Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Temat: Zakup Giulii z 2016 pod koniec 2017

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Ja pytając o benzynową giulię w grudniu 2016 roku w ADF dostałem rabat na auto nowe, w drodze z Włoch do PL w wysokości 25%, katalogowo auto kosztowało 207 tysięcy, a Dealer zaproponował mi 159.

    W ofercie jest sporo aut z 2016 w wersjach business za około 130-140 oraz Super za 140-150. Jest tez kilka demowek z 2016 i 2017, ale moim zdaniem rabat 20% na auto z 2016 i z przebiegiem nieraz przekraczającym 5 tysięcy kilometrów to słaba oferta. Brokerzy BMW i Audi dają większe rabaty na auta do produkcji! Moim zdaniem jest to problem dla AR, gdy od brokera można dostać BMW G30 520i za cenę Giulii super z kilkoma dodatkami.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 02-01-2018 o 12:22

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Rabary w % i tak są mniej wazne, niz ostateczne róznice miezy markami już po rabatach. Audi moze dawać i wyższe rabaty, bo wyjściowo jest z ponad 25% droższa. Choć trzeba przyznać, że po rabatach ceny sie tak zbliżają, że wybór Alfy faktycznie dokonuje się bardziej sercem i oczami

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Ja pytając o benzynową giulię w grudniu 2016 roku w ADF dostałem rabat na auto nowe, w drodze z Włoch do PL w wysokości 25%, katalogowo auto kosztowało 207 tysięcy, a Dealer zaproponował mi 159.
    .
    gratulacje

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Kiedyś na tym forum była "ciekawa" dyskusja, iż nie przystoi targować się i rabaty są dla frustratów.
    Tak mi się przypomniało czytając tą dyskusję i też myśląc trochę o tym, jaki rabat jest teraz realny na auto 2018 (bo z Android Auto).

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    gratulacje

    Dziękuję, ale nie zdecydowałem się na zakup

    Co do tego, że niektórzy uważają, że negocjacje = żebranie. Cóż, ludzie bogaci są bogaci dlatego, że potrafią liczyć pieniądze. Ludzie ubodzy oszczędzają na złotówkach, a bogaci na tysiącach.
    Każdy ceni swój czas i pieniądze w inny sposób. Ja swój czas cenię bardzo, dlatego pieniędzy, które za poświęcanie tego czasu dostaję, niechętnie się pozbywam

    Wracając do tematu, byłem jakiś czas temu w salonie Bołtowicz i dostałem od Pana Perkowskiego ofertę na stockową Giulię Super z 2017 w nieciekawej konfiguracji (jasny czerwony lakier, brązowa tapicerka, brak łopatek) i cenie katalogowej 176 tysięcy do wzięcia za 154 tysięcy. Jak łatwo się domyślić, odrzuciłem ją jako nieprzyzwoicie niską. Moim zdaniem oferta byłaby warta zainteresowania, gdyby wynosiła maksimum 145 tysięcy złotych, chociaż dla mnie łopatki to mus.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 04-01-2018 o 15:55

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Kolego Farfocel ty naprawdę chcesz kupić giulie czy chcesz dostać ją w prezencie ???
    Pozdrawiam

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    no ale 176->154 tys za auto rocznikowo z poprzedniego roku, z nieciekwa kombinacja kolorystyczna (jak takie widze to zle mi sie robi, wzialbym taniej o koszt tapicera czy siedzen z demontarzu w odpowiednim kolorze) to zadna rewelka, skoro na wersje Business jest ok 32tys taniej (kupujac na firme, ale co to za roznica) niz w Giulia z pakietem lighting i flota, a na lepiej wyposazone Super czy Veloce mozna ugrac 40tys, a ze stocku z 2017 nawet wiecej. na otomoto sa I rodzynki z ponad 60tys rabatu (no ale to bardzo mocne konfiguracje, Q2, pakiet lux itp I po obnizce I tak auto jest wystawione za 170tys)

    kazdy wie ze polityka cenowa AR jest taka ze cennik sobie, a potem sa negocjacje (w wielu markach tak jest), choc sa tez takie jak Mazda gdzie na auta z 2012r w 2013r nie bylo zlotowki rabatu (pisze o Mazdzie 6, wtedy byla nowym modelem) a dzisiaj z tego co wiem to cos tam sie dostaje ale raczej symbolicznie.

    wczoraj bylem w ASO na serwisie, wpadlem na chwile tez do salonu. tam znajomy juz dla mnie sprzedawca przy okazji gadki szmatki powiedzial mi, ze czesc aut z 2016r pojdzie na sluzbowki dla VIPow w FCA, a czesc przypuszczalnie zostanie przeniesiona do Belgii - bo tam sprzedadza sie po znacznie lepszych pieniadzach I tam tak nie patrza na rocznik produkcji (choc ja na to patrze troche inaczej - niby auto nowe 0km przebiegu, ale stalo 1.5 roku I rdzewialo, opony/uszczelki parcialy/twardnialy, a jeszcze rocznik 2016 na pewno cierpi na rozne choroby wieku dzieciecego)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał klag3 Zobacz post
    Kolego Farfocel ty naprawdę chcesz kupić giulie czy chcesz dostać ją w prezencie ???
    Pozdrawiam
    Pierwsza oferta z ADF za ponad 150 za auto warte niemal 210 była bardzo dobra, ale nie dysponowałem jeszcze takimi pieniędzmi, ponieważ musiałbym się podeprzeć kredytem, a poza tym w grudniu 2016 jeszcze nie było benzyn do testów i brałbym auto w ciemno. Przeznaczyłem pieniądze na coś innego, a do Giulii wrócę później.
    Może któremuś z chłopaków znudzi się Giulia w leasingu to się dogadamy


    Bołtowicz zaoferował słaby rabat na nieciekawie skonfigurowane auto, takie jest moje zdanie.

    Ja 100x wolałbym auto z 2016 roku z zerowym przebiegiem, niż demówkę, którą część klientów pałuje. Ja sam staram się nie robić numerów na testach i pytam sprzedawców, jak co niektórzy klienci obchodzą się z autem na jeździe próbnej. "Proszę Pana, ręce opadają... każdy to Kubica... muszę zdecydowanie tonować zapędy rajdowców...", takie słyszę teksty od dealerów.

    Jeśli chodzi o choroby, to nawet chłopaki z autami 2016 po upgradzie softu nie narzekają. Ja pod względem awaryjności już bym się auta nie bał. Gdy myślałem nad nim w grudniu 2016 byłem niepewny.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 04-01-2018 o 18:34

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Ja pytając o benzynową giulię w grudniu 2016 roku w ADF dostałem rabat na auto nowe, w drodze z Włoch do PL w wysokości 25%, katalogowo auto kosztowało 207 tysięcy, a Dealer zaproponował mi 159.
    To jest 23% gwoli ścisłości i ten rabat jest osiągalny na wyprzedaży rocznika, a takie już było to auto, bo byś zarejestrował w 2017r.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dziękuję za poprawienie mojej niechlujnej matmy

    Dzisiaj wpadłem przypadkiem na taką oto ofertę, może kogoś zainteresuje

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#2fc2c98896

    Super za 136 koła do negocjacji wydaje się być spoko ofertą, chociaż nie podali ceny katalogowej w opisie. Sam bym się do niej ślinił, gdyby dali Vesuvio albo Stromboli z czerwoną tapicerką

    Czy ktoś z Was orientuje się, czy dealerzy FCA oferują gwarancję na auta poleasingowe?
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 06-01-2018 o 00:13

Podobne wątki

  1. Spoty Warszawskich kanciaków 2016-2017
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 268
    Ostatni post / autor: 20-09-2020, 16:17
  2. Polary Alfaholików 2016 / 2017 - ZAPISY ZAMKNIĘTE
    Utworzone przez flatbeet w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 00:32
  3. Koniec Alfa Romeo, koniec legendy, koniec pasji....
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory