słowa opisu a po polsku jeszcze nawet nie ma na liście (sprawdzam jesze angielski i włoski bo tam najpierw się pojawiają). widocznie dopiero jest placeholder i wkrótce coś tam wpiszą. oprócz tego te co były wcześniej, z tych kilku ostatnich to 8232 (lusterka zew), 8233 (koła tylne), 8335(filtr paliwa diesel) i 9239 (prowadnice siedzeń).
    A ja właśnie dzisiaj zostawiłem auto w ASO na wgranie 4 aktualizacji, które pokazały się po podłączeniu komputera kilka dni temu przy okazji przeglądu przy 15 tys. km. Zamiast 4 widocznych w systemie aktualizacji, ASO wgrało mi tylko jedną, bo trzech pozostałych nie dało się pobrać bez pisanie uzasadnienia, jaki problem występuje w aucie, a ja żadnego problemu nie zgłaszałem, bo żadnego problemu nie mam. Jedną z tych 3 niedostępnych dla mnie aktualizacji jest właśnie 8242, która dodatkowo zawiera informację "kampania nie w pełni zrealizowana" i nawet szef serwisu nie wiedział, o co chodzi i obiecał oddzwonić, jak się dowie, o co kaman. Daj znać, jak będziesz wiedział coś więcej na temat aktualizacji 8242, bo mnie też ona intryguje.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #152
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Moja maszyna jest od tygodnia w serwisie, drugie podejście, poprzednio stał dwa tygodnie i niewiele zdziałali. Po skanowaniu wszystkich centralek, praktycznie każda zgłasza problem z siecią CAN. Dodatkowo podczas ciągłej jazdy 6-7 h zakleszcza sie zawór rozprężny klimatyzacji. No i najważniejsze, fotel kierowcy miażdży nogi pasażera na tylnej kanapie, tu należy problem zgłaszać na telefoniczną linie AlfaRomeo, w Czerwcu miała być poprawka dot. fotela.
    Dostałem informacje ze producent na bieżąco wykonuje aktualizacje, a serwis wgrywa do mojej maszyny i testuje. Na dzień dzisiejszy nic im nie wychodzi.
    Jako zastępcze dostałem BMW SERIA 5 G30 LIMUZYNA 520D 190KM ze Stycznia tego roku. Już kilka razy nie zadziałały czujnik parkowania i o mały włos rozwalił bym zderzak. Informacja o korkach nie działa, wybieranie głosowe dostępne ale nie w j.polskim. Generalnie jak macie jakiś problem to zgłaszajcie na infolinie producenta, przyśpieszy to wykonanie aktualizacji.

  3. #153
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Dodatkowo podczas ciągłej jazdy 6-7 h zakleszcza sie zawór rozprężny klimatyzacji.
    Czy możesz coś więcej napisać o tym? Miałem problem z klimatyzacją po dłuższej jeździe. Czy możesz opisać objawy?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #154
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Czy możesz coś więcej napisać o tym? Miałem problem z klimatyzacją po dłuższej jeździe. Czy możesz opisać objawy?
    [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] tez to mial kilja tyg temu temu przy upalach i dlugiej jezdzie autostrada, moze on cos podpowie

  5. #155
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    @anAlfaBeta tez to mial kilja tyg temu temu przy upalach i dlugiej jezdzie autostrada, moze on cos podpowie
    być może ale ostatnio praktycznie w ogóle się nie udziela. Martwię się o niego mimo naszej permanentnej różnicy zdań
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #156
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Czy możesz coś więcej napisać o tym? Miałem problem z klimatyzacją po dłuższej jeździe. Czy możesz opisać objawy?
    Zgłoś to na zielona linie AlfaRomeo ( zgłoszenie do aso skutkuje tym, ze patrzą na cienie jak na UFO )


    7-8 h w moim przypadku autostradowa ciągła podróż. Zamarza przewód niskiego ciśnienia ( powrotny od zaworu rozprężnego do kompresora )
    Nawiew wentylatora wkręca sie na max i dmucha temp. otoczenia. Trzeba sie zatrzymać postukać w zamarznięta rurkę, zawór stuknie i klima działa.

  7. #157
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    7-8 h w moim przypadku autostradowa ciągła podróż. Zamarza przewód niskiego ciśnienia ( powrotny od zaworu rozprężnego do kompresora )
    Nawiew wentylatora wkręca sie na max i dmucha temp. otoczenia. Trzeba sie zatrzymać postukać w zamarznięta rurkę, zawór stuknie i klima działa.
    Hmm brzmi dokładnie jak moja "przygoda" tyle, że ja poszedłem na obiad na dłuższy czas i może po prostu wtedy odmarzło czy coś w tym stylu.

    Czy serwis się jakoś ustosunkował do tej konkretnej usterki? Tzn czy powiedzieli że to naprawią czy "muszą sprawdzić"?
    Nie wiem czy to "znana" usterka czy przejadą się i stwierdzą, że wszystko działa. Zgłaszałem to jakiś czas temu ale oczywiście "wszystko działa". Od tamtej pory nie miałem ciągłej kilkugodzinnej trasy ale niedługo mi się taka szykuje i nie uśmiecha mi się znowu gotować.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #158
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Na tą chwile walczą z problemami sieci CAN.
    Zgłoś to na zielona linię

  9. #159
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem na serwisie ze względu na rozłączanie się multimediów a w szczególności AA i okazało się, że jest na to kampania serwisowa 8242

  10. #160
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Dzisiaj byłem na serwisie ze względu na rozłączanie się multimediów a w szczególności AA i okazało się, że jest na to kampania serwisowa 8242
    A macie może jakiś dokładny opis tej akcji serwisowej?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory