Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 74

Temat: [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Mi raz tez pokazał 1 kreskę. Trochę się przeraziłem bo poprzedniego dnia było na full. Potem już nigdy nie miałem takiej sytuacji. Jak miałem poziom między kreskami to skakało czasem w górę czasem w dół ale to normalne.

    Ogólnie cieszy zużycie nawet przy mojej jeździe jest takie że nie trzeba dolewać między przeglądami.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Dziś mi spadła jedna kreska. Czyli po 6600km od wymiany. Imho to dobry wynik dla wyżyłowanej 2.0 biorąc pod uwagę mega ciężkie warunki jakie zafundowałem w tym przebiegu Tzn praktycznie wyłącznie krótkie odcinki czyli praktycznie zawsze niedogrzany silnik i system S&S. Jak tak dalej pójdzie to znowu zużyję w sumie 2 kreski do następnej wymiany czyli bardzo przyzwoicie.

    Tu jeszcze dodam że nie wiadomo ile miałem nalane przy wymianie bo było jedną kreskę mniej i kazałem dolać chyba dwie setki o ile dobrze pamiętam. Więc w sumie nie wiadomo czy "zużyłem" pełną kreskę czy jej połowę.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Hmmm samochód najwięcej oleju zużywa podczas przejazdów autostradowych - prędkość 140 km/h ++
    ja dużo jeżdżę na trasie właśnie z takimi prędkościami i zbliżam się do przeglądu po 15 000 km i nic mi nie ubyło. Jeździcie na seleni?

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wydaje mi się że zmienne obciążenie i duże wahania temperatury oraz częste uruchamianie znacznie gorzej wpływają na zużycie oleju. To też zależy od egzemplarza. Moja poprzednia Super można powiedzieć, że w ogóle nie brała oleju. Veloce zauważalnie więcej. Podobnie miałem z 159. Jedna brała a druga nie. Ważne żeby nie trzeba było dolewać między przeglądami
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Jak będę na przeglądzie po 15 000 km - poproszę o zlanie całego oleju o pojemnika i sprawdzę dokładnie ile zeszło.

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Troche odświeze temat
    Mam obecnie 75000 i zbliża się wymiana oleju po 15000. Do tej pory nigdy nie dolewałem oleju. Przy 60000 wymina multiar. Po wymianie miałem zlane dokładnie połowę i taki stan utrzymywał się przez 10000km po czym spadł o połowę. Po kolejnych 1000 zaświeciła się kontrolka na autostradzie o małej ilości oleju.. Dolałem 500ml i było w połowie. Po kolejnych 1500km (na trasie autostrada ok 160km/h+)
    spadło o ok 20%. Widze że na prędkościach autostradowych ubywa oleju. Wcześniej tego nie miałem. Zalane do 60000 selenią a teraz Motul 8100eco-cleam 0W-30
    Jak u Was?

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    "U nas" przy katowaniu autostradowym (np. DE, ciągiem powyżej 180km/h) i/lub górskim bierze max ~500ml między wymianami (najczęściej ~7kkm). Przy jeździe normalnej nie bierze istotnych ilości oleju. Oczywiście - o ile daje się dokładnie to odczytać na tym idiotycznym wskaźniku poziomu oleju, bo aż takiej paranoi [jeszcze] nie mam żeby podłączać regularnie MESa do kontroli oleju... I tutaj wskazówka - czy na pewno pasek poziomu u Ciebie reaguje odpowiednio szybko i dokładnie na rzeczywiste zmiany poziomu? Ja swoje obserwacje opisywałem już na tym forum - pasek potrafi pokazać zmianę poziomu oleju np. po kilkuset kilometrach; tylko MES jest w 100% dokładny od razu...
    Wymiana MA - pierdylion możliwości spie***nia czegoś w serwisie, oczywiście nikt z zawodowych mechaników na forum ci tego nie potwierdzi bo ... wiadomo, ale taka prawda - świadomie lub nie, z powodu partactwa, niewiedzy, złego dnia, lub po prostu pecha - a teraz Ty masz problem. Może spróbuj poszukać jakichś błędów komputerem, to byłaby jedyna Twoja szansa na reklamację wymiany MA - albo ew. widocznych niedociągnięć, wycieków (sprawdź płyn chłodniczy ).
    Olej lejesz słuszny - ale dlaczego tylko do połowy min/max? I dlaczego go trzymasz 15kkm? Jeżeli lubisz pogonić bestię 160km/h+, to właśnie dla dobra MA i ogólnie silnika powinieneś raczej utrzymywać max, i wymiana max ~10kkm. Patrząc po roczniku - nie masz raczej GPF-a więc niczym nie ryzykujesz przy maksymalnym poziomie oleju.

  8. #58
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Patrząc po roczniku - nie masz raczej GPF-a więc niczym nie ryzykujesz przy maksymalnym poziomie oleju.
    W wersjach z GPF nie należy lać oleju do poziomu max??

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Zapchanie/uszkodzenie GPF-a przy przekroczeniu maxa i regularnym spalaniu oleju jest realne, i znacznie droższe - tyle miałem na myśli (może nie byłem wystarczająco dokładny, a może nie warto wyciągać zdań z kontekstu całej wypowiedzi :-)).

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ok, jasne, spokojnie, nie czepiałem się o nic jakby co :-).
    Zastanawiałem się tylko, czy nie było jakiejś sytuacji/rekomendacji, że wersje z GPF są jakieś szczególnie wrażliwe na coś i że absolutnie nie należy lać im do "górnej kreski".
    Nie ma tematu.

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. Bierze duzo oleju 2.0 JTS
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 00:28
  3. Bierze litr oleju na 300 km :( 1.9 jtd.
    Utworzone przez radek-alfa147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 16:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory