Strona 33 z 48 PierwszyPierwszy ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #321
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    niee, mi tam liczy dobrze (tzn póki nie osiągnę 15l/100) - zgadza się z tankowaniem jak sporadycznie sprawdzę.

    wiesz, przy postoju to co pokazywać - tak naprawdę powinna być nieskończonośćl/100km, w końcu spalasz a nie jedziesz nic. ewentualnie mogłoby pokazywać ile litrów ale na godzinę.
    myślę że to tylko wskazanie paska, nic nie powinno mieć do wyliczania spalania sredniego.
    mi nie robili update ale wymienili mi caly zestaw wskazników
    teraz pokazuje zasieg "uczciwie", i nie ma takich duzych fluktuacji przez ktore jadac na wakacje skonczylem na lawecie

    w

  2. #322
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    hmm, ale zasięg ma być liczony przez BCM tak mi się wydaje - stąd była kampania 8242 dla benzyn (2.0, nie wiem czy 2.9 też) a polegał na zmianie firmwaru BCM na wersję 0724. wiem że ostatnio w Q ktoś na fourm Alfaowner pisał że on updatował w ASO, ale mu wgrali wersję 0718 (taką miałem wcześniej, wgraną gdzieś na początku 2019 chyba, ori miałem 0714)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #323
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Coś wiecie o kampani na powertrain control module dla Giulii/Stelvio wszystkie roczniki? wyszła taka na rynek USA - chodzi o dłuższe chłodzenie turbiny - zmiana programu. na EU może też coś takiego wypuszczają. ktoś ma dostęp do service newsów/builetynów TESEO/kampanii? (@prezes-tk; ?)
    Sorry, że trochę to trwało. Sprawdziłem, ostatnie kampanie dla Alfy, które widać to:
    1). 8245 z 21.10.2019 - moduł ECM - włączanie kontrolki awarii silnika spowodowane wadliwym oprogramowaniem sterującym diagnostyką pozycji czujnika pomiaru cząstek stałych. Może występować błąd P24B2. Dotyczy Stelvio, silniki MJet, wg numerów VIN w SIGI. Interwencja: zmiana oprogramowania ECM;

    2). 8246 z 27.11.2019: Kampania serwisowa 8246 - poniżej skopiowane z ELearna:

    WYMIANA POMPY PŁYNU CHŁODZĄCEGO

    W pewnej partii samochodów Alfa Romeo GIULIA i STELVIO w wersji QUADRIFOGLIO, z powodu pewnej nieprawidłowości w procesie produkcyjnym, pompa płynu chłodzącego do chłodzenia silnika może nie działać prawidłowo, powodując przegrzanie prowadzące do zaświecenia się lampki ostrzegającej o awarii silnika.

    W związku z tym należy wykonać interwencję koniecznie przed sprzedażą, natomiast w przypadku pojazdów już sprzedanych należy wysłać do klientów załączony list polecony (zał. 1) i wykonać zamieszczony poniżej cykl operacyjny tak, aby uzdrowić cały park.

    MARKA ALFA MODEL Giulia i Stelvio 2.9 Quadrifoglio PARK SAMOCHODOWY OBJĘTY KAMPANIĄ Wszystkie pojazdy, których numery nadwozia znajdują się w SiGi.
    PROBLEM/USTERKA
    Nieprawidłowa pompa płynu chłodzącego PRZEWIDZIANA INTERWENCJA Wymiana pompy płynu chłodzącego.

    Ponadto jeszcze znalazłem coś takiego:

    Rapid Check 7023.pdf - 1. strona.pdf

    I to by było na tyle.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 14-03-2020 o 14:54

  4. #324
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    dzięki za sprawdzenie, widocznie coś specyficznego odnośnie wersji na rynek USA
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #325
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Czy mógłby ktoś sprawdzić akcje serwisowe dla mojego auta: Stelvio Ti sprowadzone ze stanów, data produkcji 01,01,2018. Zaobserwowałem u siebie kilka usterek, które były opisywane i załatwiane aktualizacją (wypadanie zapłonów, gwałtowna redukcja szarpanie przy hamowaniu). Byłem w serwisie kilka razy (Szczecin, Poznań) i zawsze otrzymuję odpowiedź, że auta nie możemy zaktualizować ponieważ jest z USA i go nie widzimy w systemie (nie mogę się połączyć z serwerem w USA - słowa serwisanta). A ostatnio otrzymałem odpowiedź, że nie ma nic dla tego auta, żebym się odczepił.

    Auto jest nie ruszane od produkcji i nigdy nie był robiony serwis w ASO kupiłem je z przebegiem 24tyś obecnie mam 60tyś
    NR vin ZASFAKBN5JB71869

  6. #326
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    zarejestruj się na amerykańskiej stronie Moparu ze swoim VINem, będziesz widział co wisi niezrobione, co już było i kiedy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #327
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    i zawsze otrzymuję odpowiedź, że auta nie możemy zaktualizować ponieważ jest z USA i go nie widzimy w systemie (nie mogę się połączyć z serwerem w USA - słowa serwisanta). A ostatnio otrzymałem odpowiedź, że nie ma nic dla tego auta, żebym się odczepił.
    Dziesięć lat temu przeprowadzając sie z USA do Brukseli przywiozłem swojego prawie nowego VW Campera. Żaden VW diler nie chciał nawet wymienia oleju! Auto z USA...nie dotykamy. Oczywiście maly warsztat poza sieci ASO to zrobil. Gdy potrzebowałem interwencji ASO musiałem jechać do Niemiec...tutaj VW dilerzy nie robili żadnych kłopotów. Moze i Alfa diler w Niemczech bedzie przychylniejszy. Warto spróbować.

  8. #328
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Znalazłem poniższą informację jest to akcja z marca tego roku, wszystkie pozostałe zrobione. Chyba trzeba zacząć się bać albo sprzedać auto.

    WHY DOES MY VEHICLE NEED REPAIRS?
    The Powertrain Control Module software in your vehicle [1] may not allow sufficient cooling
    time for the turbocharger oil feed. This condition can cause excessive thermal stress on the
    turbocharger oil feed line and over time develop into an oil weep

  9. #329
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    kampania z numerem W05 ze stanów:

    Customer Satisfaction Notification W05 – Reprogram Powertrain Control Module

    Reprogram the Powertrain Control Module (PCM) and the Transmission Control Module (TCM) with the most updated software as required by model and year as shown below.

    z tego co wiem większość ASO nie ma faktycznie accessu do serwisowania aut z NAFTA, choć ze znajomym teraz obczajam temat - powiedział że chyba ma bo robił jakiś czas temu updaty w Fiacie 500E który był tylko w USA. jak potwierdzę to dam znac, najwyżej zainteresowanych do niego odeślę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Chyba trzeba zacząć się bać albo sprzedać auto.
    o czym piszesz? tu u itak jest lepiej, w 159 TBi czy Giuliettach przedliftowych olej smarzył się na dolocie smarowania do turbiny - niefortunnie poprowadzony wąż, nieizolowany termicznie. teraz masz lepszy olej, izolację a do tego cyrkulację płynu chłodniczego w obwodzie obejmującym turbinę. nie ma porównania. jakoś większość starych TBi dalej śmiga, często podkręconych i butowanych (moja nie miała lekkiego życia). nie przesadzajmy więc.
    pamietaj o jednym, w USA są też mega temperatury w niektórych stanach - ostatnio na FB Alfa Owners North America ktoś wkleił co stało się mu w GIulii w Arizonie - plastik wokół lewarka/pokręteł rotary/DNA/volume dostał pajęczynki od temperatury i wyglądał na przytopiony w niektórych miejscach... u nas takich sytuacji nie ma
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 16-05-2020 o 00:11
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #330
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Znalazłem poniższą informację jest to akcja z marca tego roku, wszystkie pozostałe zrobione. Chyba trzeba zacząć się bać albo sprzedać auto.

    WHY DOES MY VEHICLE NEED REPAIRS?
    The Powertrain Control Module software in your vehicle [1] may not allow sufficient cooling
    time for the turbocharger oil feed. This condition can cause excessive thermal stress on the
    turbocharger oil feed line and over time develop into an oil weep
    To wszyscy wlasciciele aut z usa a jest ich sporo bardziej boja sie wirusa.

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory