Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 122

Temat: Działanie Q4

  1. #91
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Subaryna (Florek) ostatniego weekendu po serpentynach Karpacza dostał po dup... Każde wyjście z zakrętu Selvio to ginące w lusterku Subaru. Tam gdzie Stelvio lekko tylko tyłem płużyło i później już jak po sznurku , to Subaru jeszcze z 100 metrów bokiem i walczyło o odzyskanie przyczepności.
    Przy podjazdach po stromą górkę większość aut spuchła, nawet 4x4 Suzuki Vitara, czy Audi Quattro miał duże problemy, to Stelvio kiedy chciałem to zatrzymywałem, kiedy chciałem to ruszałem - zero problemów. Faktem jest , że mam mega zimówki i ruszanie "z głową" , a nie na pełnej mocy...
    Napęd jest rewelka..... !!!!!!

  2. #92
    Użytkownik Świeżak Avatar Peesu
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Stelvio 280 USA 2018r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Potwierdzam. Na stelvio zaśnieżona droga nie robi żadnego wrażenia, idzie jak burza i doskonale się trzyma drogi jest mega

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    Każde wyjście z zakrętu Selvio to ginące w lusterku Subaru. Tam gdzie Stelvio lekko tylko tyłem płużyło i później już jak po sznurku , to Subaru jeszcze z 100 metrów bokiem i walczyło o odzyskanie przyczepności.
    Trochę mnie to dziwi, bo napęd Q4 nie umywa się do subarowego S-AWD - oczywiście w wersji z centralnym mechanizmem różnicowym, względnie z przekładnią planetarną, czyli z wyłączeniem 4EAT.
    Opcję są moim zdaniem następując: jeżeli w Subaru był stały napęd na 4 koła, to kierowca bawił się zapinanie boków, względnie miał jakieś badziewne opony. Możliwe też, że była to jakaś słaba wersja silnikowa i tracił na prostej. Szczerze nie widzę innej opcji.
    Jeżeli napęd nie może być stały, to z dwojga złego już wolę dołączany przód, a nie tył. Nie zmienia to jednak faktu, że Q4 w porównaniu do dobrego, stałego napędu na 4 koła wypada co najwyżej przeciętnie.

  4. #94
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Trochę mnie to dziwi, bo napęd Q4 nie umywa się do subarowego S-AWD
    Bardzo chętnie poczytam w czym napęd S-AWD jest lepszy od Q4. Wydawało mi się, że jedyne z czego napęd Subaru jest znany to płużenie przodem. Chyba, że masz na myśli napęd z wersji STI.

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jest tego dużo, ale takie przykładowe:

    https://youtu.be/fbGXmbXvcN0

    https://youtu.be/5_e5QuiKHFU

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Własnie o to chodzi że nie ma czegos takiego jak sAWD Subaru to znaczy pod tą nazwą kryją się bardzo różne napędy -ja miałem dwa Subaru i w Legacy z 2008 r z manualną skrzynią był doskonały ale już w foresterze XT z 2014 r, który wychodził tylko z automatyczną skrzynią CVT mam nieco gorsze AWD -nie mówie że złe ale czasami da się odczuć poślizg przednich kół przy ruszaniu a w legacy w tych samych warunkach nie wystepował. Tam był naped mega dobry a w Forku z 2014 już nie jest idealny. Legacy bez problemu chodziło bokami, a Forek raczej z tendencja do rycia przodem. To samo nazwa quatro - wychodziły torseny i haldexy także temat bardzei złożony. Q4 jeszcze nie testowałem tak porządnie ale w normalnej jeżdzie sprawia na prawde dobre wrażenie, nie wiem czy nie lepsze od Forka XT który mam cały czas i czasami jeżdze, ale musze zabrać Stelvio na jakiś plac i sprawdzić ile to warte.

  7. #97
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    ale musze zabrać Stelvio na jakiś plac i sprawdzić ile to warte
    Bo ja wiem czy plac będzie dobrym miejscem by to przetestować, Ty masz Q to jeszcze wyłączysz trakcję. A tak ogólnie to lepiej jakieś wzniesienia zaśnieżone i takie rzeczy

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Bo ja wiem czy plac będzie dobrym miejscem by to przetestować, Ty masz Q to jeszcze wyłączysz trakcję. A tak ogólnie to lepiej jakieś wzniesienia zaśnieżone i takie rzeczy
    To też chociaż ale czuje że na lekkich wzniesieniach gdzie do tej pory jeżdziłem raczej jest OK, nawet jak od siebie z ulicy jak wyjeżdżam codziennie to mam wrażenie (może subiektywne bo warunki nie są powtarzalne) że idzie lepiej niż Forester. A na placu chciałem spróbować jak się bokami lata -bo na ulicy się boje trochę zaczynać

  9. #99
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Brak
    Postów
    3

    Domyślnie

    Jeśli już mówimy o napędach 4x4 to wydaje mi się że w zimowych warunkach stały napęd na tył plus włączany przód będzie robiłem lepsza robotę niż stały przód i włączany tył.
    A takie pytanie Panowie przy wyjeździe pod górę przełączanie na tryb sekwencyjny żeby nie przezucilo wam biegu w połowie góry czy może ustawianie tryb na A aby dłużej ciagnał na jednym biegu?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  10. #100
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał TiDzeJ Zobacz post
    ustawianie tryb na A aby dłużej ciagnał na jednym biegu?
    Ja o czymś nie wiem? bo mi się wydawało, że na A właśnie nie ciągnie długo na jednym biegu, wręcz przeciwnie

Podobne wątki

  1. [159] Działanie ASB q-tronic
    Utworzone przez wiktor_p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 17:02
  2. Działanie ASR
    Utworzone przez xmajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 14:01
  3. Działanie tempomatu
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 12:08
  4. 147 GTA Jak sprawdzić działanie Q2
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 17:09
  5. Działanie STR
    Utworzone przez Masterhard w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 14:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory