Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Ragazzon Stelvio 2.0 280KM

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Katalizatory tez, pewnie wszelkie normy powodują, że zabiera 3/4 efektów dźwieowych. Bierze bardzo od dołu, obrotów też nie za wiele, odcinki brak, więc turbo niestety psuje efekt. Dlatego na serio myslę o aktywnym wydechu, bo jak wydawać kasę, to chce słyszeć różnicę
    Co prawda połowa dźwięku będzie pochodziła z głośnika, a druga połowa z silnika, ale jak kastrują dB, to co robić
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 14-01-2019 o 15:57

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Silnik na zimnym pracuje jak diesel,
    Na ssaniu to wydech akurat brzmi fajnie. Jak się odśnieża to akurat Potem to już bez znaczenia lepiej wejść do środka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Kto używa Raga w Stelvio? Żonka trochę narzeka na hałas na trasach powyżej 50 km. Dla mnie uciążliwe jest już przy trasach powyżej 100 km.
    Mierzyłem hałas, to przy 140 km/h jest około 3 dB głosniej w kabinie niż na serii, niby mało, a jednak subiektywnie +3 dB wydają się o połowę głośniej (w akustyce wzrost o 6 dB wydaje sie 2x głośniejszy).
    Ktoś żałuje, ze zakładał? Ja generalnie jestem zadowolony, bo zazwyczaj krótkie trasy, ale jak ktoś robi każdego dnia powyżej 70 km to raczej odradzam przynajmniej w Stelvio, bo przez swoje gabaryty, to nie jest ciche auto.
    Zauważyliście też, że przy przyspieszaniu do 90-100 kmh, na trybie D są zawsze 2 strzały (a raczej fajne basowe trąby), a na trybie N zazwyczaj już tylko 1?
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 22-10-2019 o 07:04

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Kto używa Raga w Stelvio? Żonka trochę narzeka na hałas na trasach powyżej 50 km. Dla mnie uciążliwe jest już przy trasach powyżej 100 km.
    Mierzyłem hałas, to przy 140 km/h jest około 3 dB głosniej w kabinie niż na serii, niby mało, a jednak subiektywnie +3 dB wydają się o połowę głośniej (w akustyce wzrost o 6 dB wydaje sie 2x głośniejszy).
    Ktoś żałuje, ze zakładał? Ja generalnie jestem zadowolony, bo zazwyczaj krótkie trasy, ale jak ktoś robi każdego dnia powyżej 70 km to raczej odradzam przynajmniej w Stelvio, bo przez swoje gabaryty, to nie jest ciche auto.
    Zauważyliście też, że przy przyspieszaniu do 90-100 kmh, na trybie D są zawsze 2 strzały (a raczej fajne basowe trąby), a na trybie N zazwyczaj już tylko 1?
    Końcowy czy środkowy też?

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Przelot środek, aż tak głupi nie byłem

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja mam sam końcowy, nie żałuję. Głównie jednak nie robię jakiś mega wielkich przebiegów. No na trasie tak 500+ może być nieco uciążliwy na dłuższą metę, mi akurat wydaje się, że tak przy takiej przelotowej ok. 160 km/h słychać takie niski pogłos, powyżej już nie

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory