Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 61

Temat: Stelvio relingi dachowe i hak

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Tez nosze sie z zamiarem zalozenia haka do Stelvio i zalezaloby mi, zeby nic nie wycinać. Z tego co czytam to chyba nie ma szans. Czy dotyczy to tez haka bedacego na liscie oficjalnych akcesoriow? Czy ten hak montowany w ASO jest dobrej jakosci czy lepiej hak zalozyc poza ASO u profesjonalisty? Jak zwykle mam ograniczone zaufanie do ASO :-)

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Z tego co się dowiadywałem tuż przed zamówieniem Stelvio, montaż haka powoduje delikatne podcięcie dolnej krawędzi zderzaka a właściwie tylnego dyfuzora), niedostrzegalne z poziomu osoby stojącej za samochodem. Dla mnie w Stelvio hak to must have, więc zamówiłem jako montowany od razu fabrycznie wraz z samochodem.
    Aktualnie są trzy możliwości montażu haka do Stelvio:
    1. Hak montowany fabrycznie wraz z pojazdem w wersji z "wypinaną główką" lub składany elektrycznie pod zderzakiem (przycisk rozkładania wewnątrz bagażnika).
    2. Hak montowany jako dodatkowe akcesoria na serwisie w ASO.
    3. Hak montowany poza ASO.
    Rożnica polega na tym, że fabrycznie montowany hak jest od razu spięty z elektroniką pojazdu i podpięcie przyczepki automatycznie wyłącza czujniki parkowania. W instalacji dokładanej poza fabryką, czujniki parkowania należny wyłączyć manualnie.
    Montaż haka wyklucza montaż systemu bezdotykowego otwierania bagażnika ruchem nogi.

    Jeżeli odbiorę zamówiony pojazd (o ile odbiorę zważywszy na aktualny brak produkcji) to sprawdzę i podam kto jest podwykonawcą haków tych montowanych fabrycznie.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Jeżeli odbiorę zamówiony pojazd (o ile odbiorę zważywszy na aktualny brak produkcji) to sprawdzę i podam kto jest podwykonawcą haków tych montowanych fabrycznie.
    U mnie w Stelvio 07/2018 hak fabryczny jest firmy 'Westfalia'. W poprzednim aucie (ford smax) miałem też fabryczny hak Westfalii i przez 7 lat spisywał się wzorowo. Woził rowery, ciągnął parę razy do roku ciężką przyczepę i dalej jest jak nowy.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedzi. w ASO zakwotowali mi prawie 4k z montazem i niestety nie wiedza jakiej firmy jest hak. obawiam sie ze moze to byc budzetowy witter - tania marka westfalli. chyba zrobie to poza ASO mimo ze mam samochod na gwarancji.

  5. #35

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Brak możliwości montażu haka w Stelvio Q to dla mnie największe ograniczenie tego samochodu. Żeby nie było, świadome. W poprzednich samochodach na haku woziłem platformę na rowery i napęd paralotniowy. Pytałem bezpośrednio w Steinhoff, nie ma możliwości technicznej montażu haka przez konstrukcję wydechu. Będę musiał kupić Seicento za 2 tyś, żeby móc wozić napęd i rowery na podmiejskie wycieczki -

  7. #37
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    W swoim założyłem thule bagażnik i hak montowany w Aso - reczne składanie po zwolnieniu blokady i podłaczone do ori instalacji - działa bdb - niema sensu elektrycznego - 2cm podciecie zderzaka ponizej widoczności i zaslepka przed brudem.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190213_101923.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	269666   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190331_164618.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	119.9 KB
ID:	269667  

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    AR 156 1,8 TS była, AR 159 SW 2,0JTDm ti była,Stelvio B-Tech 280KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć.
    Wczoraj założyłem hak w Ganinexie w Katowicach. Nic nie wycinali odkręcili tylko listwę pod zderzakiem (dyfuzorem), gniazdo chowane pod zderzakiem i działa bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika. Po wypięciu haka i schowaniu gniazda nic nie widać - koszt 2600zł.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar sprint
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    wawa
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    76

    Domyślnie

    Hej, czy ma ktoś elektrycznie składany hak?

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRÓWA Zobacz post
    Cześć.
    Wczoraj założyłem hak w Ganinexie w Katowicach. Nic nie wycinali odkręcili tylko listwę pod zderzakiem (dyfuzorem), gniazdo chowane pod zderzakiem i działa bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika. Po wypięciu haka i schowaniu gniazda nic nie widać - koszt 2600zł.
    Ma ktoś takie rozwiązanie w Giulli? Da się hak umieścić tak aby nie trzeba było wycinać nic w zderzaku, czy będzie za nisko?

Podobne wątki

  1. Pytanie o relingi dachowe alfa 156 sw
    Utworzone przez ishan w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 10:44
  2. Relingi dachowe możliwe do zamontowania?
    Utworzone przez Black Jack w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 23:54
  3. [159] Relingi dachowe
    Utworzone przez cyborg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 18:38
  4. Poprzeczne relingi dachowe 156 SW
    Utworzone przez czesany w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 17:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory